Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem számít az abortusz...

Miért nem számít az abortusz gyilkosságnak, amikor egy 12 hetes magzatnak már mindene kifejlődött, sőt még az idegrendszere is, tehát egy önálló élet?

Figyelt kérdés

A 12 hetes magzat a viszonylag sok magzatvízben rengeteget mocorog, rugdos aprócska lábaival. Gyakran ásít, egyre többet nyitogatja a száját és szopja a jobb hüvelykujját. Kezeit már képes ökölbe szorítani, majd ismét kinyújtani. Gyakran csuklik, miközben a magzatvizet kortyolja. A körmök növekedése továbbra is tart. Már a különálló ujjbegyek is jól láthatók. Folyamatosan zajlik a csontképződés is. A magzat haja növekedésnek indul, ujjain és lábujjain puha körmök jelennek meg. A 12 hetes magzat szájában már kialakult 20 fogcsíra, amelyből később kinőnek a tejfogak. Tizenkét hetes korban a magzat már képes szopni a hüvelykujját, és egyre mozgékonyabb. A hangszálai is kialakultak, de a baba csak a születés után használja őket először. Ebben az időben a 12 hetes magzatnak már bélmozgásai is vannak.


És bizony 12 hetes magzatot még abortálnak csupán az anya kérésére.


2018. jún. 14. 00:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
49%
Mert meg csak egy parazita és önálló életre képtelen
2018. jún. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Mert meg csak egy parazita és önálló életre képtelen


Rengeteg olyan betegség van amelynél szintén önálló életre képtelen az ember mégis tilos az aktív eutanázia ilyen esetekben

2018. jún. 14. 00:47
 3/41 A kérdező kommentje:

És egy 13, 14 vagy több hetes magzat az már önálló életre képes? Csak mert akkor már tilos az abortusz

Illetve Miért pont 12 hét határ én Sose értettem szerintem lejjebb kéne vinni a határt amikor még az idegrendszer nem fejlődött ki

2018. jún. 14. 00:49
 4/41 anonim ***** válasza:
38%

#1 akkor akár a 2 éves fiamat is simán meg lehetne ölni, hiszen ő is önálló életre képtelen - ha nem etetné valaki éhenhalna... és még egy darabig így is lesz!


Szerintem is le kéne vinni a határt, na meg nem fűnek-fának abortuszt csinálni aki kedve éppen úgy kívánja

2018. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
61%

Mond már meg minek szülessen meg az a gyerek hogy ha az anyja is utálni fogja, nincstelenség, nélkülözés várna rá. Milyen élet ez? Ha betegen születik milyen élete lesz? Egész családot tönkre teszi.

Ha egy nő gyereket szeretne megtartsa, de ha nem elveteti. Ehhez mindenkinek joga van.

2018. jún. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem csinálják fűnek-fának az abortuszt, Magyarországon elég hosszadalmas és fájdalmas az odáig vezető procedúra, és szerencsétlen nők sem örömükben döntenek mellette. 12 hetes magzat még nem képes az önálló életre, a határt meg valahol meg kell szabni, bár ha jól tudom Ausztriában megcsinálják a 14. hétig, Hollandiában a 20.-ig.
2018. jún. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
83%

"már mindene kifejlődött, sőt még az idegrendszere is"


Ez így nem igaz. Az idegrendszere ELKEZDETT kifejlődni, de még messze nem olyan, mint amilyen egy 9 hónapos kifejlett magzaté. Önmagában az idegrendszer amúgy sem jelent túl sokat, egy gilisztának is van.

2018. jún. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"12 hetes magzat még nem képes az önálló életre"


A 40.hétben sem képes.


Kérdező! Ez egy rendkívül bonyolult kérdés. Magzatot akkor is hajtottak el, amikor még tilos volt, és nagyrészt az anya halálával is járt. Az otthoni kötőtűs, mérgező növények főterét ivós stb módszer helyett nyilván jobb, ha rendezett körülmények között történik. És látod a válaszokból is, van akinek teljesen természetes, van akinek komoly lelkitusa volt a döntés, és van, aki évekig nem tudja feldolgozni, ha az abortusz mellett döntött.

Nem vagyunk egyformák, bizonyos szituációkban különbözőképpen döntünk. Talán az olcsóbb fogamzásgátló eszközök és mindenekelőtt az időben kezdett, komolyan vett felvilágosítás segíthetne azon, hogy kevesebben kerüljenek választás elé.

2018. jún. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 6-os nem bántani akarlak de nehogy már elkezdjük őket sajnálni,az nem fájt neki mikor szétteszi a lábát védekezés nélkül? Ebben a kibacottul modern világban,ahol kibacott telefon lóg a seggünkből is nehogy már valaki ne találjon biztos védekezési módszert,ha nem akar terhes lenni. Én nem sajnálom egyiket sem,sőt külön csipázom mikor panaszkodnak hogy összeteszik őket abortuszkor esetleg terhesekkel. Sajnos ezt mindennap látom,tapasztalom.
2018. jún. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Mond már meg minek szülessen meg az a gyerek hogy ha az anyja is utálni fogja, nincstelenség, nélkülözés várna rá. Milyen élet ez? Ha betegen születik milyen élete lesz? Egész családot tönkre teszi.


Az élet nem könnyű...... Csak tudod nem értem a logikát ugyanis Mint mondtam rengeteg olyan betegségben szenvednek emberek ahol ugyanezt a kérdést fel lehet tenni és mégsem engedik az aktív eutanáziát, hol itt a logika?

2018. jún. 14. 06:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!