Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vegetariánusok, nektek mi a...

Vegetariánusok, nektek mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
Egy vegetariánus vagy vegán ember, aki az állatok, mint érző lények iránti tiszteletből nem fogyaszt húst, hogyan vélekedik egy nem-kívánt terhesség megszakításáról? Az embriót is tekinthetjük annyira érző, életre jogosult lénynek, mint a haszonállatokat? Főleg, hogy ugye van, aki tojást sem fogyaszt, nehogy "szemeset" egyen...Érdekelne a véleményetek.

2018. nov. 26. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Vega vagyok, mert undorodok a hústól.

Abortusz ha indokolt, helyes döntés .

Pl tiniként, beteg magzat stb esetén.

2018. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Ugyan annyira gyilkosság mint állatokat ölni a húsukért. Pluszban még gyávaság is.
2018. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezt idekeverni ... ostoba, provokatív kérdés.
2018. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is annak tartom. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. És miért lenne gyávaság? Soha nem tudhatod miért hozza meg ezt a döntést egy nő. Ha megerőszakolnak és terhes leszel és el akarod vezetni az miért gyávaság? Ez persze csak egy xar példa...
2018. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem is értem, hogy függ össze a kettő. Felesleges, provokatív kérdés.

Egyébként az az embrió NEM életképes, kizárólag azért képes egyáltalán létezni, mert a nő teste/szervezete ezt lehetővé teszi! Anyamehen kívül totalisan életképtelen.

És attól független, hogy nem eszem húst, mert szimplán nem szeretem, még nem tartom gyilkosságnak az abortuszt, hisz nem az.

2018. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Az étkezésre szánt haszonállatok fejlett idegrendszerrel rendelkező érezni és gondolkodni képes, önálló lények. A 12 hetes magzat egy minimálisan érzékelni képes, önálló életre képtelen lehetőség. Az élet lehetősége. Mindenkinek a személyes véleménye, hogy a kettőt egyformának tartja-e. Én nem.

Véleményem szerint az anya kizárólagos joga, hogy döntsön a saját testéről és a benne nevelkedő magzatról. Senkinek nincs joga ítélkezni emiatt, idegeneknek főleg nem.


Nem az abortuszt pártolom, hanem a szabad döntés lehetőségét. A vegánsággal legfeljebb annyiban tudnám összevetni, hogy mindkettő szabad döntés, melyben nem mások véleménye alapján kellene ítélnünk. Egyiktől sem lesz valaki jó vagy rossz ember. Egy felnőtt ember át tudja gondolni, és el tudja dönteni milyen életmódot folytat, ahogy azt is, hogy akar-e gyereket.


A tojást nem azért nem esszük meg, mert ez a tyúknak a magzata vagy gyereke. A tojás egy terméketlen petesejt. A vegánok azért kerülik el, mert ahhoz hogy létrejöjjön, a tyúkokat kis helyen összezsúfolva tartják, hormonokkal etetik, a kakasokat egynaposan megölik stb. Tehát a tojás előállítása is már megszületett, gondolkodó lények szenvedésével jár.


Ezzel szemben a kutyák vemhesen történő ivartalanítását (ami az abortusszal megegyezik) támogatom. Az ilyen felelőtlenségből adódó "becsúszott" alom valószínűleg az utcán végezné oltások és minden gondoskodás nélkül. Ez a procedúra sokkal közelebb áll az emberi abortuszhoz, mint a húsevés.

2018. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Az állatok megölését a húsukért, ami nem létszükséglet számunkra, nem tartom elfogadhatónak: tudattal rendelkező, tökéletesen érzékelő, érzésekkel rendelkező lények, senkit és semmit nem károsítanak.

A kártékony vagy egészségkárosító állatok kíméletes megölését (pl. patkányok, élősködők, mezőgazdasági kártevők, stb.) elfogadhatónak tartom.

Szintúgy a természeti népeknél a túlélés érdekében való ölést elfogadom, én is megtenném.

Ugyanez vonatkozik az önvédelmi helyzetre.

Visszatérve a konkrét kérdésre:

a terhesség és szülés nem kevés egészségkárosodással járhat, akár véglegessel is. A kifejlődött magzat világrahozatala pedig (amire abortusz hiányában mindenképpen sor kerül) horrorisztikus fájdalmakkal jár.

