Mi az abortusz folyamata manapság?

Figyelt kérdés
Holnap lépek a 9. hétbe, múlt héten voltam orvosnál, aki adott egy hét gondolkodási időt, mivel óvszeres védekezés mellett estem teherbe.Sajnos nem aktuális, hogy kistesó legyen,ahhoz még sok mindent kellenne megoldani, de csak lassan haladok a tartozások és egyebek rendezésével.Még legalább várni szerettünk volna 1-2 évet minimum, hogy legyen még egy gyerekünk.Édesapám hagyatáka sincs teljesen lezárva, nemrég 5 hónapja kezdtem dolgozni a jelenlegi munkahelyen, ahol kicsit jobban keresek stb. A lakást is úgy kénne alakítani,hogy mégegy gyereknek elegendő helye legyen..Ezeket csak azért említem, mert azt vettem észre elég gyakran kapnak ítélkező kommenteket a nők...:S Mennyi időt vesz igénybe az egész folyamat jogi része?Tudom, hogy kell védőnőhőz menni, ahol előjegyzés van stb.Mi van, ha az időpontok miatt, kiesik a határidőből?Egy gyereknek megtudunk adni, amik szükségesek, de kettővel már küszködnénk...azt meg nem, akarom, hogy hiányt szenvedjen bármelyik is..Köszönöm a válaszokat.Ítélkező, lenéző kommenteket nem kérek, mivel szerintem felelőséggel gondoltam végig az egészet.

2018. ápr. 22. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

2 hét alatt lezajlik kb., főleg ha ennyi idős terhes vagy.

Én szerettem volna megtartani a 3-at, de sajnos így 4-en is alig boldogulunk.

Abortusz előtt 3 nappal bevéreztem és befejezték műszeresen.

Privátban írhatsz nyugodtan!

2018. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, hiába kéred, nem fogják mellőzni:(

Visszamész az orvoshoz, kérsz egy beutalót a családvédelemhez, egyeztetsz időpontot... (nincs előírva melyikhez, ha valahol nincs időpont 1-2 napon belül, mehetsz másik kerületbe/városba is)

Ott elmondják az elmondandókat, és ott adnak valójában 3 nap gondolkodási időt. Ha 3 nap után visszamész hogy nem gondoltad meg magad, megkapod a csekket, kérsz a kórházban időpontot, befizeted a csekket, és megjelensz. Ez 2 hét alatt simán lemegy.

2018. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Ha 9 hetes vagy, es 1 hét mulva azaz 10 hetesen mész vissza, majd onnan indítod a folyamatot akkor nagy eséllyel kicsúszol az időből. Az orvosnak kellett volna szólni, hogy te már döntöttél, ne várjon még 1 hetet.
2018. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#6, a Kérdező a kérdés szrint a múlt héten járt orvosnál, tehát most megy vissza. Szóval van 3 hete, ami alatt simán elintézhető az egész ügymenet.


Kérdező, azt írja a törvény, hogy: "A 18. hétig elvégezhető a terhesség megszakítása, ha a kérelmező korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen (pl. ha kiskorú), ha a nő önhibáján kívül, egészségi oknál fogva vagy orvosi tévedés miatt nem észlelte a terhességét, valamint abban az esetben, ha a nő az egészségügyi intézmény vagy más hatóság mulasztása miatt lépte túl a 12 hetes időkorlátot. "

Mindenesetre ne hagyd magad elküldeni, mint múlt héten, mert akkor tényleg kifutsz az időből, és az _nem_ az egészségügy mulasztása, ha te nem ragaszkodsz a CSVSZ beutaló kiadásához.

2018. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!