Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Később okozhat ez problémát?

Később okozhat ez problémát?

Figyelt kérdés
Nemrég Bécsben volt egy terhességmegszakításom, viszont az otthoni dolgokkal ellentétben, egy 5-6 hetesnek ítélt terhességnél nem használtak semmi féle tágítót, csak altattak és egy 20 perc mulva már ébren is voltam.. Amikor az elején rákérdeztem a tágításra azt mondta a doktor hogy nem szükseges mert meg nagyon kicsi terhessegrol van szó.. Mindenhol azt olvastam hogy a tagitas viszont fontos.. Lehet ebből később problémám? Még nincs gyermekem.. Véleményeket és tapasztalatokat kérnék. Előre is köszönöm. 21/L

2018. máj. 3. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Mégis hogy kapartak ki zárt méhszájon keresztül? Mission impoolssible.
2018. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
a telefon javít
2018. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
83%
nekem missed ab. volt ,8.héten elkezdtem vérezni,már nem dobogott a szíve,és nem tágítottak(mindenki másnak a kórteremben felrakták azt a tágítót),pedig első baba lett volna tehát nem szültem előtte.
2018. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. Én is erre keresném a választ..

3. Gondolom benned is megfogalmazodott a kérdés, kaptál már rá választ? Lett később neked ebből probléma? Köszönöm a válaszokat

2018. máj. 3. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Kizárt. Bújjátok a zárójelentést (bár inkább a kórházi aktát kellene, mert a záróból nagyvonalúan kihagynak mindent. Pl: gyerekem kapott oxigént, záró szerint pedig nem), kérdezzétek az orvost, biztos hogy valamilyen módon gondoskodtak a méhszáj felpuhításáról, mert máshogy nem lehet.
2018. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5. a záróban csak az altatás és a vákumküret van feltüntetve :/
2018. máj. 3. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tágítottak, hiszen zárt méhszájon keresztül a jósiten se szedi ki, csak akkor csinálták, mikor aludtál.

Amit Magyarországon csinálnak, a Dilapan felhelyezés a nem szült nőknél, az csak egy előtágítás. A műtét során még ugyanúgy továbbtágítják Hegar sorral, csak azt már akkor, mikor elaltattak.

Egy Dilapan kb. 5-7 m-re tágítja ki a méhszájat, terhességmegszakításnál meg a terhesség nagyságától függően 8-10-12 mm-ig is tágítanak.

2018. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Idézet egy index-fórumos hozzászólásból:

"Nem, nem csinálják, méghozzá egy jogi nonszensz miatt nem.


Ugyanis praktice a 6. hétig lehet csinálni - 2 héttel a menzesz kimaradása utánig - tehát pont addig, amíg a beágyazódás nem fejeződik be, a terhesség nem lesz egyértelműen detektálható. De nálunk ugye abortív beavatkozásnak számít, amihez előfeltétel, hogy a nőgyógyász megállapítsa a fennálló terhességet, és úgy mehetsz a családvédelemhez a procedurára. Ergo elvi lehetetlenség, hogy az egész folyamat végigmenjen addig, amíg ez megcsinálható.


Amellett sehol nem szeretik, ahol ragaszkodnak a reprodukciós és abortív folyamatok szigorú állami kontrolljához, lévén praktice bárki meg tudja csinálni, minimális, és kapható eszközökkel. (bár nyilván, ahol csinálják, ott nőgyógyász csinálja, rendelői ambuláns körülmények között...)


Technikailag gyakorlatilag egy mikro-vákuum tágítás nélkül, egy 3 mm körüli flexibilis szonda minden különösebb nehézség és fájdalom nélkül feltolható bárki ivarérett nő méhszáján...


A folyamat hatása meg ugye félúton van a beágyazódást gátló abortív családtervezési eszközök (IUD, esemény utáni tabletta) meg a valódi tágításos-vákuumos művi abortusz között...



Előnye, hogy egyfelől sokkal kisebb a fizikai károsodás (nincs méhszáj-tágytás), másfelől a lelki is, hisz még magzat sincs, sőt a terhesség sem biztos, amikor ezt a beavatkozást elvégzik. Hátránya (???? - szerintem nem) hogy kiszedi az abortív folyamatok ellenörzését a mindenkori 6alom kezéből, onnantól már egyetlen politikai szisztéma sem tudja betiltani az abortuszt, ha ez az eljárás közismertté és közkeletűvé válik."

2018. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem missed ab-om volt es tudtommal altatasban tagitottak, igaz nekem 40 perces volt a beavatkozas. En Svajcban elek
2018. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagy segítség volt jár a pont mindenkinek, még neked is 9-es.. csak hozzátenném hogy nyilván ha nem zavarna nem aggódnék :)
2018. máj. 3. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!