Ha itt valaki feltesz egy kérdést, miért akarják rábeszélni a szülésre?

Figyelt kérdés

Abortuszra nyilván senki nem jókedvében megy, vagy mert annyira érdekelné, milyen is az. Mégis itt bárki kérdez, tuti írják neki többen, hogy szülje meg és nevelje fel, majd minden megoldódik, meg hogy ő is fiatalon szült és élete legjobb döntése volt, stb.

De pl. aki 16-17 éves, még az érettségije sincs meg. Hova szüljön, mire? Hogy majd egész életében a szüleire támaszkodjon és sose legyen egy szabad délutánja, estéje? Hogy esélye se legyen normális párkapcsolatra?

Vagy ha alapból egy rossz kapcsolatban van a nő, írják, hogy a pasit ne tartsa meg, a gyereket igen. És mégis miből nevelje fel?

Sok családnak még úgy is nehéz a gyereknevelés, hogy ketten dolgoznak, stb. A nő éljen családin, meg gyerektartáson évekig, amíg a gyerek kicsi? (Ráadásul sokan úgy beszélnek a gyt-ről, mintha abból minden luxusra telne.)


Ugyanez, ha több gyerek van és már nem akartak többet...

"Ahol elfér 3-4 gyerek, van hely az 5.-nek is."

"Lépj le a gyerekekkel és szüld meg a babát."

De ezek az emberek, akik ilyen tanácsokat osztogatnak, felfogják, hogy a gyereket nem csak megszülni kell, hanem fel is nevelni? Ami nem kis munka, idő és pénz. Teszem azt, egy nőnek van 4 gyereke. Valószínűleg nem dolgozott éveken át, kevés a munkatapasztalata. Egyedülálló anyukaként, 5 gyerek mellett hova menjen el később dolgozni, segítség nélkül (hiszen itt mindenki azt javasolja általában, hogy a férjétől váljon, mert a pasi nem akar gyereket)?


Más az, ha valaki azt kérdezi, mit tegyen, megtartsa-e a babát. De sokszor teljesen határozottan írják, hogy nem akarnak gyereket, nem tudják/nem akarják felnevelni, ilyen-olyan okok miatt.

Miért lenne jobb az, ha megszületik a gyerek, de még friss gyümölcsre sem telne?

Vagy ha nap, mint nap azt kéne hallgatnia, hogy csak nyűg a szüleinek?

Sokan írják, hogy "Majd megszereted", meg "beleszoksz az anyaságba". Ha nem, akkor mi lesz?

Nem egy új cipőről beszélünk, hogy hopp, ez mégsem tetszik, visszaviszem a boltba.


2018. ápr. 23. 14:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Itt ez megy! Van az a tábor, aki a semmire is megtartatná a kérdezővel a gyereket, és van a másik tábor, aki azt tanácsolja csak akkor szüljön, ha min félmilliót keres anyuka apuka is, van saját x szobás ház, autó.

Mindkettő a szélsőség.

Ezért nem érdemes ilyen témában kérdést feltenni.

2018. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%
Ja, bocs, hogy az embereknek nincs gyomra a gyilkossaghoz, ha mar megkerdezik. Majd ha lesz sajat gyereked, latod az ultrahangon ahogy mozog a pici teste, akkor te sem fogsz vad idegeneket arra biztazni, hogy oljek meg a gyerekeiket.
2018. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Van saját gyerekem, kettő is.

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy senkit nem szabad rábeszélni arra, hogy szülje meg a nem kívánt babát. Főleg nem úgy, hogy nincs meg a megfelelő háttér, biztos kapcsolat.

Ráadásul sokan itt nem a válaszolók véleményét kérdezik (hogy mit gondolnak az abortuszról), hanem az abortusszal kapcsolatban kérdeznek valamit és a legtöbben az összes kérdéshez írják ezt a tipikus "gyilkos vagy" szöveget.

2018. ápr. 23. 14:59
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Én terhes vagyok, amióta meghallottam a szíve dobogását, azóta teljes szerelem. Mégis abortusz párti vagyok, és aki úgy dönt, hogy meglépni, senkinek nincs joga gyilkosnak nevezni. Ez ugyanis nem az. De tényleg, az tényleg jobb, ha egész gyerekkorában szenved, minthogy még sejtcsomóként élvetetik...
2018. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkinek joga van azt gondolni rola, hogy gyilkossag, mivel az. Te meg nem tudom kinek kepzeled magad, hogy megszabd, hogy mit szabad es mit nem egy kerdezos oldalon. Nem muszaj idegenek velemenyet kikerni egy ilyen kenyes temaban. De ha mar kiirta valaki, akkor vallalja a kovetkezmenyet.
2018. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

És ti kinek képzelitek magatokat, hogy ismeretlen, sokszor amúgy is kétségbe esett nőket, lányokat piszkáljatok még tovább?

