Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg annyira fáj a vetélés...

Tényleg annyira fáj a vetélés a pirulával? N26

Figyelt kérdés
Nagyon várom a havimat, sajnos lehet, hogy összejött a baba, de nem szeretném megtartani. Műtét helyett a tablettára gondoltam külföldön, ami vetélést idéz elő. Azt olvastam előnye, hogy ugye nincs műtét/ kockázat, viszont nagyon görcsöltet. Tapasztalatok?
2018. aug. 21. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon durva dolgokat olvastam róla itt az oldalon (is). Azok alapján akkor se venném be, ha fizetnének érte...
2018. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon durva, es legtobbszor ugyanugy kell muteti befejezes mert nem urul ki minden. Kulfoldon dolgozom korhazban, onnan tudom.
2018. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Gyógyszer nélkül vetéltem el. Azt a három napot nem kívànom senkinek.

A műtéti befejezés (missed ab) technikailag ugyanaz, mint az abortusz. Elaltatnak, tiz perc alatt vége, nem érzel semmit.

2018. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Én pont ma estem túl rajta (missed ab miatt), tényleg baromira fáj, de nekem szerencsém volt, mert csak 1 órán át volt rettenetesen rossz, utána/azóta mint egy erősebb menstruáció. Fájdalomcsillapítót mindenképp vegyél be, ha emellett döntesz.
2018. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Én is elvetéltem gyógyszer nélkül, kegyetlen volt, de nem jött ki minden, konkrétan csak a baba ragadt bent, körülötte minden levált. Missed ab kellett.

Inkább ess túl rajta a műtéten, sokkal kíméletesebb, hidd el.

2018. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
6%

Nem vetélés hanem abortusz. Nagy különbség ez nem a ti kategóriátok, ide azok az emberek járnak akik elvesztették a gyereküket, és nem megölték.

Amúgy meg magyarországon nincs ilyen tabletta és nagy százalékban kaparnak utána. Amúgy meg igen, pokoli görcsökkel és erős vérzéssel jár.

Mondjuk egyszerűbb lett volna védekezni nem gondolod?

2018. aug. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

A harmadik válaszoló, mikor vetted be?

Hidd el hogy ha "csak" annyi volt akkor vagy kevés volt a dózis vagy nem zajlott le teljesen!


Kérdező, igen egy hét iszonyatos fájdalomra és vérzésre számíts egy héten keresztül.


Nekem No-ban adtak úgy kB 8 hónapja, missed ab miatt a harmadik napon könyörögtem, hogy fejezzék be műszeresen. Nem tették... (férjem kint biztosított, így járt nekem is utána a kinti ellátás) egy hét múlva a férjem haza hozott a saját orvosomhoz, 2 órán belül a mutoben voltam, és csak a férjemnek köszönhetem hogy nem vereztem el. Viszont az a megkönnyebbülés, mikor műtét után felebredtem, semmihez nem fogható, semmi fájdalom, alig vérzés.


Szóval javaslom járd alaposabban körül a dolgot, egy nap kórház és igazából semmi körülményes probléma, vagy 1 hét szenvedés plusz szállás külföldön, mert nem fognak haza engedni míg le nem zajlik, tehát ez nem úgy van hogy ott felirjak, te kivaltom és itthon szépen beveszed a két tablettát... Ezerszer gondold végig ha már így döntöttél

2018. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Bocs, negyedik
2018. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

"es legtobbszor ugyanugy kell muteti befejezes" - az a "legtöbbször" az valójában 3% körül van ha a 8-9. hét előtt kerül sor a beavatkozásra.

Az iparszerű riogatás meg valójában arról szól, hogy a tabletta sokkal könnyebben beszerezhető illegálisan is, tehát az állam attól retteg, hogy elveszti a kontroll lehetőségét az AB felett.

2018. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.

7-es: valóban nem annyi volt, utána hajnalban fájt megint eléggé és ki is jött még egy nagyobb darab, de nem volt abszolút elviselhetetlen. Szerintem amúgy nem ugyanarról az eljárásról beszélünk, nekem ugyanabból a gyógyszerből kell 2*6-ot bevennem két napig, ez nem az a típusú, amikor először méhtágítót kapok, utána pár nappal pedig magát az "abortusztablettát". Egyébként ha utánanézel a neten, nagyon különböző tapasztalatok vannak, van aki nálam is sokkal kevesebb szenvedés meg vérzés árán is teljesen kiürült.

2018. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!