MIT tennetek a helyemben? Pontosabban hogyan latjatok a helyzetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnem kikerni a velemenyeteket hogy MIT tennetek a helyemben?

(Persze nem ez a mervado ok,csak egy kis irany mutatast szeretnek kerni)

21 eves no vagyok a parommal 5 eve vagyunk egyutt.

Ma teszteltem es pozitiv lett a a tesztem.penteken megyek orvoshoz de addig is gondolkodom hogy mi legyen..

Nagyon szeretnenk Babat de nem erzem azt teljesen hogy mar ratudnam szanni AZ eletem.

En jelenleg 1 honapja nem dolgozom a parom havi keresete KB 270000/280000 ft.megtakaritasunk KB felmillio ft. Alberletben vagyunk ami KB osszesen 150000 ft (minden szamlaval internet TV stb..)

Felek ha nem dolgozom nem kapok semmit. 2 evig folyamatosan dolgoztam mostra kapok meg 1 havi munkanelkukit. De utanna?? Menjek el egy konnyu munkara es ne mondjam el hogy terhes vagyok amig lenemjar a probaido??2_3 honap KB...) cukorbeteg is vagyok 14 eve felek ha elvetetnem nem lehetnek ujra terhes vagy csak sokara... De ha megtartom AZ nagy felelosseg. Szeretnek meg elni bulizni de szeretnem a Babat is. Nem tudom mi a jo dontes. Anyukamek 200 kmre vannak es nem szeretik a paromat. Ha megtudnak lehet szivinfarktust kapnanak.... :(

Ti hogyan merlegelnetek? Megtartanatok es Majd lesz valami? Nem szamitottunk ra. 5 eve szedem a fogamzasgatlot igy nem tudom hogy tortent. Annyi tervem van/volt meg....

Egyaltalan mire lennek jogosult? Paromnak is csak 2 oras szerzodese van.... Mit tennetek?

KB ennyi amit tudni kell. Nem tudom milyen infot irhatnek meg...

Koszonom a valaszokat!


2018. ápr. 11. 22:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsanat a hibakert a tablet sajnos osszevissza javitott....:(
2018. ápr. 11. 22:28
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Ezeken akkor kell gondolkodni, mielőtt terhes lesz az ember lánya. A baba megfogant, nem ölném meg azért, mert az én hibámból nem megfelelő időben jött. Nem vagytok tinik, oldjátok meg.
2018. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Fuh, nehéz ügy! Nálunk is nem várt terhesség volt, annyi különbséggel, hogy nekem PCOS-em van és 22 voltam. Először azt mondtam ez nem lehet, nem történhet velünk, nincs semmink, aztán mégsem tudtam elvetetni. Szüleim először kiakadtak, majd megenyhültek, most meg a papa kis szerelme! Párom kb ugyanennyit keres, nekem külföldi munkaviszonyom van, 10 hétig kaptam gyest. Na ez a része rohadt nehéz... nem mondom, sok a feszkó a pénz miatt, de vígasztal a tudat, hogy egyszer úgy is elkezdek dolgozni, addig meg valahogy csak kibírjuk. A babának majdnem mindent használtan vettünk, de a nagyszülők is segítettek. Orvoson is lehet spórolni, nem muszáj fogadni. Most is turizom neki a ruhákat, de úgy gondolom ettől még boldog gyerekkora lesz :) nyílván nem lehet azt mondani, hogy tartsd meg, vagy vetesd el, de egy tanácsot adnék. Ha megtartod, azt sosem fogod bánni! Én már nem is értem, hogy gondolhattam abortuszra, mert bár vannak nehéz napok de ezerszer jobb lett az életünk.

Sok sikert kívánok, akárhogyan is döntesz

2018. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem egészen a kérdésedre válaszolok, de ha ma teszteltél pozitívat, normál ciklusál pénteken emiatt még teljesen fölösleges orvoshoz menned, semmit nem fog látni. 7. hét környékén bôven elég.
2018. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Erre én nem vállalnék gyereket.
2018. ápr. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
Én megtartanám, hiszen te kapod a gyest plusz családit, párod kaphatja a magzati adókedvezményt, plusz a baba 6 hós kora után elmehet ő is gyed-re.
2018. ápr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a párja nem kap magzati adokedvezmenyt, mivel azt a gyerek születése előtt csak a fenn vagy az anya veheti igénybe.Gyedre valóban elmehet az apa a gyerek 6 hónapos kora után, de esélyes, higy feketén dolgozik, hiszen 2 órás bejelentés után kap 270 ezret.... Így a gyed kevesebb lenne mint a gyes, plusz ha a partnere van gyeden, vagy gyesen, a kérdező fizetheti maga után a tb-t
2018. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a gyed meg a gyes nem jár egyszerre
2018. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Kövezzetek meg, de nem vállalnám.

A következő években rengeteg anyagi nehézség és nélkülözés elé néznétek. Ez megviseli a legjobb kapcsolatot is. Mi van, ha szétmentek? Ott fogsz állni egy babával az utca középén, egy fillér nélkül. Egyedül a párod jövedelmére támaszkodva nagy felelőtlenség a gyereket bevállalni.

Az ő keresete nem lesz elég hármótokra. Akkor se, ha a pici makk egészséges. De ha fejlesztésre kell vinni, speciális tápszert kell kapnia, akkor azt ennyiből nem tudjátok megoldani.

A párod jövedelme nem épp tiszta. Annyira van bejelentve, hogy a munkaadó ne kapjon büntetést. Így esélyetek sincs arra, hogy megkapja a családi adókedvezményt vagy a gyed-et. Viszont ha kirúgják vagy táppénzre kényszerül, akkor annyit nem fog kapni, mint a gyes. Finoman szólva nem egy stabil munkahely, amire hosszú távon érdemes alapozni.

Tabletta mellett estél teherbe: szerintem amiatt nem kell aggódni, hogy mi van, ha nem lehet gyereked.

A cukorbetegséged inkább a terhesség megtartása mellett okoz gondot: nagyon oda kell figyelni a diétára, két ember egészsége függ tőle. Ez se lesz olcsó.


Én biztos nem vállalnék gyereket nulla jövedelemre, úgy hogy egyedül semmit se tudok nyújtani neki. Szép, hogy van egy apja is, de nem tudhatod, hogy mit hoz az élet. Nem kell hogy elhagyjon: elég, ha kirúgják.

2018. ápr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

én vállalnám. Felnőttek vagytok, van időtök felkészülni a baba érkezésére. Én a helyedben még dolgoznék, amíg lehet, és nem mondanám el, hogy terhes vagyok.

Amiatt meg ne aggódj, hogy fiatal vagy. Nem ér véget az élet a gyerek születése után sem. Én 20 évesen szültem.Most másfél éves a fiam, és néha-néha mi is eljárunk bulizni, nagymama vigyáz a gyerekre. Mindent meg lehet oldani, csak szervezés kérdése :)

2018. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!