Mit csinálhatnék, hogy a húgom megértse azt, hogy az abortusz ebben az esetben a megfelelő döntés?

Figyelt kérdés

Terhes lett, a barátja tudta nélkül abbahagyta a gyógyszert... Azért, hogy majd a baba újra összehozza őket, erősebb lesz a kapcsolatuk és vége lesz ennek a "se veled-se nélküled" dolognak. Viszont a srác közölte, hogy nem akar gyereket, sőt, szakított vele.


Itt van a húgom, 20 éves lesz a nyáron.

Egyetemre jár, nincs egy nap munkaviszonya sem.

Az apánk nem ugyanaz, engem az apám oldaláról jobban támogatnak (tehetősebb az apám és a nagyszüleim is, tőlük kaptam a lakást, fizetik a sulit, stb). A húgom jelenleg az én lakásomban él, lakbért nyilván nem kérek.

Anyáék nem tudják annyira támogatni, rengetegszer van, hogy tőlem kér már pénzt, mert otthonról nem tudnak neki küldeni.


Viszont ő akarja a babát, mert állítja, hogy a barátja meggondolja magát és rendben lesz minden. De nagyon nem... Beszéltem a sráccal, mondta, hogy nem megy neki az egyetem, valószínűleg átrakják államiról önköltségesre, de diákhitelt nem akar felvenni, a szülei pedig nem bírnak százezreket kifizetni neki félévente. Mondta, hogyha végez a vizsgáival, valószínűleg kimegy 1 évre külföldre dolgozni. Amúgy rendes, meg dolgos nagyon, egyetem mellett két munkahelye van, mert a szülei sem élnek túl jól és igyekezett őket is támogatni, vagy legalább elérni azt, hogy rá ne kelljen költeniük. De mondta, hogy a húgomat már nem szereti, nem vele képzeli el a jövőjét és a háta közepére nem hiányzik neki, hogy egy gyerekről is gondoskodnia kelljen 21 évesen...

Ezt elmondta a tesómnak is, aki csak azt ismételgeti, hogy "majd idővel megnyugszik és szeretni fogja a babát".


Anyáéknak még el sem mondta, azt mondja, hogy majd később...


2018. ápr. 21. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:

Ráadásul nagyon lusta és felelőtlen.

Én egy kemény szakon vagyok, de mellette gyakornok vagyok már másodéves korom óta, nyelvet tanulok, karitatív munkát végzek és még a jegyeim is jók.

Ő be sem jár az órákra, folyamatosan itthon van, 11-12 körül kel fel általában. Tanulni sem tanul, a vizsgákon az a célja, hogy csak a kettes összejöjjön. Mindent fél vállról vesz, úgy van az élettel, hogy "majd lesz valahogy".

2018. ápr. 21. 13:35
 2/65 anonim ***** válasza:
25%

Ne szolj bele a hugod eletebe!

Ha o akarja azt a babat amit te meg nem erthetsz meg mert sose voltal terhes akkor ha meg ra is beszelned

A hugod egy eletre belebetegedne a dontesebe hogy direkt megalkotott egy eletet erre hirtelen meggondolja magat es elveteti..

Es te lennel az akinek elete vegeig szemrehanyat tenne.

2018. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
41%

A tesód miből él?

Ti most együtt laktok?

2018. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

Oké, szüljön fiatalon. De csak akkor, ha megvan hozzá a háttere!

Ne az én nyakamra, vagy a szüleinkére. Mert ezt tervezi. Már most mondogatja, hogy haza, vidékre nem akar költözni (280 km-re Pesttől), mert ott semmi nincs, nincsen élet, nem tudna ott élni. És hogy cseréljünk hálószobát, mert én így is alig vagyok itthon, van, mikor a barátomnál alszom és a szobám neki sokkal jobb lenne, mert a gardróbból lehetne egy kisebb babaszoba. Mert hogy ő a barátját is ideköltöztetné… Úgy, hogy ezt a lakást az apám vette, neki semmi köze nincsen hozzá. Mondtam, hogy ezt felejtse el, nem fogunk négyen élni egy két hálószobás lakásban. Ráadásul egy kisbabához alkalmazkodni is kell, éjjel is ébred, stb. Nekem ezek nem hiányoznak ide.



Nincs munkája, anyáék és a nagyszüleink adnak neki pénzt, de abból sem jön ki mindig, általában én segítem ki.

Igen, a lakásomban él szeptember óta.

2018. ápr. 21. 13:44
 5/65 anonim ***** válasza:
91%
Talán újra a volt baràtjànak kellene beszélni vele. Vagy a szüleidnek, akik hatàssal vannak rá. Egy baba óriási felelősség, a jó kapcsolatot is próbára teheti. Az én fiam 2hónapot ordított éjjel nappal, úgy hogy az apjával előtte nem veszekedtünk a nem alvás a fáradtság megzilàlta a kapcsolatunk. Hogy a fenébe gondolhatja azt bàrki is, hogy majd a gyerek összetart? Ilyen nincs. Ezt még kellene vele értetni, ez nem jàték. Kérj segítséget ne vedd a sorsát a nyakadba. Még ha megsértődik akkor is
2018. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
91%

Ezt így mond el neki is. Ha tetszik neki ha nem, ti féltestvérek vagytok, az a lakás csak a tiéd mivel apukádtól kaptad. Az oké, hogy amíg fiatalság van még bolondság addig befogadtad,de ne várja már el hogy a te lakásodba majd ő lebabázik. Lehet hogy meg fog sértődni, de ha ez kell hozzá hogy felnyíljon a szeme akkor ez kell. Ebben a szituban neked van igazad.


Nyilván nem erőszakolhatod rá, hogy vetesse el, de a véleményedet elmondhatod erről. Ez ultragáz hogy itt van 20 évesen, titokban felkoppintatta magát, az apa hallani se akar egyikőjükről sem, és még nálad is akar gyereket nevelni...

2018. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
21%

"Én egy kemény szakon vagyok, de mellette gyakornok vagyok már másodéves korom óta, nyelvet tanulok, karitatív munkát végzek és még a jegyeim is jók.

Ő be sem jár az órákra, foly..."


Ó! Kérdező! öö... Szólíthatunk Istennőnek??

Ó! Istennő! Ne szólj bele a féltestvéred életébe. Amit tehetsz, felkéred, hogy távozzon a lakásodból. Menjen albérletbe, mindegy, el a te lakásodból.

2018. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
Nem tudnak anyáék kifizetni neki albérletre és rezsire 100-120 ezret alaphangon. A heti 10 ezer költőpénzt is alig tudják kigazdálkodni.
2018. ápr. 21. 13:55
 9/65 anonim ***** válasza:
88%

Ne szólj bele a féltestvéred életébe. Amit tehetsz, felkéred, hogy távozzon a lakásodból. Menjen albérletbe, mindegy, el a te lakásodból.


A kérdező igenis beleszólhat ebbe, mert a húga az ő lakásában akar papás mamásat játszani! Én sem asszisztálnék ehhez a kérdező helyében!

2018. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
87%

Ne szóljon bele az életébe... az feltűnt, hogy az ő nyakára tervezi odaszülni a gyereket a kiscsaj? Meg aztán vehet majd a kérdező pelenkát is, mert nem futja rá...


Kérdező, szólj anyátoknak. Komolyan. Biztos mindenféle szemét szaralak leszel a húgod szemében, de látszik, hogy totál nincs képben, és nem tud felelős döntéseket hozni. Magadat nyilván ne áldozd be a hülyesége miatt.

2018. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!