Nektek fontos Anyukátok véleménye?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok!

A szüleim már 6 éve külföldön élnek.

Sajnos sose volt olyan jó a mi kapcsolatunk alig beszélgetünk,nem ír rám,én hiába írok neki semmi válasz.

Tavaly terhes lettem,nagyon féltem,hogyan mondjam el neki.

Anyukám nagyon ellene van,ha terhes lennék,hogy megtartsam,mert ő még nem akar nagymama lenni!

Anyukám(46)éves egyébként

Lehet még ez túl korai lenne nekem.

Ő nagyon az abortusz mellett állt,hogy vetessem el,sajnos a környezet,meg az anyagiak miatt is választottam énis ezt az utat.

Viszont most már 5 hónapos terhes vagyok :)

És nem szóltam neki,hogy kisbabát várok:)

Szerintetek?



2018. aug. 9. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem tavaly lettél terhes hanem az idén de mindegy. Azt viszont nem értem hogy mit foglalkoztat a véleménye ha ennyire semmilyen kapcsolat nincs köztetek. Vagyis bocsi,visszaolvastam,szóval volt egy abortuszod de megint terhes vagy? Nekem nem 26 évesnek tünsz az írásod alapján hanem egy hisztis kislánynak inkább.
2018. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Èn sem értem, tavaly abortuszod volt, de most megint terhes vagy? Ha az anyagiak miatt elvetetted tavaly most mi változott? Ha nem akartál még te sem babát akkor miért nem védekeztél? Főleg egy abortusz után...

Amúgy meg ha nem jó a kapcsolatotok az anyukáddal, nem is válaszol ha írsz neki akkor mièrt számít a véleménye? Főleg ha nem is találkoztok teljesen mindegy, hogy ő papíron nagymama vagy sem.

2018. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem azért vállal gyereket, hogy nagymamává tegye az anyját. Az egy mellékes dolog. Ahogy engedélyt sem kér rá egy egészséges, felnőtt nő, ha gyereket vállal. Sem az anyjától, sem mástól.


A gyerekvállalás nem egy parkolási bírság 19 évesen, vagy egy osztályfőnöki intő gimiben. Mi az, hogy 5 hónapja titkolod? Nem kellene felnőni mielőtt egy másik ember anyja leszel???

2018. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem teljesen mindegy, hogy egy nagyszülő hogyan viszonyul az unokához!


Nem jó, ha túlságosan kisajátítja magának - de a nemtörődöm hozzáállás szintén káros a fejlődésére!

2018. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

"Nektek fontos Anyukátok véleménye?" - nekem kb semennyire... és ez így megy már 14-15 éves korom óta...

"mert ő még nem akar nagymama lenni! Anyukám(46)éves egyébként" - látod, ezt viszont megértem, az emberek nagy részében sajnos a "nagyszülő" az "öreg"-hez kapcsolódik. De vigasztald meg, egyik haver 36 évesen lett nagypapi:), és valahogy túlélte azért:)

A gyerekvállalás a ti döntésetek a pároddal, nem a szüleiteké.

2018. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy ilyen anya véleménye nekem nem igazán lenne fontos.

Van saját kereseted és a magad ura vagy? Akkor mi jogon szól bele?

Nem is értem, miért ne lenne ideális 26 évesen szülni, hiszen ő 20 évesen szült!

Nem is mondanám el neki, majd rájön, ha akar.

2018. aug. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, hogy babaápolásban vagy valami hasonlóban fontos-e a véleménye, mert ezekben az esetekben valamilyen szinten igen, szeretem meghallgatni mások nézőpontját, hogy külső szemlélőként hogy látják a dolgokat. Jó, ha az ember át tudja adni a tapasztalatait a fiatal korosztálynak. Persze manapság ez már tök ciki, inkább a szintén életképtelen és tapasztalatlan barátnőre hallgatnak.


De, ebben az esetben, amit leírtál, hogy semmi észérve nincs, csak az, hogy ő nem akar nagymama lenni és fűt belőle a rosszindulat, és még a kapcsolatotok sem volt felhőtlen eddigi életetek során, így semmiképp nem hallgatnék rá. Van egy véleménye, amit sikerült elmondani, és ennyi. Ha 80 évesen sem akar nagyi lenni, akkor nem szülsz? 26 évesen már nem vagy az a nagyon fiatal, pont jó idő.

2018. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos anyukám véleménye, okos, értelmes nő, jó meglátásai vannak. DE nem ilyen kérdésben! Azt hogy mikor szülök felnőtt fejjel gyereket az rám és a pároma tartozik, semennyire sem befolyásolná a döntésemet, hogy ő szeretne e már nagymama lenni vagy sem.
2018. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

26 évesen pont a legmegfelelőbb idő - szerintem! Nem túl korai, de nem is késői. Nyugodtan tudsz vállalni másodikat - de akár harmadikat is.


Anyukád - ha a későbbiekben majd belegondol - biztosan örülne neki, hogy még FIATALON lehet nagymama! (Remélhetőleg át fogja értékelni a döntésedet...)


Frissen, energikusan még neki is könnyebben fog majd menni a nagyszülői szerep. Később pedig a dédmamaság.


Könnyű szülést és jó babázást kívánok!

2018. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Köze?


Nem NEKI szülöd a gyereket, hanem kettőtöknek :D


Akkor lenne jogosan kiakadva ha a nyakára szülnéd a babát, így ne pattgojon.

2018. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!