Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy kapcsolat tuti tönkremegy...

Egy kapcsolat tuti tönkremegy az abortusz után? Mit tehetnék, hogy ne?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de nem akarok szülni, legalábbis a következő 8-10 évben még tuti nem (21 leszek most). A barátom viszont akarná a babát, és emiatt volt már két vitánk is a napokban...


Nem érti, hogy én még nem állok készen arra, hogy feladjam az álmaimat és a céljaimat, hogy teljesen alárendeljem magam egy babának. Ő 34 elmúlt. Van két diplomája, kiszórakozta már magát, megvan mindene, nem függ senkitől.

Viszont én teljes mértékben tőle, a szüleimtől és a családomtól függök. Még nem dolgoztam, nincs diplomám, amim van, az mind mind a szüleim miatt. Nem akarok egész életemben úgy élni, hogy nekik kell telefonáljak, ha elfogy a pénzem.


De közben azt sem akarom, hogy szétmenjünk.


2018. máj. 3. 12:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

Minden bántás nélkül, - de akkor miért és hogyan estél teherbe ha nem akartál?


Ha te nem akarod ezt a gyereket, akkor nem akarod. Ez a te döntésed, de érthető hogy a 34 éves pasid ha elveteted ezt a gyereket akkor lelép. Mire te majd babázni akarsz ő lenne 42-44, ebbe belegondoltál? Megértem öt is, ha fogja magát és elhagy, mert nem vár ennyi idős koráig.

2018. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
A gondolat meneted jó a helyzethez képest viszont merül fel a kérdés,hogy akkor miért nem védekeztetek ? Ugyanis ez további kérdés halmot hoz magával .. hisz ezek szerint volt már szó arról ,hogy ki mikor akar gyereket .. mindezek mellett egy 34 éves ember feltételezhető ,hogy szeretne gyereket .. Ebben tanácsot senki nem fog tudni . Mi ugyan együtt maradtunk és van egy csodaszép kislányunk de nálunk mindketten szerettük volna de a körülmények változtak .. Hiába maradtok együtt előbb vagy utóbb ugyis naagyobb úr lesz a sérelem és ez fog további vitákat generálni .
2018. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem megy tönkre az abortusz miatt. Amiatt megy tönkre, hogy nem ugyanazt akarjatok
2018. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hol írtam azt, hogy nem védekeztünk?


Most váltottam gyűrűre (előtte gyógyszert szedtem 3 évig). Az első hónapban még használtunk mellette gumit is, egy éjszaka volt, mikor nem, de másnap vettem be esemény utánit.

2018. máj. 3. 12:51
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Sok választás nincs. Vagy szülsz és még veled marad a pasid, vagy nem szülsz és benne van hogy keres valakit aki 42 éves kora előtt fog neki.
2018. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez csak katalizátor. Most döbbentek rá, hogy nem ugyanazt akarjátok, nem ugyanabban a szakaszban van az életetek, és nincs egymás mellett keresni valótok.

Ő azért erőlteti, hogy tartsd meg, mert te találsz még mást, lehet még családod. Ő nem valószínű, hogy talál helyetted másik 20 évest.

2018. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Mind a kettőtök helyzetét megértem. De akkor mit gondoltatok amikor összejöttetek? Gondolom az életcélok már akkor is tiszták voltak. Sajnálom,hogy így alakult,de én is úgy gondolom,hogy 34 évesen már nemcsoda ha szeretne gyereket és valószínűleg ez nagy sérelem lesz majd neki.
2018. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Érthető, hogy nem akarod megszülni, de a barátodat is megértem. Sajnos valószínű, hogy nem fogtok együtt maradni. Ő nyilván nem akar még 8-10 évet várni, teljesen más élethelyzetben vagytok.
2018. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem illetek össze, mert a legalapvetőbb dologban nem értetek egyet: a családalapitás kérdésében. Ebben nincs kompromisszum, ha szülsz te fogod úgy érezni h lemaradtál valamiről, ha viszont leveteted akkor jogos a párod részéről ha úgy érzi nem igy kellett volna cselekedned.

Ez van ha két eltérő élethelyzetü ember egy pár.

2018. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, dehogy tuti, előfordul, hogy tönkremegy, előfordul, hogy nem. Ugye, egy kapcsolathoz 2 ember kell, és most van egy döntési helyzet. Te dönthetsz abban, hogy mi fontosabb, a saját álmaid és céljaid vagy a terhességed, a párod meg dönthet abban, hogy neki mi fontosabb, te vagy most egy gyerek. A várható végeredmény 50/50, bár a férfiak ritkábban szoktak a párjuk elé helyezni egy majdani gyereket mint a nők.

És hogy ez ügyben mit tehetsz? Semmit, mert ha magadat adod fel, abban is tönkre fog menni a kapcsolat előbb-utóbb. Ez egy természetes próbatétele a kapcsolatotoknak, ahol elválik, egymáshoz valók vagytok-e.

2018. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!