Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tehetek valamit ha kényszeríte...

Tehetek valamit ha kényszeríteni akar?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és idén töltöm be a 19-et. Még iskolába járok. Apukámmal élek, elmondtam neki hogy terhes vagyok. Eszébe sem jutott hogy meg akarom tartani, az első kérdése az volt hogy hány hetes vagyok és hogy meddig lehet elvetetni. Mondtam neki, hogy nem szeretném megölni az első babámat és hogy tudja milyen érzékeny vagyok, sosem tudnám túl tenni magam rajta. Azt mondta felejtsem el hogy szülök, mert idén érettségizek és nem fogom elrontani az életem. Próbáltam meggyőzni, de azt mondta ha megtartom kidob itthonról és többet ne keressem, meg hogy ne hozzak rá ekkora szégyent. Ha valóban kidobna nem tudnék kihez költözni, semmi lehetőségem nincs. A baba apja sem akarja a gyereket, nem érzi magát elég felelősségteljesmek hozzá, és velem egyidős. Szerintetek van bármi megoldás ebben a helyzetben, hogy megtarthassam a babát?
2018. márc. 6. 20:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Anyud? Nagyszülő?

Bár így tényleg nem kellene megtartani...azon túl tudnád tenni magad, hogy nélkülözik miattad? Vagy azon, hogy elveszik őt tőled, mert nem tudod ellátni?

2018. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Megtarthatod, hisz nagykorú vagy. Viszont a te helyzetedben, nem tartom jó ötletnek. Vagy megbékél apukád, vagy nem, és tényleg kirak... Ha tényleg sehova nem tudsz menni, akkor nem játszanék a tűzzel.
2018. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%

nem szeretném megölni az első babámat


ez mekkora... a másodikkal már nem lenne gond?

2018. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
26%
Mindenesetre velük, akiket alább belinkelek beszélj, mert ők segítenek átlátni a lehetőségeidet. Kellene, hogy legyen melletted valaki, aki befogad. Milyen rokonok jöhetnek szóba? Viszont az apáddal hosszú távon fel kéne hagyni a kapcsolattal, ha őt te és az unokája nem érdekli, csak az úgymond saját szégyene. [link] vagy [link]
2018. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Nos elég Necces, mert ha apukád tényleg kidob akkor nem tudsz mit csinálni ha nem lesz hol laknod haza sem engedik veled a gyereket a kórházból. Esetleg azt tudod hogy anya szállóra mész, de az sem egy leányálom és maximum egy év. Nem tudom hány hetes vagy de a 12. hétig van abortusz még pár heted van apukádat meggyőzni.
2018. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz. apád is felnőtt, ő is azt csinál, amit akar.
2018. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehez tudni hàny hetes vagy?
2018. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, felnőtt vagy. Jogod van döntést hozni. Viszont az apádnak nem kötelessége eltartani sem téged, sem a gyerekedet...

Tehát érdemes megfontolni, hogy

1. Miből tartanád el magatokat?

Oké, kapsz gyest és családit, meg majd gyerektartást is akár (ha a fiúd szülei fizetik helyette azt a 10-20 ezret...). De ez édeskevés ahhoz, hogy te boldogulj egy babával. Egy normálisabb albérlet 80-90 ezer forint és ne gondold, hogy a tulajdonosok, főbérlők kapkodnak majd egy tinianyuért, újszülöttel... És erre jön még a rezsi, a kajálások, babaholmik. Az olyan "luxusról" nem is beszélek, hogy néha 1-1 mozi, vagy éttermezés, esetleg új babaruha, vagy neked egy új cipő, kabát.

2. Hogyan tervezed a továbbtanulást?

Gyerek mellett nagyon nehéz, embert próbáló feladat. Főleg, ha még nincs is apuka, vagy nagyszülők, akikre rábízhatnád.... Vagy a baba féléves korától megy bölcsibe, te dolgozni és majd este/éjszaka tanulsz? Vagy hogy?

3. Vagy másik variáció, nem tanulsz tovább.

Így viszont esélyetek sem lesz arra, hogy feljebb juss, esetleg olyan életet éljetek majd, ami kényelmes és nem kell aggódni, nélkülözni. Mert hidd el, a munkavállalókat nem nyűgözi le az, ha csak egy érettségid van. Bár persze, kinek mi a célja az életben ugye...



Apád nem kényszeríthet az abortuszra, de te sem őt arra, hogy tovább eltartson téged és a gyerekedet. Simán mondhatja, hogyha ennyire nagylány vagy, akkor tessék teljesen felnőni és eltartani magatokat. Csúnya dolog, igen. Viszont neked sem volt kötelező teherbe esni gimnazistaként, 0 egzisztenciával.

2018. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
#8 gyedhez nem kell valamennyi munkaviszony? vagy keverem valamivel?
2018. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%
vagy gyes. whatever
2018. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!