Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mekkora lelki fájdalom egy...

Mekkora lelki fájdalom egy gyermek elvetetése?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez személyfüggő. Van, aki első pillanattól élőlényként tekint rá, van, aki szerint csak sejtcsomó.

Van, aki a fogamzásgátlás eszközének tekinti, van, aki gyilkosságnak. És a két véglet között elég széles a skála.

2018. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez attól függ milyen lelki alkat vagy illetve éppen milyen szinten van a lelkiséged vagy annak a fejlődése.vagy akár értelmi fejlődésed. Pl.18 évesen volt abortuszom aminek a súlyát fel sem fogtam. Aztàn huszon évesen is volt ami már megviselt, de most 40 felé már nem tennék ilyet és bánom mindkettőt.
2018. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Hat nezd, en mindig ugy voltam vele, hogy egy varva vart terhesség es egy nem tervezett, nem kívánt még veletelnul sem ugyanaz. Nyilván biológiailag ugyanaz, de a nőnek mégis más. Amikor valaki gyereket akar, és végre teherbe esik, az első pillanattól, hogy kiderült a terhessége, az baba lesz. Baba, kicsim, picikem, stb. Már a pozitív teszttől kezdve építeni fogja vele a kapcsolatot. Egy nem kívánt terhessegnel ez más. Ez esetben nem építi a magzattal a kapcsolatot, inkább elnyomja azt, ha megjelenik. Nyilvánvalóan csak érzelmileg teljesen nulla emberek képesek teljesen elnyomni ezt, az atlag embernek nem fog sikerülni. Így az is egyértelmű, hogy lelkileg megterhelő lesz. Hogy kinek mennyire, ez egyen függő. De attól, hogy te pl nem látod valakin hogy szenved, meg nem biztos, hogy nem így van
2018. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem ilyen fekete fehér.


Nekem is volt 17 évesen egy abortuszom alig vártam, hogy megtörténjen.

Aztán 21 évesen megint. Viszont ez már megviselt lelkileg mert vágytam rá de a körülmények nagyon nem voltak adottak.


Ezt nem ilyen egyszerű ahogy te csak itt feltetted ezt a kérdést.

2018. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Pár éve volt egy nőgyógyászati műtétem, így láttam ezt-azt. Az egyik 17 körüli nem éppen napon barnult lány úgy jött oda, mint aki csak 1 kg kenyérért ment a boltba, míg más zokogott...
2018. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
31%

5!


Lehet hogy annak a 17 évesnek, akinek szerinted csak egy ki lo kenyér vásárlását jelentette sokkal nagyobb lelki teher volt, mint a másiknak. Nem latsz bele senki lelkébe. Lehet hogy ő kifele erőt vagy nemtörődömséget mutat, de belül össze van törve és lehet hogy akit te zokogni látsz, az épp semmit se erez.

2018. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Leírom az én példámat. Nekem igazából nem volt más döntésem, egy gyereket egyedül nevelek, apa jelölt lelépett mielőtt még kiderült, hogy babát várok. Amíg a pocakomban volt simogattam, beszéltem hozzá, rémálmaim voltak, zokogtam a védőnőnél, a műtét előtti napon, a műtét napján. Azóta is minden este belefoglalom őt az imámba. Tudtam, hogy nincs más lehetőségem, nyomorban nem nevelhetek két gyereket. De nekem így is nagyon nehéz volt.
2018. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell megmagyarázni, hogy mit láttam és tapasztaltam. Az a fiatal csaj a legnagyobb természetességgel kérdezte tőlem is, hogy "te is elvetetni jöttél?", utána meg röhögcsélve telefonált, hogy hétvégére milyen programot tervez. Biztosan nagyon megviselte... Hagyjuk már!

#5

2018. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

8!


Nem tudom hallottad e már életedben a mondást: Legjobb védekezés a támadás. Olyan ellenséges vagy, hogy egyértelmű, ez akkor is kiült az arcodra. De emígy meg teljesen mindegy, ez az ő magánügye volt akkor is, meg most is. Annyit azért még elmondanék, hogy én pl minél inkább zavarban vagyok, annal jobban nevetek, így esélyes, hogy rólam is hasonló baromságokat gondolnál egy ilyen helyzetben.

2018. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Engem nem viselt meg, ugyanis soha nem akartam gyereket, nem szeretem őket... Épp ezért nagyon oda figyelek a védekezésre, egyszer mégis sikerült nem kívántan teherbeesnem. Kivoltam, de nem azért mert abortuszra kell mennem, hanem mert nem hittem el, hogy pont velem történik meg, hogy besikerül egy terhesség. A műtéttől kicsit féltem, de nem volt semmi gond szerencsére. Tehat összeségében nem viselt meg, mindig felelősségteljesen védekeztünk, nem tehettünk róla, ez így alakult..
2018. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!