Azaz a testi és lelki épséget károsító és minimálisan több órás (de felépüléssel együtt akár sok hetes, idegkárosodás esetén életfogytig tartó) irtózazos kínokat okozó lényről van szó, tehát az abortusz MINDEN esetben tökéletesen belefér az önvédelem kategóriába.

Az én hitvallásom szerint egyetlen dolog mérlegelendő:

az abortusz módja.

Igaz, hogy még egy újszülött sincs olyan szellemi szinten, mint bármely vágóállat (testiről nem is beszélve) - de a fájdalmat képes érzékelni már, ezért számomra elfogadható lenne a 2. és 3. trimeszterben végzett abortusz is, azzal a szigorú kikötéssel, hogy mindenféleképpen a magzat teljes kábítása/altatása mellett kerülhet csak rá sor.

Viszont a jelenlegi magyar jogszabályok szerint abortálható fejlettségi szinten lévő embriónak (különösen abortusztabblettánál) - még nincs tudata, nem rendelkezik érzelmekkel, sőt, az érzetek feldolgozásához sem jöttek létre agyi területek, így az abortuszt bármiféle kikötés nélkül elvégezhetőnek tartom.

2018. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Vegetáriánus vagyok több mint 15 éve és teljes mértékben elutasítom az abortuszt. Csupán két kontextusban tudom megérteni: ha a terhesség veszélyezteti az anya életét, vagy ha már nagyon korán látszik rajta, hogy súlyos beteg, és az egész életét ön- és közveszélyes idiotizmusban szenvedő fogyatésosként élné le 24 órás felügyelet mellett otthon, vagy egy klinikán lekötözve, nem mellesleg pedig nem kevés pénz lenne az a rengeteg gyógyszer, ellátás...stb.

De az, hogy önkényesen eldöntsük, hogy eldöntsük, hogy joga van-e az élethez egy érzésekkel (!!!) rendelkező magzatnak, ahhoz senkinek nincs joga.

Ha “becsúszik”, és túl nagy luxus lenne felnevelni a gyereket, akkor örökbe is lehet adni. Rengeteg heteroszexuális, de meleg pár is van, akik örülnének egy egészséges gyereknek.

2018. dec. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

(8. vagyok, még nem fejeztem be:)

... Ja, akkor meg kéne szülni, és már nem lenne okyan a testünk, mint előtte... a plasztika pedig többe kerül, mint az abortusz.

Akármennyire mondhatom, hogy hiú, és alapvetően önmegvalósító ember vagyok, már most állíthatom, hogy nekem a gyerekem lesz a legfontosabb, akármikor és akármilyen helyzetben jön.

Nem mellesleg “magos” tojást sem vagyok hajlandó enni pont ezért.

Ha már ennyire imádjuk az állatokat is, és hagyjuk őket túlszaporodni, akkor erőszakos vegán kampányok helyett inkább a biztos és bűntudatmentes fogamzásgátlásra és családtervezésre kénye fektetni a hangsúlyt.

2018. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Nos akkor egy kis felvilágosítás: annak az embriónak NINCSENEK az eg világon semmiféle érzései, sem tudata! Még csak fel sem fogja mi történik, olyannyira fejletlen az abortusz pillanatában és de bizony, igen is minden nőnek jogában áll eldönteni, hogy minek van avagy nincs helye a méhében! Jogában van rendelkezni és önként dönteni a saját tulajdon teste felett és ez így is van rendjén! Egészen addig amíg az az embrió a nő teste és szervezete által képes egyáltalán létezni és fejlődni, addig igen is a nőé a döntő szó. Ennyi. Kár erőlködni, ezen nincs mit ragozni.

Azt meg fel nem foghatom milyen agyhalott várná el tök komolyan egy nőtől, aki NEM akarja azt a gyereket, hogy igen is hordja ki és szülje meg. Az ember magának szül, azért vállalja be azt a rengeteg kellemetlenséget és iszonyat fájdalmat és kockáztatja a saját testi egészséget, mert ő maga akar gyereket. Ha valaki ezt nem akarja, mi a búbánatért forgatna fel az egesz életét, szenvedne végig 9 hónapot és egy borzasztóan fájdalmas szülést?!! Gondolkodjunk már mielőtt ilyen könnyen dobálozunk az “add örökbe” szlogennel!

2018. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!