Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 39 évesen vállalnátok 3....

39 évesen vállalnátok 3. gyereket, úgy hogy a párotok nem szeretné? Ti hogy döntenétek? Holnapután van időpontom a terhesség megszakítására.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves lányunk és egy 16 hós kisfiúnk. Nem akartunk ilyen nagy korkülönbséget, sok évi próbálkozás és vizsgálat soràn mindkettőnket műteni kellett, (nekem endometriózisom volt). Az orvosok azt mondták h természetes úton nem lehet gyerekünk. Aztán megtörtént a csoda. Ezen előzmények tekintetében nem is védekeztünk és most 7 hetes terhes vagyok.

2018. ápr. 1. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
87%
El tudsz tartani és fel tudsz nevelni egyedül három gyereket? Megszülni a legkisebb feladat. De ezt tudod te is.
2018. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
27%
Ebből nagy anyázás lesz, mint az összes olyan kérdésnél, amely terhességmegszakításról szól. Az én véleményem szerint, ha megfogant a gyerek, akkor már nem lehet kérdés, hogy megszülöd-e. Max. azon lehet gondolkodni, ti nevelitek fel, vagy más.
2018. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
61%
Én 41 évesen szültem az elsőt, tehát a kor nem lenne akadály. Az rosszabb, hogy a párod nem akarja, de en nem tudnám elvetetni. Azt hiszem, arra amúgy is ramenne a kapcsolatunk.
2018. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
59%
39 évesen, két gyerekkel és tapasztalattal a "hátam mögött" egyedül is felnevelnék egy harmadikat, ha azon múlik. Szóval igen. Te ráadásul csodának nevezted, talán tudat alatt, de akkor is.
2018. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
36%
de erdekes en is 7 hetes vagyok es en holnap utan utan megyek elvetetni, bar nekunk egy sincs es nem is kell, viszont nekunk is mendkettonknek ugy volt hogy nem lehet termeszetes utan azan most meg mehetek abortuszra
2018. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
36%
Nem ölném meg a gyerekem.
2018. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. A kisfiúnk fogantatása is maga volt a csoda, mert már mentünk volna inszeminációra, a mostani 3-aska pedig nem várt meglepetés volt.

Attól tartok h a házasságom tönkre fog menni. Nem hiszem h egyedül fel tudnám nevelni a 3 gyerkőcöt.

2018. ápr. 1. 13:31
 8/85 anonim ***** válasza:
74%

Nem, annak ellenére, hogy lelkileg kikészítene egy abortusz és ellene is vagyok.

De ilyen körülmények között semmiképp.

2018. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
27%
Próbáld rábeszélni a férjedet! Szép dolog nagycsaládosnak lenni. Ami az anyagi részét illeti, az állam havi 100 ezer Ft adókedvezményt ad három gyerekre. (Plusz 50 ezer családi pótlékot.) Évente 7 nap plusz szabadság jár mindkettőtöknek három gyerek után. Vonaton, buszon 90 százalékos kedvezményt kaptok, ha mindhárom gyereket viszitek.
2018. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
51%
Ha tönkre megy, abban nem te vagy a hibás. A férjednek elvileg ugyanúgy el kellene fogadnia, hogy megfogant még egy gyerek, ahogyan neked. Igazságtalan, hogy egy nőnek kell a testén erőszakot vennie, egy gyereket kitépetnie onnan és majd utána neki lesz lelkiismeretfurdalása, rossz érzése emiatt. Két gyerekkel a családban nem tudom, hogy a férjed hogy tud a harmadik gyerek ellen fordulni. Neki ugyanolyan marad minden, mint mikor elmész a beavatkozásra. De azt ott neked kell átélned, a te emléked és a te fájdalmad marad. Soha nem ölném meg a gyerekem senki kedvéért. A saját döntés az más. Bár én azt sem tudnám feldolgozni, ha rólam lenne szó. Igaz, hogy még nem voltam olyan helyzetben.
2018. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!