Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért érzem magam ennyire...

Miért érzem magam ennyire rosszul emiatt? Mármint valamilyen szinten érthető, hiszen szörnyű dolog, de ez mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm nemrég abortuszon esett át.

Anyagilag sem állnak úgy, fiatal is, friss még a párjával a kapcsolat.

Ahogy ez a dolog megtörtént, nagyon rosszul vagyok. Egyszerűen olyan mintha az én babám halt volna meg, pedig én még terhesség közelében sem voltam.

Olyan új érzések kavarognak bennem amik eddig nem. Kerülget a sírás, a gyereksírásra ki van élezve a fülem, folyton kisbabákat veszek észre mindenhol.

Egyszer anyukámnak is volt abortusza. Sőt! Sajnos több ismerősömnel is, de egyik sem érintett meg túlzottan. De ez most más.

Ami még hülyébben fog "hangzani": Azóta van az a furcsa érzésem, hogy nekem most kell egy baba, ami kitölti az űrt. (Komolyan olyan mintha az enyém lett volna.)

Nyilván logikusan belegondolva nem kelleme szülnöm, én sem állok készen rá, mégis úgy érzem, hogy most ezt kellene tennem.

Oké, visszaolvasva ez nagyon gáz, de nem tudom máshogy megfogalmazni ezt a dolgot, mert kb. most is a sírás szélén állok.

A normális, kultúrált válaszokat előre köszönöm!



2018. jún. 22. 06:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet most jott el nalad valami olyan hatar, eletkor, eletszakasz barmi ahol valamiert mar megerint ez a dolog.

Vagy esetleg tul kozel all hozzad ez a baratno? Es/vagy te valamiert a baratnodben magadat latod, valamilyen hasonlosagok miatt nem feltetlen kulso hanem elethelyzet vagy barmi mas teren es ezert olyasmi mintha veled tortent volna?

Biztosan tobb olyan dolog volt mar veled amikor ugyanaz a tema nem erimtett meg tobbedik alkalommal sem de valamiert egyszer nagyon is. Megmagyarazhatatlannak tuno dolgok a spiritualisabb eeszebe bele se megyek.


Majd elmulik mint ahogyan a konkret abortuszon atesett nok is valahogy feldolgozzak az elmenyt, majd lecseng ez is.

2018. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Sok, ostoba abortusz ellenes szöveget olvasol. De beteges, ha más tette miatt parázol.
2018. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak túlságosan beleképzelted magad az ő helyzetébe. Van ilyen, de magadban tisztázd, hogy ez nem veled történt és nem a te életed.

Engem most az viselt meg, hogy a nagymama a 4 éves unokájával ugrott a vonat elé. De leginkább azért, mert az én gyerekem is hasonló korú és sajnos elképzeltem a szituációt.

Nem szabad más problémáit magadra venni.

2018. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2

Soha nem olvastam abortusz ellenes szövegeket. Hozzáteszem nem is vagyok teljesen ellene. Mindenki maga tudja mit szeretne. Nem is ítélem el, aki megcsinálja.

Én pedig igyekszem elkerülni. Ennyi.


Többieknek köszönöm. Igazatok lehet. Valószínűleg túlságosan beleéltem magam a helyzetébe.

2018. jún. 22. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!