Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 A kérdező kommentje:
Most láttam, hogy még egy elméleti kérdésnél, hogy 40-es, 50-es években hogy végeztek abortuszt, oda is írt két életvédő. Meg a kérdező kommentje alapján privátban győzködték szülésre. Közben nem szó nincs terhességről, és ez a szövegből kiderül.:D
2018. máj. 31. 19:08
 2/135 anonim ***** válasza:
80%

Én sem vagyok abortuszpárti. De ezek a bigott ellenzők éppen a gyerek érdekeivel nem törődnek. Egy gyereket csak akkor lenne szabad világra hozni, ha megvannak a feltételei a felneveléséhez. Egyikük sem ajánlja fel az anyának, hogy segít felnevelni a gyereket, ha ő nem tudja.

Sajnos, nem lehet ellenük tenni semmit.

2018. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/135 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, ha ennyire tudnak mentegetni, akkor csináljanak valami értelmes dolgot is, mondjuk segítsenek nehéz helyzetbe került nőknek, munka, anyagiak, gyerek felvigyázás stb.
2018. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 anonim ***** válasza:
81%
Azok bolondok. És engem egy szélsőséges bolond nem tud meggyőzni, hogy szüljek ha nem akarok, meg nyilván senki más. Ha elkezdené ezt a szöveget, hogy gyilkos meg ilyesmi, akkor elküldeném az anyjába azon nyomban, és nem fognám vissza magam.
2018. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/135 anonim ***** válasza:
51%
Ha abortuszra mennék, akkor nem a neten kérnék ezzel kapcsolatban tanácsokat. Amúgy a családvédelmis, vagy, védőnő ugyanezeket magyarázza és oda muszáj menni abortusz előtt.
2018. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 anonim ***** válasza:
76%

Abortuszpárti vagyok, de engem nem zavarnak, amíg nem sértegetik a másikat.


Képviseltesse magát mindkét oldal nyugodtan normális módszerekkel, úgy fair, ha mindkét oldal álláspontját megismeri egy nő, aki dönteni készül.


A lelkiismeretébresztés mindkét oldal fegyvere egyébként, ha megnézed. Egyik oldalon a magzatot babának hívják és személyes tulajdonságokat társítanak hozzá, mintha nem csak embrió lenne, másik oldalon viszont a teljes család és a pénz hiányát értékelik túl, szerintem nem kellenek tökéletes körülmények a gyereknek, soha senki sem fog tudni mindent megadni a gyerekének(még milliárdosok sem), elég, ha a körülmények elég jók/nem kifejezetten rosszak.


Ebben a helyzetben nem lehet jó döntést hozni, a kevésbé rosszat kell választani, ez pedig mindenkinek más.


Azt viszont támogatnám, hogy azon a tanácsadáson levetítsenek mindkét oldalról egy 10 perces kampány videót, majd pedig közöljék a jelenleg ismert tényeket az embrióról, mert tudatlanul dönteni felelőtlenség. Utána feltehetné a kérdéseit a nő, majd 2 napja lenne gondolkozni, ha lett kérdése újra feltenni, és aztán dönteni.

2018. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/135 anonim ***** válasza:
50%

Megkérdezhetem téged miért zavar?


Amíg nem rám nyomulnak, teljesen hidegen hagy a dolog.

Pl. Jehova tanúi is jönnek. Elfogadom, hogy neki fontos és ha hagyja szépen lerázom. Legvégső esetben elköszönök és otthagyom\rázárom az ajtót.


"Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. "

Biztos? Missabom volt, amíg vártunk a sorunkra olyan sztorikat Hallottam, hogy tátva maradt a szám.

"Nem szedhetek gyógyszert a pasim meg utálja a gumit így újra itt vagyok. Nekem az 5. szóval nem kell félni elaltatnak és kész is. Este mehetsz haza."

"Mi terveztük, de magánvállalkozásom van és most Bejött egy jó ajánlat így inkább nem tartom meg."

Én meg sírtam, mert akartam, de nem élt. Ilyen az élet.

2018. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/135 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó, tévedsz, a családvédelmis nem folytathat(na) semmiféle vallási agitációt, például. Nem állhat le senkit zaklatni, gyilkosozni, erőszakosan győzködni. Az ő dolga annyi, hogy vázolja a terhes nők számára elérhető különböző lehetőségeket, és válaszoljon a felmerülő kérdésekre.

Az egy másik kérdés, hogy van egy kis százalékuk, akik randán visszaélnek a helyzetükkel, mert tudják, hogy a terhes nőnek kisebb gondja is nagyobb, mint hogy ellenük panaszt tegyen. De a többségük teljesen korrekten végzi a dolgát a folyamatban, felvilágosít, ismertet, kérdésre válaszol, és nem győzköd meg erőszakoskodik, n.b. szakember, és nem küldetéstudatos zakkant.

A kérdésre magára válaszolva - és ezerig elszámolva, mert az elmúlt napokban baromi dühös vagyok rájuk - erről az érintettek képesek tenni, letiltani a privátról, jelezni a moderátornak a zaklatót. Esetleg kimásolni publikusra az ilyen üzeneteket, ahogy tették már páran.

2018. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/135 anonim ***** válasza:
17%
A #8 eleje az #5-re ment...
2018. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/135 anonim ***** válasza:
33%
Az érzelmi zsarolás "nem fair", de miért gond az, ha valaki képviseli az álláspontját? ez egy olyan oldal, ahol mindenki leírhatja a véleményét, így működik a szólásszabadság, te mégis azt fájlalod, hogy valaki kiáll a véleménye miatt. Igen, van olyan kérdés, amivel kapcsolatban tényleg fölösleges a győzködés. De rengeteg olyan kérdés is van, ahol a nő még döntés előtt áll, és szívesen meghallgatná mindkét oldal véleményét. Ez miért gond? Úgysem dönthet senki helyette.
2018. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!