Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi alapján határozzák meg a...

Mi alapján határozzák meg a műtétek sorrendjét?

Figyelt kérdés
Pl a missed abosokat előbb beviszik? Vagy azok mennek be eloszor akiket tágítottak, vagy névsorban? Jó lenne, ha minnél előbb túllennék rajta. Nálam baba nincs csak üres petezsák.

#Műtéti sorrend
2018. jún. 27. 06:43
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk egyértelmű, hogy érkezési, pontosabban jelentkezési sorrendben, kivétel az életveszély
2018. jún. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Sok mindentől függ. Pl a műtétet végző orvos mikor ér rá. Nekem kuretem volt többször (ugyanúgy kisműtét), nálunk bódításban végzik, de én attól a bódítószertől befulladok, így engem altatni kell, ezért az én műtétem függ attól is, hogy az aneszteziológia mikor ér rá. Nálunk van egy előre megírt műtéti program, de ezt az élet állandóan felülírja. Hiába van valaki 8-ra kiírva, ha a dokijának szülő nője van, és nem tud jönni, akkor várnia kell és innentől variálják az egész napot.
2018. jún. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem miss ab volt. Reggel folyamatosan érkeznek az abosok és a miss abosok. A miss abosokat (ha nem kell pálcika) előre veszik. Aztán jönnek a sírós (lelkileg megviselt) abosok és végül a "rutinos" abosok.

Itt úgy volt, hogy Bejött a nővér és 3-4 embert felküldött a műtő elé és ott várakoztak. Szerintem gáz így.

2018. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk tök random. Nekem más bajom volt, szövettan kellett de az 1 napos műtétes részlegen van az ab-os és missed ab-os is. A szobában vegyes volt a felhozatal, én nem vettem észre semmilyen logikai sorrendet.
2018. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves elso, en epp mutetre varok, jelenleg ossze vissza megyunk be. En jottem elsonek a szobaba, az osztalyon van egy holgy, aki par perccel elottem jott o masik szobaban van, de o sem kerult meg sorra. Az elso csaj aki bement protekcios, anyukaja itt dolgozik. De a tobbiek tudtommal nem azok, megsem bejelentkezesi sorrendben megyunk be. Kicsit furi. Bar orulok neki, hogy nem velem kezdik.
2018. jún. 27. 08:43
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen kórházfüggő. Nekem nemrég nagy műtétem volt (méheltávolítás. Én voltam az utolsó (már fél2), mivel a kis műtétesek aznap hazamehettek. Így őket veszik előre majd sorban minél bonyolultabb.

Logikusnak egyik részről az, másikról nem. Pont a nagyobb marad a végére, mire fáradt az orvos.

2018. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Az alapján, hogy hogy érnek rá az orvosok. Van mondjuk 5 megszakítás és/vagy műszeres befejezés, 3-nak van orvosa, 2-nek nincs, azt az osztályos csinálja. Ha szól az anesztézia, hogy ráérnek a kisműtétekre és lehet csinálni, akkor felhívják sorban a dokikat, és amelyik ráér, az jön. Utána hívják a többit. Pl. ha valamelyik dokinak 30 perc múlva dolga lenne, akkor azt a beteget előre veszik. Persze a fejesek (intézetvezető) betegei mindig előnyt élveznek:D
2018. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!