Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek kiderülhet valahogy?

Szerintetek kiderülhet valahogy?

Figyelt kérdés
Ha egy orvos abortuszt végez és "véletlen" picit mélyebben kapar, hogy a nőnek ne lehessen többé gyereke? Én nem hinném hogy ezt be lehessen bizonyítani.
2018. aug. 23. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Azt biztosan nem bizonyítják rá,hogy szánt szándékkal tette.Benne van a pakliban,szerintem a beleegyezőben szerepel is.
2018. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért tenne ilyet? Nem köteles abortuszt vállalni, egyszerűen nem csinálja meg, ha az elveivel ütközik.

Az kiderül, hogy ha ezt rendszeresen csinálja.

2018. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mélyebbre kapar, akkor átlyukassza a méhfalát az illetőnek, az meg elvérzik. Tavaly volt is ilyen eset, és ha jól tudom perre is mentek és a dokit felfüggesztették, mert el akarta tusolni a dolgot..
2018. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miért tenne ilyet? Nem köteles abortuszt vállalni, egyszerűen nem csinálja meg, ha az elveivel ütközik.


Mondjuk bosszúból, mert haragszik az abortuszt végeztető nőkre, és tudja hogy kiszúrhat velük, ha abortuszt végez. A kérdés elméleti, egy kerti sütögetés során merült fel jó ismerős nőgyógyásszal folytatott eszmecsere közben.

2018. aug. 23. 19:04
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha mélyebbre kapar, akkor átlyukassza a méhfalát az illetőnek, az meg elvérzik. Tavaly volt is ilyen eset, és ha jól tudom perre is mentek és a dokit felfüggesztették, mert el akarta tusolni a dolgot..


Nem feltétlenül.Elég sok az abortuszt követő méjhösszenövéses esettel száma, amik ugye a picit erősebb megkaparás következményei. Tehát nem kell erősen csinálni elég ha egy milliméterrel mélyebbre kapar.

2018. aug. 23. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Na.. állj le a konspirációs elméletekkel.

Az orvos a munkájából él, és nem kevés időt és energiát áldozott rá, hogy orvos legyen. Nem fogja kockára tenni a karrierjét szándékosan(!). Vagy eleve nem vállalja, ha az elveivel ütközik, vagy megcsinálja. De mivel ő is ember, így sajnos vannak műhibák. De szándékosan ilyen nem történik.


A műhibáról pedig annyit, hogy minden bevatkozás előtt alá kell írni egy papírt, ami alapján tudomásul veszed, hogy minden műtéti eljárás kockázatokkal jár. Az is ha levesznek egy anyajegyet a hátadról..

2018. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Pont egy nőgyógyásszal beszélgettem erről:-)


És nem azt mondtam hogy megtörtént, csak hogy technikailag kivitelezhető lenne-e a dolog. És mivel nem egyszer lehetett már hallani, hogy orvosok direkt rontottak el műtéteket, miért pont az abortusz lenne kivétel?

2018. aug. 23. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég kicsinyes gondolkodásra vall, hogy "haragszik" a nőkre. Egy műtét nem a bosszúról szól. Az olyan orvos, akinek az elveit sérti az abortusz elzárkózik tőle. Aki meg elvégzi, az már annyit látott, hogy nem rázza meg jobban mint egy vakbél műtét. Nagyon remélem, hogy nincs ilyen hülye orvos. Egyrészt nagyon gyerekes hozzáállás lenne idegen nőkön bosszút állni csak mert neki valami nem tetszik. Másrészt miért akarná valaki tönkretenni a saját karrierjét azzal, hogy direkt hibázik? Ennyit a magasztos elvek sem érnek, pláne ha személyesen semmi köze a dologhoz.
2018. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező (#7) "És nem azt mondtam hogy megtörtént, csak hogy technikailag kivitelezhető lenne-e a dolog" - NEM.

Az orvos orvos és nem látnok, a küretkanálon meg nincsen szem, úgyhogy tökéletesen kivitelezhetetlen, hogy direkt pont körben mindenhol olyan mélységben kaparjon, hogy ne legyen képes a nyálkahártya a regenerálódásra. (meg apró nüansz, hogy:

1, Alapban nem kaparnak, vákuumot használnak

2, Ha mégis szükséges az utólagos eszközös betapintás, azt általában TOMPA küretkanállal végzik.)

A többi eszközzel mint az AB fogó meg a szonda max lukasztani lehet, a méhnyálkahártya kiterjedt sérülését nem lehet előidézni.

Tetszik érteni? :)

2018. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

Bunosok kozt cinkos, aki nema!

Tehat az orvos, eppugy vadolhato, mitn a nok...

2018. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!