Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusztabletta vélemények?

Abortusztabletta vélemények?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy tisztában vagyok azzal, miszerint Magyarországon nem legális ez a fajta terhesség megszakításos eljárás, azonban rengeteg nő ezt az eljárást választotta. Ti hogyan éltétek meg? Mennyire volt nehéz mind fizikailag, mind lelkileg átélni/feldolgozni.

Sajnos nekem is volt részem benne.



2018. szept. 7. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. szept. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Nekem missed ab miatt volt tablettas abortuszom. Egy momdatban..Soha tobbet, iszonyatos fajdalom ugy lelkileg mint fizikailag. Inkabb a muteti beavatkozast valasztanam(sajnos abban is volt reszem) es teljesen fajdalom mentes volt a felepules.
2018. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

[link]


egy barátnőmnek ez segített

2018. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
87%

Nekem körülbelül fél éve volt benne részem.

A kikaparásos műtéti eljárás számomra nem jöhetett szóba, mert nagyon félek még az ilyen rutin műtétektől is illetve nem szerettem volna keresztül menni ezen a hosszadalmas procedúrán, amire Magyarországon egy abortuszhoz szükség van..miközben a "babám" folyamatosan csak fejlődik bennem, én pedig tudom, mindhiába..

A páromon kívül egyébként senki nem tud az abortuszomról..még nem éreztem kész magam rá, hogy bárkinek is beszéljek róla.. Talán még magam sem fogtam fel mit is tettem...

Szóval visszatérve.. Egy szerdai napon tudtam meg, hogy terhes vagyok. Még aznap felhivtam egy ezzel foglalkozó bécsi klinikát..a telefonba csak annyit kérdeztek, hogy biztos vagyok-e a döntésemben..lehet elhamarkodtam de én már biztos voltam benne, ahogy a párom is. Tehát hétfőre kaptam is egy időpontot.. Meglepett, hogy ez ilyen gyorsan megy... Addigra persze az összes horror történetet végigolvastam a neten, azokról a nőkről akik ezt már átélték(véráradat, pokoli fájdalmak stb.) Ennek következtében hétfő reggel szinte rettegve jelentem meg a "tett helyszínén".. A vároteremben meglepően sok magyar illetve egyéb más nemzetiségű külföldi várakozott.

Először egy orvos vizsgált meg, hogy megnézze, hol is tart a terhességem.. őszintén szólva ettől a résztől féltem a legjobban és előre leszögeztem, hogy sem látni, sem hallani nem szeretnék semmit..(lehet ha megláttam volna egy magzat szerű valamit, elbőgőm magam és hazarohanok.)

Aztán nagy megkönnyebbülésemre az orvos sem látott semmit, sem hasi sem hüvelyi ultrahangon.. Azt mondta, hogy valószínűleg még olyan kicsi a petezsák, hogy nem látszik.

Ezek után egy középkorú nagyon kedves hölgy vett "kezelésbe" Megkérdezte biztos vagyok-e ebben az egészben.. Majd be kellett vegyek előtte 3 tablettát. Ezek után elmagyarazta mikor és hogyan vegyem be a többi tablettát majd el is engedett.. Az első nap nem éreztem semmit,teljesen jól voltam. Második nap estefelé elkezdtem vérezni elég fura volt mert egyszerre jött sok vér de utána el is múlt teljesen. Harmadik nap kellett bevennem a második tablettát, ami a vérzés beindításáért felelős.. Reggel 9-kor bevettem 1 szemet és egy fájdalomcsillapítót majd felkészültem a szenvedésre. 3 óra elteltével nem történt semmi. Bevettem még egy tablettát.. 1 órával ezután nagyon gyengén elkezdtem vérezni.. Annyira sok vért vártam hogy teljesen pánikba estem, hogy ilyen kevés jött..ráadásul olyan lassan indult be az egész hogy minden óra egy évnek tűnt.. KB 2 órán át aztán kicsit erősebben véreztem de még mindig csak egy hajszállal erősebben, mint a normális menstruáció legerősebb napján. Majd ez is átváltott gyenge vérzésre, ami aztán kb még egy hétig tartott.. Egy hét után elmentem vérvételre ahol megbizonyosodhattam róla, hogy a vérem hcg tartalma kellő mértékben lecsökkent, tehát a terhesselégmegszakítás "sikeres" volt..


