Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti, hogy én így,...

Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, az életemet apuék finanszírozzák. Nekem nincs keresetem, mindent tőlük kapok. Nem lehet panaszom, mert tényleg amit kitalálok, megkapom/megvehetem, de mellé keményen tanulok és úgy érzem, ezzel kompenzálok is valamennyire.


Csakhogy teherbe estem és a barátom azt mondja, hogy ő akarja a babát, tartsuk meg. Mondtam neki, hogy mégis mire, hiszen ő minimálbért keres, ha a szülei nem fizetnék neki az albérletet, még ő maga sem jönne ki abból a pénzből, nemhogy mi, hárman... Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni. De nem tudnék úgy élni éveket, hogy miattam egy plusz családot kell szinte eltartaniuk. Főleg, hogyha babát vállalok, akkor szeretnék neki megadni mindent és nem a legolcsóbb megoldásokat keresni azért, hogy ne érezzem rosszul magam...

20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy.


2018. okt. 11. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
62%
Minden hónapra jut egy keményen tanuló, szülei támogatásából elő egyetemista, aki sajnos védekezni nem tud...
2018. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
72%

Neked kell felfogni, hogy ezt a kapcsolatot a fene megette. Teljesen igazad van, hogy nem akarod megtartani. De azzal időben legyél tisztában, hogy a pasid is el fog ezért hagyni.

Úgyhogy felesleges győzködni meg magyarázni. Kidobod, aztán intézed az abortuszt.

2018. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 A kérdező kommentje:
De, szinte mindig védekeztünk. Kétszer nem, ez történt. De úgy érzem, hogy két hiba miatt nem kell elrontanom a jövőmet.
2018. okt. 11. 11:07
 4/82 anonim ***** válasza:
25%

Erre a válaszom az alábbi:

1. MIÉRT?????

2. lásd 1-es.

3. Amit valaki megfőz, egye is meg. Tartsd meg, én nem bírnék mást tenni, passziváltasd magad következő félévre. Ha a barátod le mer lépni, majd fizethet gyerektartást.


Egyetlen kérdés: a barátod azért minimálbéres mert egyetemista, vagy már végzett? (ez nem befolyásolja a tanácsom.)

2018. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

Nem fogom megtartani semmiképpen, nem ment el az eszem. Nem állok készen arra a lemondásra, amivel egy baba, gyerek járna. Szeretek szórakozni, bulizni, utazni, egyszóval ÉLNI. Persze, biztosan lehet baba mellett is jól érezni magam, de az már közel sem az lenne, amire én vágyom.

A gyerektartás pedig biztosan hatalmas összeg lenne a fizetéséből, minden gondomat megoldaná, hogyne.


Azért minimálbéres, mert érettségivel ilyen munkát talált. Két szakot hagyott ott, a szülei közölték, hogy a harmadikat nem fizetik neki már, kerüljön be állami képzésre. Erre ő megsértődött, és inkább elment dolgozni.

2018. okt. 11. 11:14
 6/82 anonim ***** válasza:
80%

Ne tartsd meg, ha így látod (nem mellesleg igazad is van). 23 vagyok, két gyerekkel, akiket szeretek...de nagyon sok lemondással jár.


A barátod a szüleidre alapoz, ami nem jó, hisz a szüleidnek nem kötelessége + 3 embert ellátni, csakis magukat. Sok szülő 18 évesen (vagx előbb) anyagilag magára hagyja a gyereket... A tieid ia megtehetik, mondván, hogy ha gyereket tudtok csinálni, akkor tartsátok el magatokat. Életed csak egy van, kapcsolatod még lehet akármennyi!


Csak magadra hallgass, jól gondolkodsz.

2018. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 Flagstaff ***** válasza:
72%
A Te tested, a Te életed. Ha úgy érzed, hogy van helye, tartsd meg, ha úgy érzed, hogy nincs, ne. Gyerek mellett is lehet tanulni, mire munkába állsz, már ovis lesz, alig fog hátráltatni valamiben. (Nem egy felépített karriert kell félbehagynod, hanem eleve gyerekkel építed fel.) Viszont kényszerből, más kedvéért ne szüld meg, akkor már tényleg jobb elvetetni. Lehet még másik gyereked később. És igazad van, egy rossz döntést nem szabad sorssá rögzíteni, pláne nem három ember sorsává.
2018. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
80%
Az a kérdés, hogy miért nem érti meg? Erre nem hiszem, hogy itt tudunk válaszolni, szerintem kérdezd meg tőle, mit gondol.
2018. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
73%

Te is a megfelelő embertől estél teherbe, mondhatom!

Két szakot otthagyott az egyetemen, szülei - teljesen jogosan - nem finanszírozzák tovább a tengés-lengését. De neked pont ilyen pasi kellett. Mi lenne más, ha 5 évvel idősebb lennél és dolgoznál? Ugyanúgy egy tengő-lengő ember lenne a párod. Vele akarnál közös jövőt, közös gyereket? Nem most, de később sem reális ez vele! Akkor meg mi a csodának vagy egyáltalán vele?

És igen, kétszeri nem védekezéses közösüléstől is teherbe lehet esni. Pláne, amíg ilyen fiatalok és egészségesek vagytok. Majd 40 év felett lehet görcsölni, hogy egyáltalán teherbe ess, de ennyi idősen a védekezést komolyabban kellett volna venni.

2018. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen igazad van,kérdező. Neked még tanulnod, szórakoznod, élned kell, nem babázni. Persze, gyerek mellett sem áll meg az élet, két kisgyermekkel és egy harmadikkal a hasamban igazán tudom, hogy nem, hogy nem áll meg az élet, de most kezdődik csak igazán! Szuper dolog szülőnek lenni, de csakis úgy, hogy amikor (a húszas éveimben) annak volt itt az ideje, csak magamra gondoltam, a saját boldogságom volt a legfontosabb, mert fiatal voltam, eszem ágában sem volt ekkora felelősséget a nyakamba venni. Tanultam, dolgozgattam, pasiztam, buliztam. És ez így volt rendjén.

Az pedig, hogy teherbe estél, persze hiba volt, de ennyi. Hiba, amiből gondolom tanultál. Az, aki habzó szájjal kardoskodik a megtartás mellett, az tartsom meg annyi terhességet, amennyi neki jól esik, más dolgába pedig ne szóljon bele.

2018. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!