Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha előbb derül ki a betegségem...

Ha előbb derül ki a betegségem más lett volna az abortuszhoz való hozzáállása a védőnőnek/dokinak?

Figyelt kérdés

Kicsit régebbi a sztori. Az ab volt tavaly februárban, arra rá kb 3 hónappal derült ki nálam egy betegség(szarkoidózis), amire sokféle gyógyszert szedtem és egyiket se lehetett terhesség alatt szedni, arról nem is beszélve, hogy tavaly május és idén január között készült rólam egy mellkas-has CT és vagy 10 sima mellkas rtg.

Igazából a tünetek amik voltak ilyen semmit mondóak voltak, azért se volt különösebb kivizsgálás csak egy megfázás kapcsán állítólag csúnyán köhögtem-gondolom más volt mint egy sima nátha esetében- és emiatt készült egy mellkas röntgen. Pl ha az abortusz előtt csináltak volna, már akkor is kiderült volna és az is lehetett volna egy plusz érv, hogy az én állapotom és egy terhesség nem épp kompatibilis. Így viszont hallgathattam a szentbeszédet, mintha egy idegen jobban tudná milyen élethelyzetben vagyok.


2018. jún. 3. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Ha te sem tudtad, hogy beteg voltál, akkor nem a betegséged miatt kapartattál. Most már csak megnyugvást keresel, hogy ne magadatvokold.
2018. jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek az elsővel.

Ha egészségügyi terhesség megszakítás kell, akkor az nem "abortusz". Az eljárás ugyanaz, az ok más.

2018. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

Figyu, te ígyis-úgyis azért mentél abra, mert nem akartad a gyereket!

Felnőtt ember ne mosdassa már magát, főleg egy olyan okkal, amit csak később került képbe! Vállald, hogy hülye voltál, ezért elmentél abra! Ennyi!

Qrva szánalmas ez a magyarázat! Ha meg nem tetszik, ahogy rádnéznek az abortuszon, hát nyisd ki a szád, azért /is/ van!

2018. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igazából lehetett volna hamarabb is tudni, mert a 2016-os röntgenemen is voltak már erre utaló jelek, csak épp még annyira az lején voltam, hogy az orvos sem vette észre. Csak egy évvel később mikor össze lett hasonlítva a 2016-os és 2017-es felvétel, akkor lett észrevéve.
2018. jún. 3. 11:19
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
És a védőnőnek vagy a nőgyógyásznak kellett volna összehasonlítani a röntgeneket? Ők nem tehetnek róla, hogy a betegséged később derült ki. Te így is, úgy is akartad az abortuszt. És nem a betegséged miatt akartad.
2018. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Az, hogy épp igy alakult inkább véletlen egybeesés, de ha akkor a műtét elott csináltak volna egy rtg-t, mint minden műtét előtt, már más lett volna a helyzet. Az megint más, hogy igy is-úgyis nem tartottam volna meg, de arra meg jó okom volt. Ez amolyan grátisz +1 ok.
2018. jún. 3. 11:30
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
tehát úgy gondolod, mindenki hibás és minden körülmény hibás - csak te nem? Ez nem jó álláspont. Hibáztál, bánd meg, tedd jóvá, dolgozd fel - ezek lehetnek megoldások. Nem tudjuk a részleteket, ezért te tudod a megfelelő utat kiválasztani, de ezek a megoldás felé vezető utak, a többi vakvágány.
2018. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
Pontosan. Elhatároztad hogy kaparás lesz. A többi csak magyarázkodás magadnak.
2018. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Az nem ok, ami később derült ki. Amúgy meg miért fontos ez?
2018. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
Igen, akkor más lett volna a hozzáállásuk, pont ugyanúgy, ahogy az itteni hozzászólóknak is. Ha az indok a nem akarok gyereket, az nekik elfogadhatatlan. Senkinek nem kell magyarázkodnod, a te életedet úgy alakitod, ahogy neked jó.
2018. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!