Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Azokat a gyerekeket, babákat,...

Azokat a gyerekeket, babákat, akiket valamilyen betegség miatt a terhesség későbbi szakaszában elvesznek a szülőktől, hová teszik, mit csinálnak velük?

Figyelt kérdés

Tudom hogy morbid a kérdésem, de ez most fordult elő a családban és ez a gomdolat foglalkoztat napok óta. Keresztapám új felesége terhes volt, márnszinte a végén járt, de a hozzánk közeli, vidéki, kicsi kórházban csak így a végére jöttek rá, hogy a kislány nyitott has vagy gerinccel (nem emlékszem pontosan melyik) jönne a világra, ezért a nőnek meg kellett szülnie.

Mikor ezt hallottam, valamiért az ugrott be, hogy de akkor mit csinálnak az orvosok az ilyen gyerekekkel? Hová kerülnek? Még sosem hallottam.

Eltemetik őket? Vagy beadnak nekik valamit?

16/L


2018. szept. 28. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Beadnak nekik valamit???? Hülye vagy, már ne is haragudj. Ha egy életképtelen magzat megszületik, az vagy halva születik, vagy órák kérdése. A veszelyes hulladék köze kerül.
2018. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 babyboom567 ***** válasza:
30%
És nem járhatott a terhesség vége felé,mert a 24 vagy 25. hétig van vetélésindukció.(beindítják a szülést)
2018. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Tévedés, utolsó. Beteg magzat - vagy az anya életére veszélyes terhesség -eseten nincs időkorlát
2018. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 16 éves Lány! Sajnálom h nem tudod v mered ezt a kérdest mashol v masnál feltenni. Nehez kerdés és nehéz válasz mert más szabályokat kell a kórháznak követnie és mást diktálhat az anyai szív. A jogszabály szerint a 24. het után a magzat földi maradványa kikérhető és eltemettethető. Anyai szív szerint el sem engednéd soha és ha nem tudod eltemetni akkor hiányzik az a hely ahol meggyászolhatod. És igen. 24. hét alatt abortum és leírni is szörnyű de veszélyes hulladék és elégetik. Tudod lenne más lehetőség az ilyen kívánt de valamilyen okból elveszített magzatok számára hogy méltóbb lehessen a búcsú tőlük. Németországból olvastam h az ilyen magzatokat hűtik mint a halottakat. Fehér lepedőbe csavarják és együtt égetik el őket minden mas hulladék nélkül hetente egyszer fehér rózsa kíséretében. Ez emberibb.

És most kedves 16 éves gyorsan felejtsd el egy élezre amit itt leirtam neked. Tedd le a gépet vagy a telót és indulj ki a levegőre vagy a szabadba. Élvezd h fiatal vagy élvezd az életet ne csinálj hülyeségeket. Kívánom neked h siha ne kelljen ezt a fájdalmat átélned. Ne is gondolj rá. Egy 37 éves édesanya aki három lánya közül a középső 20 hetes kislányát örökre a szívében hordja.

2018. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők szeretnék, a kórház kiadja és el lehet temetni vagy hamvasztani, mint egy megszületett kisbabát. Ha nem szeretnék, vagy még a 24. hét előtt kellett megszülnie, akkor erre sajnos nincs lehetőség. A kórházi protokolltól és a baba állapotától függően egy kis időt általában vele tölthetnek.
2018. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
"Beadnak nekik valamit???? Hülye vagy, már ne is haragudj." - egyáltalán nem az. Bár Magyarországon nem ez a gyakorlat - kivéve a magzatszám-redukciót - de pl. Ausztriában is az az elterjedt, hogy az indukált vetélés előtt ultrahang-ellenőrzéssel a magzat szívébe adott injekcióval leállítják a szívműködését. Mondom, nálunk csak magzatszám-redukciót csinálnak ilyen módon.
2018. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és nem, a huszon-hetes magzatok nem a kórházi hulladékba kerülnek, hanem először nyilván a kórbonctanra vizsgálatra, aztán ha a szülők úgy rendelkeznek, akkor kiadják holttestet temetésre v. hamvasztásra, ha nem kérik, akkor az egyéb kórbonctani anyagokkal együtt (szervek, amputált végtagok, stb) a krematóriumban hamvasztják el időközönként.
2018. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Az en babám a 35 hetben halt meg... Meg kérdezték hogy, elakarom e temetni? Még szép hogy igen.. Egy érett csecsemő volt és az en gyerekem.. Így én eltemettem apukám mellé..
2018. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!