Mi történik olyankor, ha olyan országban élek, ahol nincs abortusz? Otthon van erre lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Pusztán kíváncsiságból érdeklődöm, nem vagyok terhes, védekezünk fogamzásgátlóval. Szóval ebben az országban az abortusz tiltott dolog. Az eseményutánit recept nélkül kiadják, de ugye tabletta mellett ez most nem opció.

Én, mint magyar állampolgár ilyenkor hazamehetnék és végigjárhatnám a procedúrát? Vagy felejtsem el, mert itt fizetek társadalombiztosítást és ezért magánúton / kórházi kezelést (vérvételek, nőgyógyász, stb) + abortusz díját fizetve sem látnának el?

Régebbi kérdésben olvastam, hogy megcsinálják, de egy frissebb válasznak is örülnék :)


2018. márc. 16. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha fizeted akkor van. Mivel jogszabály nem tiltja mi akadálya lenne?
2018. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Magyar vagy vissza jössz magyarországra magam nőgyógyász jó pénzért megcsinálja
2018. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen, hazajöhetsz, és itt megcsináltathatod. Sőt, magyar állampolgárnak se kell lenned hozzá igazából. Nyugodtan elutazhatsz egy másik országba, ahol nem tiltott az abortusz, és ott piaci alapon megegyeztek az árban, aztán magánúton elvégezteted magadon. Azoknak az országoknak a polgárai, akik eleve olyan helyen élnek, ahol tiltott az abortusz, ezt szokták csinálni. (Vagy illegális praktikákhoz folyamodnak...) Például az európai országok közül Írországban nagyon szigorúak a szabályok, lényegében csak az anya életveszélye esetén engedélyezett az abortusz, de sem a magzat betegsége esetén, sem mondjuk akkor nincs lehetőség rá, ha a terhesség nemi erőszak következménye. Ezért aztán az írek szépen elutaznak egy másik uniós országba, tipikusan az Egyesült Királyságba, és ott vetetik el a gyereket.
2018. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Nem az állampolgárságod számít, hanem a biztosításod. Az abortusz nem életmentő beavatkozás, így azt a te külföldi biztosításod terhére nem végzik el. Magyar tb kellene, pluszballando magyar lakcím.

Magánúton nem lehet abortuszt intézni

2018. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van állandó magyar lakcímem és taj számom. Gondolom vannak, akiknek piros a TB, pedig otthon élnek, de nem fizetik ilyen-olyan okokból.

Az összes vizsgálat díját megtérítve, vérvételtől kezdve a napi kórházi ellátás díjáig tettem fel a kérdést, nem a társadalombiztosítás terhére. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat, eddig 3-1.

2018. márc. 16. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
A tb terhére eleve nem vegeznek kényelmi abortuszt... Ezek szerint megoldható lesz itthon, ha szükséged lesz ra
2018. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb nőgyógyász az 1-es klinikán ingyen megcsinálja, kicsivel kevesebb, mint 50 ezer az EÜ hozzájárulás, amit csekken kell befizetni. Ezen felül egy magánklinikán érdemes elvégeztetni a vérvételt az altatáshoz (csak azért, mert nem kell rá hónapokat várni, hogy szar helyen csinálják meg). Ez 12-18 ezer forint között van.


60-70ezer forintból itthon megvan. Külföldön egy normális nőgyógyász 100asért simán megcsinálja. 3 perces műtétről van szó.

2018. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy az abortusznak van díja, nem ingyenes.

De ugye a folyamat nem csak abból áll, ezért tettem fel a kérdést, hogy elindítható-e.


Köszönöm a válaszokat, ha valaha szükségem lenne rá (remélem nem lesz ilyen), akkor úgy látom megoldható.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok. :)

2018. márc. 16. 12:03
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Pontozz le, de elindítható, igen.
2018. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!