Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusztabletta tapasztalatok...

Abortusztabletta tapasztalatok? Ki mit elt at, miert volt ra szukseg?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat koszonom :)

#abortusztaletta
2018. júl. 19. 23:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom, hogy Magyarországon nem adnak ilyen tablettát. Nekem nem volt, de a barátnőm kapott abortusztablettát. De kezdem az elején.

Angliában élünk. A barátnőm akinek akkor volt 3 éves a kislánya, terhes lett a kollégájától. (épp válófélben volt a férjétől) Mivel a kolléga nem kért belőle (neki csak szex kellett) így az abortuszt választotta. Engem kért meg, hogy menjek át, és vigyázzak a lányára amíg a tabletta hatni kezd. Reggel el kellett mennie a dokihoz, és ott a rendelőben kellett bevennie az orvos előtt a tablettát. Hazajött, és olyan fél órával később míg én lent a kislánnyal játszottam a nappaliban, addig ő fent a hálószobában sírva nyöszörgött. Másnap reggel ugyanez volt. Reggel ment a dokihoz, újabb tablettát kellett bevennie, majd ott mi a kislánnyal a nappaliban, ő fent sírt, szenvedett. Harmadik nap volt a legrosszabb. Az utolsó tablettát vette be (szintén a rendelőben). A harmadik tabletta volt az ami a vetélést előidézte. Szó szerint ordított a fájdalomtól. Szerencsére a kislányt az apja aznap elvitte, így bár ott voltam, de azon kívül, hogy vizes borogatást adtam, és néztem, hogy mikor durvul el a helyzet, mikor hívjam a mentőt, csak sajnálni tudtam. Iszonyatosan szenvedett.

Én bevallom, nem csodálom, hogy sok országban tiltott. Nagy szenvedéssel jár. Pár hónappal később amikor beszélgettünk, és szóba jött, azt mondta a barátnőm, hogy ha tudta volna, hogy milyen fájdalommal jár, inkább elment volna sima abortuszra. De ezt nem csinálta volna végig.

2018. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

En is kulfoldon elek, en elhalt terhesseg miatt valasztottam ezt a megoldast, bar sose valasztottam volna...

Egy szoval valami iszonyat, hogy milyen fajdalom. Itt ugy van hogy beveszel egy gyogyszert egyik nap es ra masodik vagy harmadik nap, mar nem emlekszem veszed be azt amitol mehosszehuzzodasaid vannak es kinyilik a mehszaj. Na hat velem egyaltalan nem ugy torten a dolog ahogy az orvos leirta. Azt mondta hogy fokozatosan surusodnek a fajasok es lepesenkent egyre erosodnek, ez folyamat hasonlo a vajudashoz. A nagyon rossz resz max egy ora lehet.

Hat en nem igy jartam, nekem a legelejetol nagyon eros szunet nelkuli fajassim volt, konkretan ugy ereztem mintha valami kiakarna tepni a gerince es a mehem. Reggel 9 vagy 10kor vettem be a gyogyszert es rogton kb. 15 perc mulva mar beindultak a gorcsok. A fajdalomtol oklondoztem, ha lett volna kaja a gyomromba ezert is jo ures gyom8ra bevenni es vizet is csak annyit inni ami szukseges a gyogyszerhez. Azt mondta a ferjem hogy szerinte neha elveszitettem az eszmeletem egy par masodpercre(erre en szemelyszerint nem emlekszem), razott a hideg es a fajdalom az elviselhetetlen volt es a ver az szoszerint az utolso 2 oraban omlott belolem. A ferjem 2 utan valamenyivel kihivta a mentoket mert mar nem birta nezzni tovabb ahogy szenvedek es mar en is azt hittem beleorulok a fajdalomba. Bevittek es kiderult hogy egyfajta allergias rohamott kaptam a gyogyszertol ezert volt egybefuggo fajdalmaim egy perc szunet nelkul es a legjobb hogy ki sem urult a mehem szoval be morfiumoztak amitol minden bajom elmult es este 8kor mire lett orvos megmutottek. Este 10korul semmi bajom nem volt setaltam a szobaban, beszelgetunk a ferjemmel.

Ezek fenyeben en soha tobbet nem valasztanam a tablettas abortuszt. A muszeres befejezes nekem olyan volt mint egy alom. 45 perc volt ossz-vissz es az altatastol sem voltam kotyagos, eletem meg nem aludtam olyan jot. A hasam sem fajt csak nagyon enyhen es nagyon gyorsan regeneralodtam.

