Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mért van az hogy egyre többen...

Gags kérdése:

Mért van az hogy egyre többen összemossák az állatvédőket és az abortuszelleneseket?

Figyelt kérdés
Ezek ellentmondó fogalmak, egyszerűen nem lehet velük érvelni az abortusz ellen. Mégis egyre több próbálkozással találkozom, mért? Mi ebben a logika?

2018. júl. 13. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Tedd meg hozzajuk a veganokat es a migranssimogatokat.
2018. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi? Hogy jön az állatvédő az abortuszhoz? A magzat talán egy állat? Vagy most az állatok abortuszáról szól a kérdés? A szurikáta miatt merült fel? Nem értem...
2018. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazi agyrém ><
2018. júl. 13. 17:04
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, annyira hogy most azonnal leszedem a bolhanyakörvet a kutyámról. Szegény bolhák, ártatlanok és nekik is joguk van az élethez! Hiszen élőlények.
2018. júl. 13. 17:12
 5/11 anonim válasza:
75%

Nem értek egyet a 4-kel. Az állatok szülei nem tudnak dönteni, ők ösztönből szaporodnak. Sajnos ott nem ők a hibásak, hanem a gazdák. Abortusz esetén azonban a felnőtt nő és férfi a felelős, és mint felelős felnőtt emberek, joguk van úgy dönteni, hogy nem akarják a gyereket.

Én személy szerint jobban védenék egy utcára került kutyát, mint egy 3 hetes fejlődő magzatot. A kutyával senki nem foglalkozik, de ott van, vannak szükségletei és elhanyagolták illetve elhagyták, a terhességbe pedig senkinek nincs beleszólása, leszámítva a szülőket. A gyerekvállalás mindenkinek saját életének része, akár úgy dönt, végigmegy rajta, akár nem.


Egyébként én le vagyok maradva, mert én nem igazán hallottam még őket “összemosva”. Ráadásul minden ember különbözik, úgyhogy ez egy sima általánosítás :)

2018. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Ki mossa össze őket? Én pl. nem tartom örömteli, kivánatos dolognak az abortuszt és azt se ha valaki agyonver egy kutyát. Ha erre gondolsz, ezt az emberek nagy része így gondolja.
2018. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Az drasztikus állatvédőknél én azt nem értettem soha, hogy a nagy "életvédelem" valahogy mindig csak a cicákra kutyákra (vegánoknál esetleg haszonállatokra) terjed ki, miközben a szúnyogot gondolom ők is lecsapják és a lábuk alatt elfutó hangyákat se kerülik ki. Pedig elvileg az is ugyanolyan élet...:D


Amúgy mostanában "divat" lett, hogy nagyobb összefogás és adakozás van egy elütött kutya meggyógyításáért, mint mondjuk egy gyerekétkeztetési alapítvány fenntartásáért. (bár ezek általában csak facebook posztok és kommentek, szóval kétlem, hogy ezeknek az embereknek nagy %-a tényleg csinál is valamit. Legtöbben csak ezzel mutatják, hogy milyen mélyérzésű és empatikus emberek is ők.)

2018. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Sose hallottam még ilyet. Linkelhetnél valami példát, mert nekem ez így homály.


Egyébként lehet lepontozni, én előbb segítek egy állaton, mint egy gyereken. Olyan k_rva sok ember van a füldön, hogy lassan nem férünk el, az állatok pedig ennek köszönhetően egyre kevesebben és kevesebben. Közben az embernek megvan minden lehetősége a születésszabályozásra, mégis millió számra szülik a szerencsétlen gyerekeket a nyomorba. Mert azok szülik sorra a sok purdét, akik csórók. Ez a legnagyobb probléma a fejlődő országokkal, de ugyan úgy igaz a fejlett országokra is.

2018. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Na, az 59%-os bunkó ide is tudott büfögni valami "kellemes" kis kommentet. Sosem takarítják ki innen?!
2018. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes feltevés, de én pont az ellenkezőjét látom és gondolom. A barátaim és ismerőseim nagy része többé kevésbé tekinthető állatvédőnek (vegánok, önkéntesek, menhelyeket támogatók, környezetvédők stb.), mégsem kampányolnak aktívan az abortusz ellen. A barátaim többségének nincs is határozott álláspontja a témában, mert kívülállóként nem érdeklik őket a "meggyilkolt gyerekek" és "tönkretett életek".


Én is nagy állatbarátnak tartom magam, és igyekszem támogatni az állatvédelmet. Mert az állatok nem a saját hibájukból szaporodnak, és nem tehetnek róla, hogy esetleg rossz körülmények közé szülnek, míg az emberek igen. Abortuszra felnőtt emberek mennek (vannak kiskorúak is, de ebben az esetben szerintem egyértelmű, hogy nem kell szülni), akik valami alapján meghoztak egy nehéz döntést, és úgy gondolták nem lenne jó, ha világra hoznának egy gyereket, akiért életük végéig felelősséget kell vállalni. Az állatok felesleges szaporítását szigorúan büntetném, az abortuszt nem.

2018. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!