Miért történik ez?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal vagyok és várandós. Ma derült ki. Egyszeri fogamzásgátlói hiba miatt. Mások évekig próbálkoznak és semmi, nekem meg ennyitől. Hogy mondjam el bárkinek is? Hogy viseltétek fiatalon az abortuszt?
2018. aug. 22. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy? Szerintem úgy mondd el, hogy “Anya, Apa... bevallom hibáztam. Tudnátok nekem segíteni?” Nekem nem volt abortuszom, de szerintem nem viselném túl jól, de nem omlanék össze, mivel ez az Én döntésem lenne, és ha annyira fontos lenne számomra ez a gyerek dolog, akkor megtartanám. Sajnálom, hogy ez történt veled. Jobbulást.
2018. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 19 évesen volt. Tudatos döntés. Azonnal tudtam, hoyg ez az egyetlen lehetőség, különben tönkre megy az életem. Az "apukával " sem terveztem közös jövőt. SZüleim nem voltak, segítségem semmi, szóval esélytelen volt.

Most, 34 évesen is azt tudom mondani, hogy akkor ott abban a helyzetben a lehető legjobb döntést hoztam.

Most van egy fantasztikus 5 éves fiam, boldog házasságom, munkahely, biztos egzisztencia. SZóval kiegyensúlyozott életem van, ami BIZTOSAN nem lenne, ha akkor máshogy döntök.


Csak a legszükségesebb embereknek mondd el (akár csak anyukádnak). Nem kell, hogy mások ezen csámcsogjanak, vagy megbélyegezzenek.

2018. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem volt, de lehetett volna simán, fiatalon nem voltam tökéletes a védekezésben, így, hogy már anyuka vagyok, tudom, hogy egy 12 hetes magzat is nagyon fejlett, igy ha mindenképp a terhességmegszakítás mellett döntenék, minél hamarabb csináltatnám meg az abortuszt.
2018. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

"Miért történik ez?"

"Egyszeri fogamzásgátlói hiba miatt"


Itt a válasz a kérdésedben. Azért történik ez, mert hibáztál. A fogamzásgátlás már csak ilyen: észnél kell lenni, normális, megfelelően használni, különben pont ennyit ér.


Nem kell bárkinek elmondanod, csak a szüleidnek, mert ha fiatalkorú vagy, akkor kell a beleegyezésük.

Másra nem hiszem, hogy tartozik a dolog.

2018. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Miért szerinted viccből kell pontosan szedni a fogamzásgátlót?


Miért történik ez?

A te hibádból.


Ha el akarod vetetni akkor meg ne húzd a dolgot, állj a szüleid elé és vállald amit tettél.

2018. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Én már nem voltam túl fiatal, 24, és abban az időben egy katasztrófa volt az életem. Akkor az abortusz tűnt az egyetlen megoldásnak. Aztán sokkal később, mikor 31 évesen megszületett az első akart babám, rádöbbentem, hogy igazából mi az abortusz, hogy mit tettem az első gyerekemmel,aki semmit nem tehetett arról, hogy hülyén éltem... Na az iszonyúan megviselt, és azóta is a világon mindennél jobban bánom!! Utólag rájöttem, hogy meg tudtam volna oldani az életet a picivel is, és hogy igenis biztos szerettem volna Őt nagyon,bárkire is hasonlít vagy emlékeztet. Erre utólag rájönni, mikor már késő, mert a pici halott... Na az a nagyon kemény.
2018. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
A világ legjobb döntésének tartom a mai napig. Soha nem bántam meg, tudom hogy helyesen döntöttem, bár én védekezés mellett estem teherbe. Igaz én 22 voltam, nem kellett engedély az abortuszhoz, ami 18 alatt sajnos kell, de attól még anyumnak elmondtam, mert mindent megbeszélünk. Természetesen támogatott mindenben. Szóval először is minél előbb beszelj anyuddal és ezután jobban figyelj oda a védekezésre, mert egyetlen hibából is baj lehet, mint látod.
2018. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

"Miért történik ez?"

Kérdező, peched volt, ennyi. Élő ember nincs, aki soha sem hibázna a fogamzásgátlással, aztán kinek szerencséje van és nem lesz következménye a hibának, kinek meg peche.

Elmondani meg kinek akarod? Ha 18 év alatti vagy, akkor az egyik szülődet be kell vonni (sajnos), a többi szabadon választott.

2018. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg ha olyan a szüleiddel a viszony, beszéld meg velük, hogy meg tartod és segítenek neked, pl amíg végzel a sulival, vagy ilyesmi. A gyerek apjával milyen a kapcsolatod? Amúgy egy gyerek, ha megszületik, azt nem lehet megbánni SOHA. Az abortuszt meg lehet. Nyilván a semmire ne szulj, de ha van támogató család, akkor én inkább megszülném.
2018. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
"Amúgy egy gyerek, ha megszületik, azt nem lehet megbánni SOHA." - dehogynem, sőt, azt lehet csak igazán, lévén az abortusz egyszeri alkalom, ami a megtörténte után (kinél gyorsan, kinél lassan) a feldolgozás irányába vezet. A rosszkor született gyerek viszont egy folyamatos jelent teremt...
2018. aug. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!