Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/185 anonim ***** válasza:
76%
Ha neked nem fér bele az életedbe a gyerek, akkor ne szülj! A pasi, ha képes ilyennel "zsarolni", akkor ennyit ér. Viszont, ha annyira nem akartál gyereket védekezni kellett volna.
2018. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/185 A kérdező kommentje:

Igen, anyukám is ezt mondja. Hogy találok nála majd ezerszer jobbat, aki nem kényszerítené rám az akaratát, nem zsarolna. De szerelmes vagyok, és jelenleg nem tudom elképzelni nélküle az életemet.


A védekezést pedig már kár felhozni, a tényen semmit nem változtat utólag.

2018. jún. 20. 20:18
 3/185 anonim ***** válasza:
68%
Jobb helyeken, komoly párkapcsolatokban a felek előre tisztázzák, egy gyermek fogantatása esetén kinek mi fér bele erkölcsileg. Nem te vagy az ideális pár számára. És lehet, hogy ő se neked. Te láthatóan sem a gyerekedért, sem a párodért nem halasztod a terveidet, kompromisszumos megoldást egyáltalán nem vázolsz, a saját karrieredet rangsorolod az értékrended csúcsára. Szerintem engedd el ezt a férfit, aki láthatóan anyára, nőre, családra vágyik, nem pedig arra a létformára, pláne egy abortusz árán, ami a te célod.
2018. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/185 anonim válasza:
82%
Szerintem is ha nem akarod inkább ne szül. Ez egy nagyon nagy horderejű döntés később már nincs vissza út. Egyébként nem ilyenkor kell vakarozni! Még mielőtt beszóltok 26 éves 3 gyermekes apa vagyok!
2018. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/185 anonim ***** válasza:
85%

A nagy korkülönbség miatt ezt nem fogjátok tudni megbeszéléssel rendezni. Ő már megkapta a kalandokat, karriert, szabadságot, ami most előtted áll, és elért abba a korba, amikor megállapodni akar és a terhesség számára tökéletes korban jött.

Te viszont jól látod, meg kell érned egy ekkora felelősséghez és neked addig még sok dolgod van, hogy ennyi örömöt és lemondást vállalj, megbánás nélkül.

Ha szeret, akkor téged szeret és nem a benned rejlő család alapítási lehetőséget látja (amit téged bárkire lecserélve is szeretne megélni), akkor veled marad. Ha szakít, akkor nem hozzád ragaszkodik, hanem egy saját gyerek gondolatához. Ilyen módon mindenképp tiszta helyzetben dönthetsz, amit szerintem már meg is tettél.

2018. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/185 anonim ***** válasza:
53%
Pedig de, ha nem akarsz gyereket normálisan kellett volna védekezni nem utólag siránkozni. Jó eséllyel ott fog hagyni.
2018. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/185 A kérdező kommentje:
29%-os, kérlek vázold, szerinted meddig kéne félretennem a saját terveimet, céljaimat, életemet?! Amíg a gyerek iskolás nem lesz? Amíg le nem érettségizik? Vagy meddig? Csak mert egy gyerek attól, hogy nem lesz az anyjával otthon, ugyanúgy igényel törődést. Vagy ha a barátom csodanagy lelkesedése eltűnik, és szakítunk, akkor mi lesz? Hogy folytatom az egyetemet munka és gyerek mellett?
2018. jún. 20. 20:27
 8/185 anonim ***** válasza:
37%
Ja igen, és ő ennyit ér neked? Vagy a megértés csak az irányodba kell hogy működjön?
2018. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/185 anonim ***** válasza:
27%

Szakítsatok. Ő igazi nőt érdemel,aki gyerekkel ajándékozza meg még 40 éves kora előtt. Az egy dolog hogy karrierista vagy és minden csak utána jön,de akkor mit áltatod szegényt hogy szereted?

Édesanyám miattam a mentős és intenzíves állását hagyta ott,nem tudott 12 órázni amig kicsi voltam,utána meg már nem akarta letenni újra a vizsgákat a kiesés miatt,és 18 éve egyszerű házigondozó,vagy ahogy mondja:papapelenkázó. És mégis azt mondja mindig hogy 100%-ban megérte,mert a gyerek az első,(nem tudna élni nélkülem,majdnem bele is halt a szülésbe),pedig én aztán elég problémás vagyok...

2018. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/185 A kérdező kommentje:
Nem karrierista vagyok, hanem egyszerűen nem szeretem a gyerekeket, a velük járó lemondást sosem tudnám megszokni. Mert persze a barátomnak az nem opció, hogy ő marad itthon, merthát ő nem bírna évekig bezárva lenni, inkább tegyem meg én. Hogyne. :)
2018. jún. 20. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!