Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem akarhatja a babàt?

Miért nem akarhatja a babàt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti mit tennètek? Mire gondolnàtok? Nem tudnék egyedül felneveni 2 gyereket nem menne.. 9hónapja vagyunk együtt.. én 30 éves ő 39 éves. Mindkettőnk előző kapcsolatàból van 1-1 gyerekünk az övé nincs velünk. Minden rendben van köztünk,nagy a szerelem jól kijövünk pàrommal,együtt lakunk. Beszéltünk màr baba témàról régebben és mondta,hogy szeretne majd később. Kérdeztem,hogy mitszólna ha jönne idő előtt. A vàlasza:lenne egy kisbabànk, nagyon örülne neki. Teltek-múltak a hónapok és megtörtént. Àllapotos vagyok. Nagyon örültem neki majd felhívtam videóhívàsban(nem bírtam vàrni,dolgozott) közöltem vele,hogy babàs vagyok. Mosolygott majd hírtelen komoly arc és azt mondta ezt este nagyon àtkell beszélnünk de most megy dolgoznia kell.. Kb 5perc telt el jön az üzenet. Ő még nem szeretne babàt,elkell vetetnem.

És jött a kifogàsokkal. Pedig ketten mindent megtudnànk teremteni mindannyiónknak.Ez nekem nagyon fàj.. Lehet a hormonok miatt én tolom túl,de akkor mit èrezhet iràntam vagy,hogy gondolja. Igazàból még felsem fogtam,hogy babàt vàrok de ő màr el is döntötte,hogy nem kell. Vàrtam hàtha meggondolja magàt vagy valami,de semmi. Ha felhozom vita van. Ennek mostmàr 2 hete. Nektek mi a véleményetek? Köszönöm! Erika



2018. dec. 22. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
24%

Az utolsó megbeszélt dolog az volt, hogy nagyon örülne a babának, vagyis akarja.

Ezek után már nem mondhat mást. Ha mégis, akkor fizetheti majd a gyerektartást. Döntsd el, hogy keres-e annyit a (még) párod, hogy a 20% gyerektartásból mégiscsak valahogy fel tudd nevelni a gyereket, ha igen, akkor nyugodtan tartsd meg. Megérdemli, ha elhagy, hogy két gyerekes egyedülálló apuka legyen.

De szerintem nem hagyna el, mert akkor már egy nőnek sem kellene. Plusz ezt mondhatod neki is, hogy kapott az élettől egy újabb lehetőséget, hogy igazi apa legyen, aki a mindennapjait a gyerekével tölti, nem pedig csak hétvégente látogatja.

2018. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
76%

21: Mást mondott. Vagy meggondolta magát, vagy szó sem volt arról, hogy aktívan baba projekten vannak.

Más dolog ábrándozni, hogy mi lenne, ha becsúszik. Elhangzott, hogy "Jó, akkor én abbahagyom a fogamzásgátlót és vágjunk bele"? Nem. Az hangzott el, hogy később.

Hónapok teltek el: pár hónapos kapcsolatba akart a kérdező gyereket vállalni. Felnőtt nő létére.


Itt egyedül ő lesz az, aki senkinek se fog kelleni 30+ korban, két gyerekkel két apától. A pasi legfeljebb fizet 20 ezret, nekem több a tévére a havi törlesztőrészlet.

Abból biztos, hogy nem lesz felnevelve egy gyerek.

2018. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos/szerencsére a TE döntésed. A megfogant terhességbe a férfinak már nincs beleszólása. Egyedül te döntöd el, hogy megtartod-e. Ő meg dönthet, hogy veled marad együtt felnevelitek, vagy távolról utalja a gyerektartást.


Hogy mit tennék? El nem hagynálak az biztos. Onnantól meg nem lenne miről beszélni...


Szerintem tartsd meg a babát. Egy gyereked már van. Kettővel is elbírsz. Csak hiszed, hogy nem menne, mert még nem csináltál ilyent. Fel fogod tudni nevelni, és lehet, hogy ki is békültök, és minden szép lesz. De az is lehet, hogy akkor is szét mentek, ha elveteted. Arról nem is beszélve, hogy ha balul üt ki valami, akkor soha többé nem lehet gyereked. Ahhoz meg túl fiatal vagy.

Közöld vele, hogy megtartod, ha nem tetszik neki, akkor leléphet. Nem hiszem, hogy lelépne, max pár napra. :-D


Kedves Erika! Döntened neked kell. Volt itt ismerősöm, aki egyedül döntött az abortusz mellet. Amíg ki nem jött a műtőből, biztos volt benne, hogy jól döntött. De csak addig. Nem szeretném ha ugyanazt átélnéd, amit ő. Életed talán legnehezebb döntése előtt állsz, és nem dönthet helyetted senki, ahogy a következményeit is neked kell viselned. Amennyi átjött nekem itt a személyiségedből, az alapján csak azt tudom mondani, hogy ha elveteted, azt amíg élsz, bánni fogod.


Döntsél mielőbb, és kívánom, hogy sose bánd meg, bárhogy is döntesz.

41F

2018. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, mint szintén a második tartós kapcsolatban élő férfi elárulok neked egy nagy titkot: az ember ha kiszabadul a csöbörből, ritkán akar egyből a vödörbe kerülni - ha tetszel érteni.

Szóval, amikor már készen álltam egy új párkapcsolatra, baromira nem a mielőbbi "férj és apa"-szerepre vágytam, hanem arra, hogy az a kapcsolat egy ideig rólunk, egymás minél alaposabb megismeréséről szóljon, és hogy pótolni tudjam mindazt, ami az exem korai és felelőtlen gyermekvállalása miatt maradt ki az életemből. Szóval legkorábban 2-3 év múlva lehetett volna szó gyerekvállalásról kb.

