Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha 5 napja késik, hány hetes...

Ha 5 napja késik, hány hetes terhes lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy kb 5 napja késik a menzeszem, de eddig nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget rajta, hisz kizártnak tartottam, hogy terhes legyek (gyógyszert szedek) + nem is mindig időben jön, általában 2-3-4 nappal korábban vagy később, tehát megszoktam már. Azonban volt itthon tesztem (mindig tartok itthon, elég paranoiás vagyok) és megcsináltam, mert úgy voltam vele, talán ennyit azért nem szokott késni és pozitív lett.... Lefagytam, nem értem h lehetséges ez.

A fő kérdésem az lenne, hogy kb ilyenkor hányadik hétben jár a terhesség? És mikortól intézhetem az abortuszt? Jövőhéten megyek nődokihoz, ott jelzem, hogy nem tartom meg és ő elmondja mit kell csinálnom? Mennyi idő alatt zajlik le kb az egész procedúra?

Bocsi a sok kérdésért, de eléggé sokkolt a dolog, nem akarok egyáltalán gyereket és soha nem fordult még elő ilyesmi velem.

Köszi a válaszokat, és nem kérek rosszindulatú, negatív kommenteket, csak a normális választ várok a kérdésemre.


25N


2018. okt. 21. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Jézus :( Rendesen szedted a gyógyszert? Biztos, hogy 2 csík van rajta? Együttérzek veled :( egy childfree
2018. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, tutira rendben szedtem, nem értem mi lehetett a gond. :(

Mindig ugyanabban az időben szedtem, nem hánytam, se hasmenésem nem volt, antibiotikumot és más olyan gyógyszert sem szedtem, ami gyengítette volna a hatását, tehát abszolút nem értem és nagyon össze is zuhantam, hogy miért pont velem történik ez meg. Más meg folyamatosan orosz rulettezik a megszakítással és nem lesznek terhesek.

2018. okt. 21. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

4 hetes és 5 napos vagy, ha 28 napos ciklussal számolunk.

Ha ennél hosszabb, akkor lehet hogy már 5 hetes is megvagy. A luteális szakasz hosszától függ.

A doki UH vizsgálattal belövi majd valahogy.

Semmi nem 100%. Sajnálom hogy csak az abortusz jön szóba.

2018. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer mellett nem szabadna, hogy össze-vissza jöjjön meg, akkor valami nagyon nincs rendben, ezt is említsd meg a dokinak.
2018. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4 hét 5 nap, ahogy írtak előttem is. Az abortusz intézéséhez az kell, hogy elő terhességet alapítson meg az orvos, tehát, hogy legyen szivhangja az embrionak.


6+1 hetesen nekem volt szivcsopulzalas, maga a szivhang pár nappal később jelent meg, nagyjából a 7. Hetre kell szivhang.


Orvosnak jelzed utána családsegítő ahol kapsz 3 nap gondolkodású időt. Szerintem mindennel együtt egy hét szükséges az ügyintézésre minimum.

2018. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat! :)
2018. okt. 22. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
kérdező mi újság?
2018. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!