Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a világ totál kifordult önmagából? Az abortusz, miért nem kap akkora hangsúlyt mint az állatkínzás?

Figyelt kérdés
Kedves hozzászólók. Bizonyára mindenki számára ismerős a tizenéves fiú esete a szurikátával. A fiú benyúlt a ketrecbe, a szurikáta megharapta, a fiú ezután földhöz vágta szurikátát, és a kisállat elpusztult, és mivel vemhes volt, így két kis szurikáta is elpusztult az anyával együtt. Erre a hírre felmordult majdnem egész Magyarország. Mindenki köpködi a fiút, amiért ilyen felelőtlen volt. (egyébként jogosan, mert tényleg hibás a fiú, ha nem nyúlkál a ketrecbe akkor nem harapja meg, és nem pusztul el a kisállat.) A kérdésem az, hogy az abortusz folyamán elhunytakért, miért nincs ekkora összefogás. Egy vemhes szurikáta többet ér, egy emberi életnél??? Csak én érzem úgy, hogy ez aggasztó?? Senkit nem áll szándékomban megbántani... A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 27. 11:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%

Az abortusz folyamán nem hal meg az anya.

Nem a kicsiket sajnálják, hanem az csak plusz.

2018. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
76%
Mert a nőnek joga van dönteni a saját testéről. Ha valaki egy terhes nőt öl meg, abból lesz hírverés.
2018. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
78%
Az a kisfiú is pont annak a példázata amikor abortusz helyett valaki bevállalja a gyereket de megnevelni már nem képes.
2018. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
59%

" Egy vemhes szurikáta többet ér, egy emberi életnél???" - egy embriónál minden kétséget kizáróan többet... ahogy itt már írták, az esetet (hisz az anyaállat is elpusztult) valójában a halált okozó testi sértéssel, vagy a gondatlan emberöléssel kellene összevetni... vagy másik oldalról közelítve az állat abortuszát - ugye háziállatoknál csinálnak - az ember abortuszával.

(az, hogy egyesek egyenlőségjelet tesznek egy embrió meg egy megszületett ember közé, ez a szívük joga, de ne várják már, hogy a többség is így gondolkozzon)

Az én agyamat egyébként az nyomja fel leginkább, hogy a kutyáknál/cicáknál már legalább 10 éve engedélyezett Magyarországon is az abortusz-tabletta (nak megfelelő állatgyógyászati injekció, ld Alizin) csak az ember van negatívan diszkriminálva, csak az ember kénytelen tűrni az "erkölcsi alapú" rendezkedést a genitáliái körül...

2018. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
77%
A 3-as elmondta a lényeget.
2018. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
78%

Elképzeltem:

Minden este a hiradásokban:"Kiss Juliska elvetette 9 hetes magzatát, mert még tanul és nem tudja felnevelni."

Te sem gondolod komolyan, hogy a két hír egyenértékű.

2018. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%

Én nem érzem így.

Sokkal-sokkal komplexebb probléma az abortusz, mint az állatkínzás. És amit sokan elfelejtenek, egyáltalán nem fekete és fehér.

Számos összetevőjű, és a legfontosabb: MAGÁNÜGY. A nő saját, szuverén döntése.

2018. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
37%

Én nem mennék bele az abortusz kérdésbe.

Az igazgató posztjánál olvastam a hozzászólásokat. Konkrétan a fiú (nem magzat) életét követelték páran.

Na az a szánalmas, hogy leírták ők többre tartanak egy állatot, mint egy tizenéves gyerek életét.

2018. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
47%

Nem, a kisfiú nem hibás. A felnőtt hibás aki mellette állt.


A kérdésre válaszolva:

Ugyan megvan most a nagy vegánság meg minden, de egy emberi élet még mindig fontosabb, mint az állati. Én is szomorú voltam a hír miatt, sajnálom nagyon, de azért a híreket sem kell kitüntetni. Szerinted ezen kívül még hány ilyen eset van? Na és hány olyan eset ahol a nem kívánt gyerekeket kínozzák, elhagyják vagy más? Nem mindig ezekről szólnak a hírek.

És sokkal rosszabb ha valaki az abortusz ellenes világban úgy születik meg, hogy az anya nem akarta őt és a szülő beveszi a leszarom tablettát, úgy “neveli” fel a gyereket.

Az ilyenekből a legtöbb esetben később bűnöző és frusztrált életű felnőtt lesz. Laktál már gyerek intézet mellett? Olvastál már arról, milyen pszichológiai esetek vannak ott? Az oka az, hogy nem akarták őket, mégis megszülték a babákat.


Az abortusznak több oka lehet. Vannak a felelőtlenül teherbe eső nők tábora és vannak azok, akik külső ok miatt nem akarják megszülni a gyereket. Legyél gyerekotthon vezető és rájössz, hogy igenis kell néha a lehetőség az abortuszra.

2018. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
23%

Egyetértek veled teljesen.

Elítélem az abortuszt, én vagyok az élő példa, hogy szeretetben és szükség nélkül is fel lehet nevelni egy "nem kívánt" gyermeket.


De ahhoz, hogy ezt ki lehessen küszöbölni általánosságban több ész kéne az embereknek. Ha csak az itthoniakat nézzük, és azokat, akiknek lenne pénzük a védekezésre, ami sokkal kevesebb, mint egy gyermek költségei. De a felelőtlenség, nemtörődömség közbeszól. Evvel kívülállóként nem tudunk mit tenni, csak annyit, hogy felelősen szexelünk, és a felelősséget felettük is vállaljuk, hiszen ők a gyermekeink.

2018. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!