A párod meg nyilván nem akart elveszteni téged, ezért nyomta el magában azt az alapvető életösztönt, ami a " Kérdeztem,hogy mit szólna ha jönne idő előtt." kérdés egyáltalán felmerülésénél az azonnali és pánikszerű távozás mellett szól.

Nyilvánvaló, ő se azért keresett kapcsolatot, hogy minél hamarabb legyen még egy gyereke. Ennyi, ezért nem akarja.

2018. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
76%

"Megérdemli, ha elhagy, hogy két gyerekes egyedülálló apuka legyen. De szerintem nem hagyna el, mert akkor már egy nőnek sem kellene."

Hát OLYAN nőnek tényleg nem, aki férjnek és apának valót keres a babaprojektjéhez. De ez az illető férfi szempontjából inkább szerencse, mint pech...

2018. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
81%

"Sajnos/szerencsére a TE döntésed. A megfogant terhességbe a férfinak már nincs beleszólása. Egyedül te döntöd el, hogy megtartod-e. Ő meg dönthet, hogy veled marad együtt felnevelitek, vagy távolról utalja a gyerektartást."

Én meg azonnal pakolnám ki a nőt, mint azt a bizonyos macskát, ha a beleszólásom nélkül akarna tőlem gyereket. Tudod mikor maradnék egy ilyennel, és tartanám el. Mert elég beszédes, hogy a kérdező egyedül nem bírná fenntartani magukat, de ha a szerencsétlen pali vele maradna, már azonnal minden jó lenne.


"Szerintem tartsd meg a babát. Egy gyereked már van. Kettővel is elbírsz."

Ha NINCS PÉNZ, hogy az istenbe bírjon el kettővel?! Menjen nyomorogni anyaotthonba, örüljön, ha a gyerekeinek jut a könyöradományból, és remegjen minden hónapban a segélyért, gyerektartásért, meg vitázzon, pereskedjen apukával folyton?


"Fel fogod tudni nevelni, és lehet, hogy ki is békültök, és minden szép lesz."

Melyik mesecsatornát nézed, vallási fanatikuskám? Minden szép lesz? Hogy, amikor 30+osan ott lesz két gyerekkel, a nyomorban? Szerinted kelleni fog így bárkinek? Tudod ki békülne ki olyannal, aki átveri, aztán még veri magát a gyerektartásért, eltartásért.


"De az is lehet, hogy akkor is szét mentek, ha elveteted."

Igen, viszont akkor nem lesz ott a nyakán +1 gyerek koloncnak, élheti tovább az életét és nagyobb az esély arra, hogy talál magának új párt (akit reméljük nem b..sz így át).


"Arról nem is beszélve, hogy ha balul üt ki valami, akkor soha többé nem lehet gyereked. Ahhoz meg túl fiatal vagy."

Khm, halkan jegyzem meg, hogy a terhességnek, szülésnek sokkal nagyobb a kockázata, mint az abortusznak. De ezt egy 40 feletti férfi biztos jobban tudja. :)

2018. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
32%

"Hát OLYAN nőnek tényleg nem, aki férjnek és apának valót keres a babaprojektjéhez."


Én soha nem úgy indultam egy kapcsolatnak hogy na mikor lehet már gyerek, sőőőt jó ideig nem is gondoltam hogy valaha akarok. De nem, soha nem kellett volna gyerekes pasi, 2 gyerekes meg pláne.

Hadd döntse már el minden nő magának kivel akar kezdeni, és milyen indokból. Nem kell ahhoz megszállottan anyaságra vágyni, hogy ne akarjon az ember egy ilyen pasit.

Az meg elég bicskanyitogató, mikor még az ilyen nőt akarjátok "rossznak" beállítani akitől jobb szabadulni...toporzékoló hisztis felfogás.

Akinek nem kell gyerekes pasi annak nem kell, és pont, kár bele többet magyarázni.

2018. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
49%
Azt hittem, az evidens, hogy minden férfi és minden nő maga dönt a saját párkapcsolatáról - szerencsére.
2018. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
34%

Persze maga dönt, csak te sietve, gúnyosan ráhúznád a nőre hogy ő ilyen vagy olyan, és jobb tőle szabadulni mert nem kellettél volna neki csomaggal.

Nem, nem ilyen vagy olyan, és lehet a legjobb választás lehetett volna párkapcsolatra, de nem kell neki gyerekes pasi. Kár dobálni a sarat, vagy bemagyarázni magadnak hogy mekkora szerencse az, hogy nem lett köztetek semmi.

De ilyen az mikor valaki nem tud méltósággal viselni egy lepattintást. Egyből a másik lesz a vilag szemete, hát hogyne :)

2018. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, látom annyira feminista vagy/és sértődött vagy a világra, hogy se az eredeti választ nem értetted, se ezt... tudod, nem a férfinak kell megfelelnie a nőnek, hanem az embereknek kell megfelelnie egymásnak, egy kapcsolat létrejöttében, nem létrejöttében vagy megszakadásában ugyanannyi szava van mindkettőnek. Szóval, hogy téged idézzelek a nemek megfordításával "Hadd döntse már el minden férfi magának kivel akar kezdeni, és milyen indokból. Nem kell ahhoz megszállottan gyerek-ellenesnek lenni, hogy ne akarjon az ember egy ilyen csajt."

Az általam ismert férfitársaim zöme (velem együtt) kiütéses hideglelést kapna, ha egy pár hónapos kapcsolatban "becsusszanó kisbabáról" ábrándozna a friss párja... Capisce?

2018. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!