Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A gyógyszerrel végzett terhess...

A gyógyszerrel végzett terhességmegszakítás kíméletesebb?

Figyelt kérdés

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy Magyarországon nincsen rá lehetőség.


Az érdekelne, hogy a műtét, vagy a gyógyszeres megoldás a kíméletesebb?

Félek mindenféle orvosi beavatkozástól, nem szívesen lennék két napot kórházban... Viszont a tablettás módszernél pedig félek attól, hogy megviselne a folyamat, meg így könnyebben lehet bármilyen komplikáció is, nem?


2018. máj. 19. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Abszolút a tabletta híve vagyok, már csak azért is, mert a terhesség igen kprai szakaszában is el lehet végezni, de a neten utánaolvasva egész szörnyű beszámolókat találtam, állítólag nagyon fájdalmas, ráadásul több napig tart és sokszor abortusz is kell, mert nem ürül ki a méh, ennek ellenére valószínűleg a tablettát választanám külföldön.
2018. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

azt irod, felnel ott lenni 2 napot a korhazban. Egyik az,hogy legjobb tudomasom szerint nem kell 2 napot ott lenni. A masik, hogy a tabletta semmivel nem jobb ilyen szempontbol, mivel az is elhajtja valahogy a magzatot, ergo szukseg lesz orvosi beavatkozasra ott is , hogy minden rendben zajlott e. Nem ugy van az, hogy csak bekapod, mint egy fejfajas csillapitot, aztan lehet a tv elott ejtozni....

szerintem nem kimeletesebb sem neked, sem a magzatnak.

2018. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy előttem is írták: a tabletta konkrétan vetélést idéz elő. Ami hasi fájdalommal, erős görcsökkel jár, és komplikáció esetén egészségügyi kürettel.

Nem vagyok abortusz párti, de szerintem a műtéti eljárás sokkal kíméletesebb. És nem kell napokat bent lenni, még aznap hazaengednek.

2018. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy előttem is írták: nem jobb a tabi. Ugyanúgy kell orvosi vizsgálat, sok esetben küret és még szendvedsz is rendesen.

Nekem volt missed ab-em. Reggel bementem, du.haza. Rövid mély altatásban negyed óra alatt meg volt a beavatkozás.

Ne attól félj, hogy téged ez hogy megviselne, mert nem fog...esetleg lelkileg. Inkább attól félj, hogy otthon egyedül vetélsz...

2018. máj. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem volt gyogyszeres megszakitasom mert a terhesseg leallt a fejlodesben. Nagyon nem ajanlom ezt a valtozatot. Szornyu! Legalabbis nekem az volt. Soha olyan fajdalmat meg nem ereztem mint akkor es vegul csak meg kellet csinalni a beavatkozast mert nem tisztult ki teljesen a mehem.


Megallas nelkuli gorcsok, eros verzes, hidegrazas, szedules, stb.. ez mind a velejaroja a gyogyszeres abortusznak es semmi garancia nincs arra hogy teljesen kitisztulsz es elkerulheted a muvi abortuszt.

2018. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Két ismerősöm külföldön vett be abortusztablettát,nekem egy horror volt amit elmeséltek róla,mintha kvázi szültek volna csak otthon,mindenütt vér meg fájdalom...soha nem volt abortuszom,de ha kellene csakis a műtéti megoldás jöhetne szóba.Ott elaltatnak,és mire fel kelsz túl vagy rajta.
2018. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha ilyen helyzetbe kerülnék, és Magyarországon is, mint már sok más európai államban engedélyezve lenne a tablettás terhességmegszakítás, én azt választanám. Én félek az altatástól, és sokkal inkább érezném, hogy kontroll alatt tartom a testem. Nem igaz, hogy sokszor küret kell utána, az esetek 95%-ában teljesen kiürül.
2018. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

Ítéld meg te:


"Egy nő egy délután láthatóan fájdalmaktól gyötörve jött be hozzánk a klinikára. Egy közeli abortusz klinikán nem sokkal előtte egy óriási adag Misoprostol-t kapott a négyes ikrei abortálása céljából. Már a második trimeszterben járt.


Bekísértük a mosdóba, deréktól lefelé levetkőztettük, és megkértük, hogy üljön rá a vécére. Mindannyian sokkolódva asszisztáltuk végig az elkövetkező percek eseményeit. Az első baba a vécébe esett. A nővér gyorsan megragadott egy nedvszívó kendőt és a nő alá tartotta, ahogy rohamléptekben átkísértük a műtőbe. Eközben történt, hogy a következő két baba félig kiesett belőle, és ahogy ott lógtak kifelé, azt láttuk, hogy a két tökéletes szépségű, élettelen kisfiú karjai egymást ölelik.


Végül sikerült bejutnunk vele a műtőbe, és elkezdtük az intravénás szedálást, de még mindig rettenetes fájdalmai voltak. A negyedik babát ki kellett belőle szívni. Darabokban jött ki.


Emlékszem, ahogy én és egy kollégám szipogva vizsgáltuk át a negyedik kisfiú testének maradványait a laborban. Az icipici, sértetlen babákat pedig a karjainkban ringattuk és sirattuk őket. Ekkor már tudtam, hogy nem vagyok képes többé ezt a munkát végezni. Befejeztem.


Sára, 42 éves"

2018. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Óriási kamu. Misoprostollal a 9. hétig végeznek abortuszt, ez gyak. az első két hónap. Második trimeszterben nem, és valszeg ikerterhességnél sem. Persze lehet könnyfakasztó meg King-regénybe illő horrorsztorikat írni (még az maradt ki, hogy az egyik gyerMek széttárta karjait és zokogva kiáltotta, hogy "drága édesanyám, miért nem kellettünk neked"), de azért a nyilvánvaló kamut vegyük már észre :D
2018. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mutetnel palcikaval feszitik ki a mehszajat tenyleg milyen kimeletes

Ez a modszer kesobbi kivant egeszseges terhesseg elvesztesehez vezet

Mehszaj gyengeseghez amitol a 14-22 het kozott szo szerint kiesik a gyerek.

A tabletta 9 het alatt 97% sikeres es teljes

Faj es gorcsol de ugye nem tea delutanra kell szamitani

Nem veletlen Fejlett orszagokban ez az elso valasztas

2018. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!