Mit vettetek figyelembe, amikor meg kellett fontolnotok, hogy megtartsátok vagy elvetessétek a terhességet? Minél több szempont érdekelne!

Figyelt kérdés

Jól fizető munkám van, van már két gyerekem. Viszont egyedül nevelném. A párom ugyan korábban még akarta, nem becsúszott, de amint tényleg pozitív lett a teszt beparázott és abortuszt akar. Hát, már nem a párom...

34 vagyok, és 35 felett már nem akartam szülni sosem. Szóval, úgy érzem, ez az utolsó esélyem.

Szerintem az abortusz bűn, sosem gondoltam, hogy esetleg felvetődik benne a kérdés, viszont kétségeim vannak, hogy mennyire van jogom olyan férfinak szülni, aki nem akarja.

Hálás lennék, ha nem negatívan, hanem konstruktívan állnátok a kérdéshez.

Köszönöm.


2018. nov. 13. 09:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
többrétű a dolog. nekem is van már 2 gyerekem. akik házasságból születtek. de elváltam. 33 vagyok. nekem is van párom de ha ő ezt mondaná magamat ismerve nem tartanám meg én is jól keresek. pedig mi 3 éve együtt vagyunk már. nem vagyok abortusz ellenes, de nem birnám felnevelni ugyhogy mellette itt van még kettő, 6, 9 évesek. de azt nem irtad le hogy neked a párod a férjed vagy te is új kapcsolatot kezdtél ?.
2018. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
59%

Az én helyzetem a következő volt:

Nekem már volt egy gyerekem, akit egyedül neveltem, a kapcsolat nagyon friss volt (3 hónapja se voltunk együtt, mikor kiderült), egyikünk sem állt anyagilag a helyzet magaslatán, kilátástalan volt minden. De fel sem merült amúgy, hogy elvetessem, a családom eléggé kiakadt. Megszültem, együtt maradtunk, és azóta lett még 1 baba.


Ha te meg akarod tartani, akkor tartsd meg, más miatt ne vetesd el, egy életre bánni fogod.

2018. nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Elvált vagyok. 2 éve voltunk együtt a párommal.

5 és 15 a két gyerekem.

2018. nov. 13. 09:16
 4/48 anonim ***** válasza:
52%
Hat elobb kellett volna ezt NEKI atgondolnia, irod, hogy o is akarta, miert ne lenne jogod megtartani? Az embernek vallalnia kell a tette kovetkezmenyeit, ami jelen esetben egy gyermek eltartasa lesz neki. Nem lehet, hogy csak hirtelen megijedt a felelossegtol? Sok nonek is atfut az agyan, hogy jaj, anya lesz, megijed ettol, aztan megnyugszik. Vajon a parod latott mar ultrahangon babat? Tudja, hogy 7 hetesen mar mozog, jar a kis keze-laba? Ha elmenne veled egy ultrahangra, talan felfogna, hogy mit is ker toled.
2018. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
31%

Ilyen körülmények között megtartanám. Tervezted, akartad, és most ott van. Ha az apa nem vállalja, akkor egyedül. Azt nem mondhatod, hogy akarata ellenére szülöd meg, hisz megcsinálni ő is akarta.

Ez nekem kicsit olyan, mint válás után eldobni a meglévő gyereket. Szegény nem tehet arról, hogy az apja idióta.

2018. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
72%

első vagyok. én azért váltam el, mert nálunk is ez volt. a fiam aki 6 éves lesz, tervezett baba volt, aztán mikor már kiderült hogy terhes vagyok, beijedt és nem akarta. az anyja és mindenki mondta hogy vetessem el bla bla. nem tettem. ezért váltam el. felesleges lepontozni mert én nem tartanám meg. aki meg megtartaná mert pl együtt maradtak a párjával utána mégis, sőt még egy gyerek lett az örüljön neki. de másnak ez nem biztos hogy bejön.


a kérdezőnek kell dönteni bevállalja igy a kicsit hogy lehet egyedül kell felnevelnie, vagy apuka megembereli magát és helyt áll. ezt az élet majd eldönti. felesleges a lepontozgatás, azért mert mindenkinek van egy véleménye.

2018. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
31%

Iszonyat friss kapcsolatban estem teherbe, nem is voltam benne biztos, hogy tőle vagy az előző páromtól van-e (lövésem sem volt sem a terhességi idő számolásáról, sem az abortusz menetèről). Szinte biztosra vettem, hogy az előzőtől van, így megfordult a fejemben, hogy elvetetem, mindenki ezt is javasolta... De mikor utánanéztem, hogy is működik az abortusz vagy 3 napig bőgtem, hogy hogy merülhetett fel egyáltalán bennem, hogy a saját gyerekemet a saját testemben megölessem! Az sem érdekelt, ki az apja! Egyedül is vállaltam volna, pedig anyukámmal éltem és a munkahelyemen havonta volt szerződésújítás, hiába voltam ott évek óta.

(Belemélyülve a témába egyértelművé vált, hogy csak az újtól lehet, megtartottuk együtt)

Most, hogy már gyerekeink vannak pláne semmiképpen nem mennék abortuszra! Tudván, hogy "mi" lesz a terhességből...


De egyébként mi az, hogy "férfiNEK szülni"?? Az ember ne másnak szüljön!!

2018. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Azt még hozzátenném, hogy mi a másik oka, amiért azt gondolom, hogy ez az utolsó esélyem. A fiamra 7 évet vártunk, mivel nem volt peteérésem évekig, mint kiderült. Gyógyszerek, stb kellett hozzá, most meg a második ciklusomban minden nélkül összejött. Szóval, lehet hülyének nézni, de én csodának élem meg...

2018. nov. 13. 09:31
 9/48 anonim ***** válasza:
75%
akkor mi a kérdés? te már eldöntötted hogy megtartod. neked ez egy csoda. akkor be kell vállani nem kérdezgetni és megerősítést várni.
2018. nov. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Úgy értem, hogy tőle van a gyerek. Neki is beleszólást kéne engedni. Persze, akkor kellett volna máshogy döntenie, amikor nem húzott gumit, tudta, hogy középidő van, stb. De azért, ahogy egy nő elvetetheti, ha a férfi akarja is, ugyanúgy egy nő megtarthatja, ha a férfi nem akarja. "Jogos"/"igazságos" ez?
2018. nov. 13. 09:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!