Tudni akarnád, ki az apa? Vagy tiszteletben tartanád ezt a kérést?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (ősszel leszek 18), és terhes lettem, nem fogom megtartani... Ugye a korom miatt muszáj legalább az egyik szülőmnek tudnia róla a papírok miatt, és fogalmam sincs, melyikőjüknek kéne elmondanom.

Anyával élek, nagyon jóban vagyunk, viszont tudom azt, hogyha ezt elmondanám neki, nem hagyna békén. Tudni akarna mindent, és én nem vagyok az a típus, aki beavatja a magánélete minden egyes részletébe, nekem ez nem megy. De nyilván ha elé állnék, hogy terhes lettem, valószínűleg az első kérdése lenne, hogy mégis kitől... Nem tudom, hogy mennyire sikerülne elérnem, hogy ne kérdezgessen erről. Szülőként tudni akarnátok mindenképpen?


Apuval heti egyszer együtt vacsorázunk, udvariasan beszélgetünk, kérdezget, de tudom, hogy igazából nem érdeklem. Ezért ad pénzt mindenre, amit csak kérek, kitalálok, mert bűntudata van, amiért elhagyott és elhanyagol, amiért nem tekintek rá úgy, mint más gyerek az apjára. De közben úgy érzem, hogy ő nem firtatná annyira ezt a témát... Csak félek, hogy esetleg felhívná anyát, és akkor nagy balhé lenne, anya biztosan összetörne, hogy apát kerestem meg ezzel és nem őt.


Nem tudom, hogy mit tegyek, kihez forduljak. Azt semmiképpen sem szeretném, hogy kiderüljön, kitől lettem terhes. De nem vagyok olyan lány, aki belemegy egyéjszakás dolgokba, ezt anya is tudja.



2018. aug. 17. 13:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%

Mindenképpen anyukádnak mondd el.

És mondd meg neki, hogy nem szeretnéd felfedni az illetőt. Nem fog neki tetszeni, de ez már mindegy. Ha megtudja, azzal sem lesz jobb neki.


Szóval készülj fel, hogy kiakad, próbáld meg nem hisztis csapkolódó tiniként kezelni a dolgot, hanem "higgadt felnőttként". Tudom, nem vagy még az, de egy olyan dolog történik most veled, amihez egy kicsit fel kell nőnöd.

2018. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

Nos, a helyzet ott bukik, hogy mivel anyádnak vagy elhelyezve, o a gondviselőd és a törvényes képviselőd, így egyedul nekj van joga alá írni a kutató engedélyt.


Tudni szeretném, hogy ki az apa, de ha azt mondana a lányom, hogy nem szeretne elmondani, azt is tiszteletben tartanam

2018. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Hovarju ***** válasza:
35%

Anyukádnak mindenképp el kell mondani,hiszen kell a beleegyezése, támogatása.

De tovább megyek. A leendő apukának is tudnia kell. Ő legalább annyira érintett a dologban, mint te.


És igen, szeretném tudni.

Ha annyira jóban vagytok, meg fogjátok tudni beszélni a dolgot.


Hogy kérdezősködés meg kiabálás lesz, az is előfordulhat, de ha annyira voltál "felnőtt", hogy ez megtörténhetett (mármint a teherbe esés), akkor legyél akkor is az, amikor meg kell beszélni.

2018. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem tartom meg, tehát nem lesz a "leendő apuka" életére hatással ez. Tehát neki nem kell semmit sem tudnia.
2018. aug. 17. 13:18
 5/39 anonim ***** válasza:
84%
Szülőként melletted állnék, és tiszteeltben tartanám, hogy a majdnem felnőtt gyerekem kérése micsoda.
2018. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
33%
Ha van benned tisztesség, akkor a "leendő apukának" is elmondod, függetlenül attól, hogy nem tartod meg a gyereket. A fiúnak joga van tudni, hogy lett volna egy gyereke...
2018. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
40%
Evidens, hogy annak is elmondod, akitől teherbe estél
2018. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Nem, nem fogom neki elmondani. Ugyanis nem tudna a döntésemen változtatni, semmi értelme nem lenne beavatni. Csak lenne valami a kezében, amivel később megzsarolhatna, vagy elmondaná a barátainak, akik tovább mondják másoknak, stb. Nem akarom, hogy bárki tudjon erről az egészről.
2018. aug. 17. 13:24
 9/39 anonim ***** válasza:
66%

Ne hallgass itt senkire, kérdező. Sőt, a helyedben töröltetném a kérdést.

És nem, nem kell elmondanod a srácnak.

2018. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
78%
Ne izgulj! Senkinek sem kell elmondanod, csak az anyukadnak vagy az apukadnak. Biztos segiteni fognak es gyorsan tul leszel a dolgon :) kitartast!
2018. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!