Egy kicsit hosszu lett de leirtam az en kalandomat a gyogyszerel. Amugy azt mondjak hogy annal hosszabb a "vajudas" minel elorehaladotabb a terhesseg es annal nagyobb az esely hogy ne tisztul ki a mehed.

Remelem tudtam egy ket hasznos infot atadni neked.

2018. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
23%

Én is sok ilyet hallottam. Sajnos nekem is volt ABom, nem volt rá "szükség", csak hülye voltam nagyon és felelőtlen, és nem fogtam fel, mit teszek. Nekem műtéti úton volt, ami nem viselt meg testileg.

Viszont később nagyon kiakadtam, mikor megtudtam, mit él át a magzat az abortusz során. Ahhoz képest bármilyen komplikáció vagy durva tablettás vetélés semmi. Nekem ezt anno nem mondták, én meg nem akartam végiggondolni. Azóta inkább mindenkinek szólok, aki ABra készül, hogy neked lehet sima vagy durva, de a picinek, aki nagyon is érez már, pokoli kínhalál. Én nagyon megbántam.

2018. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

"Viszont később nagyon kiakadtam, mikor megtudtam, mit él át a magzat az abortusz során." - semmit.

[link]

Kérdező, nyilván vannak jó és rossz tapasztalatok, de valami oka csak van, hogy az elmúlt évtizedekben - ott, ahol elérhető - a tablettás a leggyakrabban választott módszer kora-terhességek esetén. Ha túlnyomó részben rossz tapasztalatok lennének, már rég nem kérné senki ezt a módszert.

2018. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Tulnyomo reszt igenis rossz tapasztalatok vannak a gyogyszeres abortuszal, de kulfoldon ha a paciens nem ragaszkodik elsobol a muvi beavatkozashoz, ezt ajanljak egybol. Nagyon nagy aranyban a vegen hiaba kinlodsz mert nem tisztult ki a meh es csak kell a beavatkozas. Csupan azert ez az elso lepes mert non invaziv beavatkozas.
2018. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%
3-as vagyok: a pszichológiai kutatások azt mondják, a magzat folyamatosan változik, fejlődik, és ezzel együtt az érzékelési képessége is, de már egész az elejétől érez, és reagál is, fizikailag is, és érzelmileg is.
2018. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
41%
37%-os, te minden kérdésnél felbukkansz?!
2018. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

Itthon nincs ilyen opció, de őszintén leszek én sajnos eddig csak negatív dolgokat hallottam az abortusztablettaról.


A 37%-ossal meg ne is foglalkozzatok, teljesen világosan, hogy nincs jóban a tényekkel...Nagyon nincs. Nem egy és nem két tanulmány foglalkozott azzal, hogy az abortusz pillanatában az a nehány hetes, fejletlen embrió/magzat NEM érez semmiféle fájdalmat, fel se fogja mi történik vele, de nyilván egy gyakorin prédikáló noname akárki ezt már csak jobban tudja a brit tudósoknal, orvosoknál, professzoroknal, és mindenki másnál is...:D

2018. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
58%

100x jobb mint mutetileg kifesziteni vasruddal a mehszajat es kiszivni a terhesseget.

A muszeres befejezes alatt serul a mehszaj es a meh

Kesobb kesoi veteles es gyulladas mehszaj elegtelenseg ill meddoseg okozhat

2018. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

Előző innen: [link]

Valamilyen oknál fogva pont a magzatvédők (és az egyházak) nyomatnak ezerrel Mifepristone-ellenes propagandát - nos, ők meg pont nem arról híresek, hogy egyszerű, kevéssé félelmetes, és minél inkább komplikáció-mentes abortuszt kívánnának az amellett döntő nőknek. Ez minden esetre elgondolkodtató.

(nagy kedvencem a "méregtabletta" propahanta-szöveg - az LD50 egéren 200 mg/kg, pl. a koffeinével egyezik meg)

Aki középidős négyes terhességet kórházon kívül Mifepristonnal akar megszakítani, az egyfelől hibbant, másfelől egy életre el kell venni a diplomáját. Az ekkor tapasztalt dolognak meg semmi köze ahhoz, ha 9-10 hétnél fiatalabb sima kora-terhesség megszakítására használják, tehát arra, amire való.

(ekkor az eredménytelenség + inkomplett vetélés - tehát amikor hagyományos módon vákuummal kell befejezni a vetélést - valós aránya 3% körüli, 97%-ban önmagában eredményes a tablettás mód.)

Na, ezek a valós tények.

2018. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!