Vagy élvezitek, hogy belerúghattok még párat a szenvedőbe?


A gondolattal nincs gond, hanem azzal, hogy ti agyba-főbe gyilkosoztok mindenkit és erőltetnétek a saját elveiteket, akaratokat másra. Sokan nem is a véleményeteket kérdezik, hanem egy adott, konkrét dologra kíváncsiak a beavatkozással kapcsolatban. Leírják érthetően, hogy nem tartják meg a babát, de ti oldalakon át írjátok, hogy igenis tartsa meg, szülje meg, nevelje fel.

2018. ápr. 23. 15:08
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Egyszerű a megoldás, nem kell reagálni ezekre a kommentekre és privát üzenetekre (ezeket meg se kell nyitni), ha ennyire zavarják a kérdezőt. Nyilván nem arctalan emberek véleménye alapján dönt senki arról hogy, megtartja-e a babáját vagy sem. Ha meg tudja, hogy a téma, kérdése megosztó lesz, és az érzékeny lelke nem veszi be a válaszokat (névtelen, arctalan emberektől, akikhez semmi köze, de nem is árthatnak neki), nem kötelező ám itt feltenni a kérdést, kis kutatással egy csomó kérdésre megtalálható a válasz a neten is (pl. Hogyan zajlik az abortusz, meddig végezhető el, mennyibe kerül). Én magam is abortuszellenes vagyok, csak akkor tartom elfogadhatónak, ha az anya egészségét vagy életét veszélyeztetné, vagy súlyosan sérült/beteg lenne a baba, esetleg ha erőszakból fogant, minden másra ott az örökbefogadás (a babának ez a lehető legjobb megoldás, ennek ellenkezőjéről pont annyira vagyok meggyőzhető, mint egy abrotuszra készülő nő arról, hogy megtartsa a gyereket) ettől függetelenül nem kommentelek az abortuszos kérdések alá, és megtartom magamnak a véleményem. Az viszont kifejezetten undorító kettős mérce, hogy ha a abortuszt akar egy nő, akkor az az ő teste és döntése, senki ne szóljon bele, de ha megtartaná (mondjuk nehéz kürlmények, vagy a család ellenkezése ellenére), akkor hirtelen már nem az ő teste és döntése...
2018. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

Az emberek azert nem hasznaljak az abortusszal kapcsolatban a gyilkossag szot mert akkor lelkiismereti kerdesek mellett moralis es egyeb dolgokat vetne fel. Mivel elolenyrol van szo igy annak elvetele gyilkossag mivel egy elolenyrol beszelunk. A gyilkossag azert gyilkossag mert valakinek az eletet elvesszuk. Ez teny.

Ha eltaposunk egy hangyat azt is megoljuk. De ezafajta tagadas es haritas konnyebb mindenkinek hiszen ebben a tudatban konnyen/konnyebben teszik meg. Ha a gyilkossaggal asszocialja mar nem olyan konnyu a dontes.. ennyi a lenyege.

Ez pusztan pszichologia. Envedelem, semmi mas.

Persze vannak okok amikor szukseges de sok az olyan is akinek csak kenyelmesebb az abortusz megtehetne mondjuk de nem akar bajlodni meg egy gyerekkel, vagy felelotlen vedekezes mellett lett stb..

2018. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
24%
En is abortusz ellenes vagyok(kivetel beteg baba eseteben), de nem mas nellett "kardoskodom". Nekem az a VELEMENYem, hogy ha nem vigyazott, vagy felelotlen volt akkor ne olje mrg azt a babat, hanem legyen annyira tokos hogy adjon eselyt neki a normalis eletre, szulje meg es adja orokbe azoknak akiknek nem lehet sajat gyermekuk. Ennyi. De persze a legtobben a konynebb utat valasztjak, megolik, mert nekik az egyszerubb.
2018. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
Ha kitomboltad magad, kérdező, akkor szerintem be is zárhatod a nyilvánvalóan provikatív kérdésedet.
2018. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!