Ugye ebben az esetben az a legjobb, ha a férjem nem tudja meg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, 7 hetes terhes vagyok. Akarunk gyereket a férjemmel, viszont nem most, hanem 4-5 év múlva. Én tavaly diplomáztam, nemrég kezdtem dolgozni, nagyon szeretem a munkámat és szeretnék egy erős, sikeres karriert felépíteni. Ha most nekiállnék 2-3 gyereket szülni, erre semmi esélyt nem látok... A férjem is egyetértett velem, mikor még az esküvői előtt beszéltünk erről, de szerintem egy abortuszon nem jutna túl...

Azt képtelen lennék végignézni, hogy úgy állítom be, mint vetélést és látni a fájdalmát, sajnálkozását. Ezért gondoltam arra, hogy nem mondom el neki. Nyaranta úgyis szoktam menni nélküle nyaralni, így az a párhetes szextilalom is megoldható. Vagy van bármi más, hogy megelőzzem azt, hogy megtudja?


2018. júl. 3. 12:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/203 anonim ***** válasza:
75%
Ez igen. Taps.
2018. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/203 anonim ***** válasza:
69%
Nem, nem jobb!
2018. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/203 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem alap, hogy, elmondod neki, ebben nem illik hazudni, az ő gyereke is.
2018. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/203 anonim ***** válasza:
76%
Ez aztán a házasság. Remélem lebuksz,és még időben tud keresni egy tisztességes nőt.
2018. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/203 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt egy normál kapcsolatban minden megosztunk a másikkal, még a legapróbb leglényegtelenebb dolgokat is, egy abortusz pedig nem éppen kis dolog, nem szabad eltitkolni.


Másrészt egy idő után ez úgyis kiderülne - legkésőbb akkor amikor a tervezett baba összejön, mivel az abortusz belekerül a kiskönyvbe, de 1-1 orvosi vizsgálat során is előjöhet, mert mikor kérdezik bárhol hogy volt-e már műtéted vagy előző terhességed akkor nem ajánlatos ezt eltitkolni egy orvostól - és akkor hogy reagálna arra hogy ezt nem mondtad el neki?..


Harmadrészt az abortusz fizikailag és pszichésen is megterhelő, nem tudom mennyi időre szoktál nyaralni menni a párod nélkül, de itt ugyebár 6 hétről lenne szó nem 3 napról. Nyaralni, strandolni nem tudsz, elmondani a barátnőknek nem kellene mert akkor tőlük tudja majd meg a párod ami még rosszabb, akkor egyedül elvonulsz több hétre valahova?...


Utoljára pedig: miért kellene most rögtön 3 gyereknek nekiállni? Most gondolom nem 3-as ikreket vársz, tudod meg lehet állni egy gyereknél is. Dolgozol szülésig, utána otthon vagy 1 évet, majd bölcsi és mész vissza dolgozni. Nem kell túldramatizálni.


Én úgy gondolom ülj le a férjeddel, mondd el hogy terhes vagy, de nem szeretnéd megtartani, hozd fel az érveidet, kérd ki a véleményét, és közösen hozzatok döntést. Én nem vagyok abortusz ellenes, úgy gondolom hogy az abortusz sokszor a kisebb rossz, de az biztos hogy egy ilyet normál kapcsolatban nem lehet és nem is szabad eltitkolni.

2018. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/203 anonim ***** válasza:
72%
Én megértelek, de hosszú távon nem jó, ha titkok vannak egy kapcsolatban. Mondd el neki, hogy még nem állsz rá készen, anyagilag is jobb lesz, ha már dolgoztál és utána vállaltok gyereket. Szedd össze magad, és beszélj a férjeddel. Tudnia kell, mi van veled, és mit döntöttél.
2018. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/203 A kérdező kommentje:
Kis korkülönbséggel szeretnénk majd testvéreket, és nem úgy, hogy az első szülinapjuk után indulás a bölcsi, és majd más neveli egész nap.
2018. júl. 3. 12:45
 8/203 anonim ***** válasza:
74%
Erről joga van tudni! Ez nem egy olyan dolog, hogy tökmindegy nem kell róla tudnia. Ok, nem akarod megtartani úgysem, de nem szabad ilyen súlyú dolgokat eltitkolni. Hogy bírná a lelkiismereted? Egy házasság nem erről szól.
2018. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/203 anonim ***** válasza:
66%
Kis korkülönbséget szeretnétek? ezért inkább megölöd az elsőt..Gondolkozz már ember!
2018. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/203 anonim ***** válasza:
76%
Már pusztán az ötlet is válóok, hogy egyáltalán megfordul a fejedben, hogy egy ilyen súlyú döntésből képes lennél kihagyni.
2018. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!