Összegezve:

Fizikailag: Én teljesen jól viseltem. Bár voltak görcseim, teljesen elviselhetőek.. Úgymond "simán ment".

Lelkileg: Én soha nem voltam igazán abortusz párti, így elég nehéz. Sokat gondolok rá.. Sokszor újraélem ezeket a napokat. Kicsit vigasztalja tudat, hogy nem látszott az ultrahangon.. Valószínűleg tényleg csak egy kis sejtcsomó volt bennem.. De mégis nehéz. Paradox módon azóta csak még jobban szeretem a gyerekeket és a babákat..és valahol mélyen várom a napot, amikor egyszer gyermekem születik.

Az eljárásról: jónak tartom hogy vannak országok, ahol nem kell heteket várni arra, ami igazából jobb ha minnél előbb mmegtörténik, ha már meg kell történnie.. Persze tudom, vannak akik nagyon nehezen viselik ezt a módszert. Ez is mint minden, egyénfüggő.


Kedves kérdező, ha gondolod írj még privátban a te történetedet, hátha tudjuk lélekben kicsit erősíteni egymást ;)

2018. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Sziasztok!Nekem 4 napja volt a tablettás abortuszom.Nagyon rettegtem töle, mert mindenféle rosszat olvastam rola, h orditani fogok a fájdalomtol, deee SEMMI!:) Bécsben intéztem a dolgot egy magánklinikán, hetfön ott a doki elött be kellett venni a 3 mifegyene tablettát, rá két napra itthon a prosztagrandint. Elöször kettöt egy 600 mg fajdalomcsillapitoval, majd 3 orara rá ugyanezt. Én nem ereztem semmit, a 2. kör utan indult meg a vérzés nagyon erösen, majd egyszer aikor pisiltem aznap, kijött valami nagy kocsonxaszerü alvadt vérdarab belölem, és azota csak enyhe verzes ami még eltarthat egy 2 hétig kb. Semmi fajdalmam nem volt, kicsit estére bekábultam a 2 csillapitotol, attol elaludtam, de már másnap mintha meg sem törtnet volna. Az ára kicsit meredek ugyan de nekem megérte:) Nem kaparásztak bennem, és nem altattak, semmi riziko a jövö beni terhességekre nézve.
2019. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem missed ab után volt tablettás abom.

Miután bevettem 1 óráig nem igazán éreztem semmit majd 2 órán keresztül nagyon erősen görcsöltem (vécén ülve volt csak elviselhetőbb) utána görcsölgettem még kb 4 órán át. 3 hétig véreztem (ürült ki a méhem). Nagyon morbid mondat de ha újra át kellene élnem akkor is ezt a módszert választanám. Ne kelljen átélnem soha többet.

2020. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

2 hete volt tablettás terhességmegszakításom.Pénteki napon,az orvos elött bevettem 3 tablettát.Utána folyamatosan énelyegtem,rossz volt a közérzetem,ok nélkül sírva fakadtam...Szombat éjjel kezdtem el vérezni.Pisilésnél kijött belőlem valami sűrű kocsonyás anyag.Aznap éjjel hánytam is. Vasárnap reggel kellett a másik két tablettát bevennem.Egyedül voltam,de senki ne csinálja egyedül! A következő három órában alul felül jött belőlem minden,miközben végeztem.A fürdőszoba padlóján feküdtem és remegtem,miközben éreztem a méh összehúzódásokat.Üvöltöttem a fájdalomtól,a telefonomat szorongatta azon gondolkoztam hogy hívjam- e a mentőt vagy sem...Aztán 3 óra múlva mintha elvágták volna,lezuhanyoztam fogat mostam,é mintha mi sem történt volna,jól voltam.Persze azóta is vérzek(2 hete)Olyan mintha menstruációs görcseim lennének.A vérzés hol erősebb hol gyengébb.Mindent össze vetve lelkileg visel meg a legjobban,sokszor eszembe jut hogy mi lett volna ha...De persze az eszemmel tudom,most ez volt a legjobb döntés...

2020. aug. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!