Titkoljam a terhességet, abortuszt a párom elől? Nem tudnék most gyereket szülni

Figyelt kérdés

Nagyon szerelmes vagyok, úgy érzem, hogy az utóbbi években férfi mellett sosem voltam még ennyire felhőtlenül boldog. De még csak 4 hónapja vagyunk együtt, nem élünk együtt. Terhes lettem, én nem akarok még gyereket. Viszont azt tudom, hogy ő már szeretne, a menyasszonyával is ezért mentek szét (részben).

Olyan rosszkor jött ez az egész, nem tudom, hogy mit kéne tegyek. Nem tudnám most félretenni a saját életemet, terveimet, céljaimat egy gyerek miatt. Egy párhónapos kapcsolatba amúgy sem szívesen szülnék... Viszont ha ezt elmondom a barátomnak, nagy az esély arra, hogy szakítunk. Őt sem szeretném elveszíteni.


2018. nov. 2. 10:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
34%
Én valószínűleg megtartanám. Vagy eleve szakítanék a férfival, ha nem gondolom komolyan. Mert ha komolyan gondolom, akkor bizony bele kell, hogy férjen a gyerek is. Ne áltassuk szegényt, hogy majd lesz. És ha mégis együtt maradnánk hosszabb távon, nem bírnék ezzel a titokkal élni.
2018. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%

Persze, mert minden jó kapcsolat alapelve a hazudozás....

Szerintem beszéld meg vele. Attól még, hogy szeretne gyereket, igen jó eséllyel ő sem vállalná be egy 4 hónapos kapcsolatba.

2018. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Ha később megint terhes leszel, megkérdezik, voltál e már terhes, és akkor kiderül. Ha eltitkolod előle, akkor is elhagy majd, csak nem most, hanem később. Plusz az abortusz után x ideig nem szabad szexelni, azt mivel indoklod majd meg? Egy ekkora dolgot, mint egy terhesség/abortusz, szerintem nem szabad eltitkolni a másik elől.
2018. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Értelme nincs a kapcsolatodnak, ha ezt képes lennél eltitkolni.

Ha nem egyezik erről a véleményetek, egyébként sincs az egésznek jövője. Ezt tudd.

2018. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

Alapból komolytalanságot sejtet hogy menyasszonyával szakítottak, persze nem ismerjük a részleteket.

Nyilván semmit sem kéne hazudni, nem hogy egy ilyen nagy dolgot eltitkolni.

Olyan kapcsolat nem lehet jó amiben hazugság, elhallgatás és bizonytalanság van.

2018. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
74%
Keveset írtál a "szerelmedről", de az alapján megundorodna tőled, ha megpróbálnád titokban tartani - a titok pedig biztos, hogy kiderül.
2018. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem fogom megtartani, ez biztos. Szóval ne írjátok ezt... Nincsen bevételem, munkám, még egyetemre járok. Persze, lehet arra alapozni, hogy együtt maradunk örökre, de látva a szüleim példáját, nem bízom ebben, és nem szülök úgy, hogy a hátralévő életemben eltartanak.
2018. nov. 2. 10:49
 8/40 anonim ***** válasza:
88%

7, nem is kell megtartanod. Ki mondta?

De ez a kapcsolat halott, ha eltitkolod. Főleg ha azért teszed, mert szerinted ő máshogy akarna dönteni.

Az eltitkolásnak csak egy esetben van értelme, ha egyébként se szándékozol tovább folytatni vele.

Ezt kell megértened.

2018. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne titkold el. Mondd el neki őszintén amit ide leírtál, hogy miért nem akarod megtartani. Ha hosszútávra tervezel vele, 4 hónap után már egyáltalán nem korai átbeszélni a jövőbeli terveiteket. Te is szeretnél gyereket? Mikor, milyen feltételek mellett éreznéd késznek magad? Ő mennyit tud erre várni?


Az is lehet, hogy egyáltalán nem egyeznek a szándékaitok, mert te 10 év múlva tervezel gyereket, ő pedig egy éven belül szeretne. Ha így van, felesleges évekig rabolni egymás idejét.

2018. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha a menyasszonyával azért veszett össze részben, mert az nem akart gyereket a párod meg igen és te most terhesen inkább az abortuszt választod ,mert saját életed,terveid és céljaid mellé nem fér be ,hogy bevállald akkor bizony egyszerűbb már most szakítanotok, mert egyetemet se két perc alatt fejez be az embert és karrier se 3 perc alatt lesz.

Nem tudom amúgy mennyi idős a párod, de ha valóban gyereket akar akkor bizony ha megtudja, hogy abortuszra mész és elveteted az ő gyerekét akkor biztos, hogy elhagy.Ha nem mondod el neki az meg nehéz titok egy kapcsolatban, főleg hogy minden kapcsolat alapja az őszinteség, ezt eltitkolni hatalmas nagy bűn volna.

Így is úgy is kiderül az abortusz el fogod őt veszíteni akkor legalább a gerinced ne veszítsd el közben.

A szüleidre hivatkoztál, hogy nem akarsz úgy járni mint ők.Milyen fura az élet.Az én szüleim 40 éve házasok, soha egy hangos szót nem hallottunk tőlük sem egy veszekedést se semmit csak azt, hogy milyen szeretetteljes egy kapcsolat.Mi 3-an vagyunk testvérek.Ketten elváltak vagyunk.Ennyi.Semmi sem biztos főleg az nem hogy ismétlődik a múlt.:)

2018. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!