Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem akarhatja a babàt?

Miért nem akarhatja a babàt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti mit tennètek? Mire gondolnàtok? Nem tudnék egyedül felneveni 2 gyereket nem menne.. 9hónapja vagyunk együtt.. én 30 éves ő 39 éves. Mindkettőnk előző kapcsolatàból van 1-1 gyerekünk az övé nincs velünk. Minden rendben van köztünk,nagy a szerelem jól kijövünk pàrommal,együtt lakunk. Beszéltünk màr baba témàról régebben és mondta,hogy szeretne majd később. Kérdeztem,hogy mitszólna ha jönne idő előtt. A vàlasza:lenne egy kisbabànk, nagyon örülne neki. Teltek-múltak a hónapok és megtörtént. Àllapotos vagyok. Nagyon örültem neki majd felhívtam videóhívàsban(nem bírtam vàrni,dolgozott) közöltem vele,hogy babàs vagyok. Mosolygott majd hírtelen komoly arc és azt mondta ezt este nagyon àtkell beszélnünk de most megy dolgoznia kell.. Kb 5perc telt el jön az üzenet. Ő még nem szeretne babàt,elkell vetetnem.

És jött a kifogàsokkal. Pedig ketten mindent megtudnànk teremteni mindannyiónknak.Ez nekem nagyon fàj.. Lehet a hormonok miatt én tolom túl,de akkor mit èrezhet iràntam vagy,hogy gondolja. Igazàból még felsem fogtam,hogy babàt vàrok de ő màr el is döntötte,hogy nem kell. Vàrtam hàtha meggondolja magàt vagy valami,de semmi. Ha felhozom vita van. Ennek mostmàr 2 hete. Nektek mi a véleményetek? Köszönöm! Erika



2018. dec. 22. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
97%
Ő nem akar tőled gyereket. Ennyi.
2018. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem leszel sajnos előrébb azzal, ha itt ötletelünk, vele kell megbeszélned, és hát magaddal, mennyire akarod és ezért mit bírsz (ezt lefordíthatod a babára és a kapcsolatra is). Tényleg véletlen készült vagy reménykedtél benne, ő meg elmismásolta...? Miért nem tudnád felnevelni? Neki mik "kifogásai"? Szerinted és szerinte már egy baba van a hasadban vagy csak a lehetősége?
2018. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egyértelmű h nem akar gyereket.

Ennek két oka lehet:

1. Nem biztos a kapcsolatotokban, ezért tőled nem akar gyereket, esetleg (még) nem, nem akarja a kötelezettségeket, amik egy gyerekkel járnak.

2. Nem áll készen újabb gyerekre, nem akar elölről kezdeni egy kisbabás pelenkás időszakot, lehet hogy neki elég 1 gyerek ami van.

2018. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
90%

"Beszéltünk màr baba témàról régebben és mondta,hogy szeretne majd később. Kérdeztem,hogy mitszólna ha jönne idő előtt. A vàlasza:lenne egy kisbabànk, nagyon örülne neki. Teltek-múltak a hónapok és megtörtént. Àllapotos vagyok."


Tehát nem közösen tervezett baba? Tudta, hogy nem védekeztek?

Nekem úgy tűnik, hogy később szeretne, de most úgy gondolta még védekeztek.

2018. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban át kellett volna beszélnetek ezt a gyerektémát, mert valahogy semmi tudatosságot nem vélek felfedezni az írásodban. Nem terveztétek a babát, csak beszélgettetek róla és most becsúszott. Szerintem eddig se akart gyereket, csak nem akarta, hogy nyaggasd miatta.
2018. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
40%

Sok oka lehet, anyagiak, hiába meg tudnátok adni mindent a gyereknek, lehet, hogy olyasfajta kényelmes életre vágyik anyagi szempontból, ami még egy gyerekkel már nem lenne megvalósítható.

Lehet, hogy nem biztos még abban, hogy veled szeretné leélni az életét, és ha nincs közös gyerek, egyszerűbb megpattanni a kapcsolatból.

Én ezekre gondolnék.

Mit tennék? Ha egyedül nem tudnék kettőt felnevelni, inkább elvetetném.

Azért jól átvert azzal a kijelentésével, hogy nagyon örülne egy idő előtt érkező babának is... Kérdezd meg tőle, hogy mivel szeretne kárpótolni azokért a kínokért, amiket át kell élned az ő hazugsága miatt. Komolyan, ezt nem úszhatja meg. Fizetnie kell, nem viheti el szárazon, hogy ilyen aljas módon palira vett. Egy fél milliót minimum kéne fizetnie neked engesztelésül.

2018. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Úgy voltunk vele ha jön a baba akkor jön és megtartjuk. A kifogàsai: sokat dolgozik,mostmàr kijàr mindkettőnknek a boldogsàg és a biztonsàg. Sajnos vele nem tudok eről beszélni,mert azt mondja,hogy kötekszem azzal amiért meg kérdezem miért nem szeretné legyen őszinte nyugodtan. De semmi.. Ő sértődikbe a semmin.. 6hetes vagyok
2018. dec. 22. 15:11
 8/61 anonim ***** válasza:
86%
Már elmondta miért nem akar. Lehet, hogy most nem hazudik, és tényleg pihenésre vágyik. Itt csak te sértődhetnél meg, hiszen te vagy az, akinek hazudtak.
2018. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben nem vèdekeztünk.. ő sem én sem. De mindketten tudtuk.. Lehet túl hülye vagyok most és lelkis meg összevagyok zavarodva.. de azt érzem lehet nem szeret,nem akar eléggé. Nagyon a lelkemre vettem ezt az egészet. És én szégyenlem magam,mert szívem szerint megtartanàm. De tudom,hogy nem szabad,mert ő nem akarja és én nem akarok senkinek rosszat. De àtverve is érzem magam,mert nem ezt beszéltük és nem így àllt a dolgokhoz. Szeretem,de ez kicsit kiàbràndító volt vagy nem is tudom minek nevezzem! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a vàlaszàt!!! Jól esik!! :)
2018. dec. 22. 15:23
 10/61 anonim ***** válasza:
77%

9 hónap semmi, ennyire nem érdemes gyereket vállalni.

Megmondta, hogy KÉSŐBB akar gyereket. De ha jön, jön. Te ezt úgy értelmezted, hogy juhé, jöhet a baba, BIZTOSAN örülni fog.

Ő most gondolom bepalizva érzi magát, hogy egyik nap beszéltek erről, te meg hopp terhes is vagy. Micsoda "véletlen".

Lehet, hogy egy besikerült babának örült volna. De az egészen más, hogy te eldöntötted egyedül, hogy direkt teherbe esel. Ez a te döntésed, ahogy az is, hogy megtartod vagy elveteted. De úgy kalkulálj, hogy egyedül maradsz. Azt döntheted el, hogy egy gyerekkel vagy kettővel.

2018. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!