Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elmagyarázná valaki miért a...

Elmagyarázná valaki miért a nő döntése akar-e abortuszt?

Figyelt kérdés

először is nem vagyok abortuszellenes és hálistennek még nem volt benne részem, remélem nem is leszsoha

amit nem értek: miért hangsúlyozzák mindenütt hogy a nőknek jogukban áll dönteni asaját testükről és életükről. illetve ez rendben van, persze hogy van jogunk hozzá. de ha egy gyerekről van szó (nevezzétek magzatnak ha jobban tetszik) az nem csak az ő élete, teste, döntése. miért nem szólhat bele a jövendőbeli apuka hogy akar-e gyereket? ha akarna de a nő elveteti akkor miért nem gondol senki arra mit érez ez a férfi? hiszen nevelhetné egyedül ha a nő semmiképp sem akar gyereket. ha nem akar és a nő megis megtartja akkor fizetnie kell 18 évig. pedig ő nem akart gyereket. nem is feltétlenül hibás abban hogy megfogant. pl. fogamzásgátló tabletta mellett jött össze a gyerek.

lehet hogy egyedül leszek ezzel a véleménnyel de szerintem minden esetben közösen kellene hozni ezt a döntést, ugyanúgy ahogy utána közösen vállalni a felelősséget.

jöhetnek az ellenvélemények, próbálja megmagyarázni nekem miért kizárólag a nőké a döntés egy ilyen fontos, életre szóló kérdésben


2018. máj. 31. 20:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%

Az utóbbi az durva, de tényleg nem lehet egy nőt rákényszeríteni az abortuszra.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy apuka akarata miatt szüljön egy nő. Értem az érvedet, de anyuka talán dolgozna normálisan, nem akarja megszülni a gyereket, nem az apa fogja úgyse.

2018. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%

Azért a nő döntése, mert az ő testében fejlődik a magzat. Senkit nem lehet sem szülésre, sem abortuszra kényszeríteni. Majd a férfiak akkor dönthetnek erről, ha ők fogják kihordani a gyereket.

Egyébként a férfinak is van döntési lehetősége. Eldöntheti, hogy kivel fekszik össze és használ-e gumit.

2018. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
59%

Én abortuszellenes vagyok, előrebocsátom, de meg tudom válaszolni, miért.

Azért, mert a nő testét érinti a terhesség. Neki kell 9 hónapig egy megváltozott (és bizonyos szempontból kockázatosabb) állapotban élni, aztán átesnie a szülésen, ami szintén rejt eü.-kockázatot, plusz eléggé kellemetlen élmény is tud lenni, ágyhozkötött leszel egy ideig stb. Sok nő ezt úgy fogalmazná meg, hogy "nem lesz a két lábon járó inkubátora egy férfinak" nem csinálja mindezt végig, hogy aztán odaadja a gyereket a férfinak.

Személyes véleményem: aki szexel, tudja, mivel jár, és egy emberi életet nem lenne joga feláldozni ennek oltárán.

2018. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük az első verziót. Az apa a terhesség alatt bármikor meggondolhatja magát, ráadásul az anyának ugyanúgy gyerektartást kell fizetni, ha a gyerek az apánál van elhelyezve. Olyan nincs, hogy lemond róla az apa javára.

A második esetben azt gondolom, hogy aki semmiképpen nem akar gyereket, az ne bízza a védekezést a másik félre.

Nem tudom, hogy férfi vagy vagy nő, vagy hogy szültél-e már gyereket, de igenis a nő teste, a nő döntése.

2018. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
17%

Mert ezzel akár egy alkohista erőszaktevőis anyává tehetne mindenkit ha bosszubol nem adnak engedelyt.


Sorra potyognának a nem kivánt gyerekek, nyithatnánk az árvaházakat


Plusz nem is formálhato arra sem jog, hogy akkor 18 évig nevelje is, lásd a hitelekbe is belebukik a jonép, szoval szüles után ha pápát int az apajelölt aki annyira akarta akkor mi van?


Természetileg a csecsemő anya nelkul amugy is eletleptelen, ezt ugyan fiziologiailag ki lehet játszani a táppal, de pszichologiai szempontbol nem. Talán béranyával aki x évig legalabb ott van.

2018. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert a természet úgy találta ki, hogy a nő szül és vállalja ezzel a nem kevés kockázatot, rengeteg baj lehet terhesség, szülés kapcsán, utána ő táplálja a babát, igazából az apára nincs is szükség és bármikor leléphet, max. egy minimális gyerektartást kell fizetnie, a nőnek meg el kell tartania vagy 20 évig.
2018. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

nem arra gondoltam hogy kényszerítsék abortuszra a nőt, de a férfit se kényszerítsék minden esetben gyerektartásra.

az pedig hogy nem akarja kihordani a gyereket hogy aztán a férfinak adja... valószínűleg egyébként sem sok férfi akarna egyedül nevelni egy újszülöttet, de ha mégis miért nincs rá esélye sem? ha megfogant az a baba akkor arról a nő is tehet. miért kell (bár gyakorlatban gyakran nem történik meg sajnos) a férfinak felelősséget vállalni a gyerekért (fizetni érte) ha akar ha nem a nőnek viszont nem muszáj?

2018. máj. 31. 20:59
 8/42 anonim válasza:
44%
Szerintem is joga van eldönten ia nőnek hogy megszeretné e szülni vagy sem, persze az lenne az ideális ha a két fél megbeszéli és közösen eldöntik. Abban viszont egyetértek veled hogy ha a fiú nem akarta a gyereket, de a lány azért is megtartja akkor miért kell hosszú évekig fizetnie? Sőt olyan eset is előfordulhat hogy a fiú csak később tudja meg hogy van egy gyereke és a nő követeli rajta a pénzt, azért ez nem feltétlen igazságos. (persze ha a férfi fogja magát és csak úgy lelép, otthagyja őket, akkor fizessen)
2018. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%
Nincs semmi baj a véleményeddel. Ez is egy logikus hozzáállás szerintem. Egyszerűen ebben a kérdésben nincs egyértelműen jó válasz. Rengetegféle szabályozás létezik a világon a teljes tiltástól a teljes megengedésig, és persze közte is, ahol mindenféle feltételekhez szabják a dolgot. De minden egyes rendszerben akadnak olyan egyedi esetek, amiket a rendszer rosszul kezel, és a helyzet igazságtalannak tűnik valakivel szemben.
2018. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
20%
Mert ketten csinálták. A nőnek miert kéne egyedul vállalnia a felelősséget?
2018. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!