Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem akarhatja a babàt?

Miért nem akarhatja a babàt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti mit tennètek? Mire gondolnàtok? Nem tudnék egyedül felneveni 2 gyereket nem menne.. 9hónapja vagyunk együtt.. én 30 éves ő 39 éves. Mindkettőnk előző kapcsolatàból van 1-1 gyerekünk az övé nincs velünk. Minden rendben van köztünk,nagy a szerelem jól kijövünk pàrommal,együtt lakunk. Beszéltünk màr baba témàról régebben és mondta,hogy szeretne majd később. Kérdeztem,hogy mitszólna ha jönne idő előtt. A vàlasza:lenne egy kisbabànk, nagyon örülne neki. Teltek-múltak a hónapok és megtörtént. Àllapotos vagyok. Nagyon örültem neki majd felhívtam videóhívàsban(nem bírtam vàrni,dolgozott) közöltem vele,hogy babàs vagyok. Mosolygott majd hírtelen komoly arc és azt mondta ezt este nagyon àtkell beszélnünk de most megy dolgoznia kell.. Kb 5perc telt el jön az üzenet. Ő még nem szeretne babàt,elkell vetetnem.

És jött a kifogàsokkal. Pedig ketten mindent megtudnànk teremteni mindannyiónknak.Ez nekem nagyon fàj.. Lehet a hormonok miatt én tolom túl,de akkor mit èrezhet iràntam vagy,hogy gondolja. Igazàból még felsem fogtam,hogy babàt vàrok de ő màr el is döntötte,hogy nem kell. Vàrtam hàtha meggondolja magàt vagy valami,de semmi. Ha felhozom vita van. Ennek mostmàr 2 hete. Nektek mi a véleményetek? Köszönöm! Erika



2018. dec. 22. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%

Megmondta, hogy most nem akar. Felelőtlen volt mindkettőtök, hogy így nem védekeztetek.

Nem is értem, 30 éves fejedre egy gyerekkel a hátad mögött 9 (!!) hónapos kapcsolatba hogy mersz újabb gyereket vállalni, főleg ha el sem tudnád tartani egyedül?!?

2018. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
15%

Semmilyen szín alatt nem vetetnék el egy gyereket, akkor sem, ha nagyon úgy érezném, hogy nem tudnám egyedül nevelni. Ő már él, ez csak a jog pillanatnyi helyzete, hogy legálisan megölethető ilyenkor. Pláne nem vetetnék el egy olyan gyereket, akit én szerettem volna, örömmel fogadnék. A páromtól függővé már csak azért sem tenném, mert mi van, ha később lesz vele valami? Ha egy 1 éves meg egy idősebb gyerekkel maradok egyedül, akkor sem megoldás az egyik megölése. Akkor miért lenne az most? Csak mert még nem adták a karodba, és még nem kötődsz hozzá annyira, mint a másikhoz?

Viszont ha el is mész miatta abortuszra, nem kellene vele maradnod azután, hogy ezt megtette veled.

2018. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
11%
Most már eső után köpönyeg, a döntésért felelősséget kell vállalni, nyilván "egyszerűbb" lenne elvetetni, de ezzel a tudattal élni, ugyanazzal a pasival, előrevetíti nálatok a biztos szakítást. Én megtartanám, ha nehéz is lenne az eleje, max. nem maradnék otthon a gyerek 2 éves koráig, hanem visszamennék dolgozni hamar. Akkor lenne pár nehéz hónapom és két gyerekem, másik oldalról pedig egy életre szóló bűntudatom, elszúrt életem és párkapcsolatom, ami lehet hogy közös gyerekkel is tönkremenne, de egy abortusszal a hátam mögött egészen biztosan.
2018. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
48%
A kérdező azt írja, hogy a pasi egyrészt, azt a választ adta a becsusszanó babára, hogy örülne neki, másrészt, hogy tudott róla, hogy nem védekeznek, úgy tette be neki gumi nélkül. Akkor mégis milyen elvárásai is vannak most a férfinak? Ha megmondta volna a kérdésre, hogy ő tényleg később akar csak, és a most becsusszanót abortáltatni akarná, vagy ha tudván, hogy a párja nem védekezik, húzott volna gumit, lehetne áldozatnak tekinteni, de így nem. Úgy tűnik, pont arra játszott, hogy "csak nem lesz baj, ha mégis, elküldöm abortuszra, úgyis elmegy, mert szeretne velem maradni." És ez ugyanolyan aljas, mint az, amikor a nő a párja tudta nélkül hagyja abba a tablettát.
2018. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
4%

Ennek a kapcsolatnak annyi. Te szeretnéd ezt a gyerekeket, ő nem. Ha miatta elveteted, akkor azt örökre bánni fogod. Nem férfi az, aki védekezés nélkül szexelni nem restell, majd szívjon a nő az abortusszal. Nem kényszeríthet rá, a te tested és a babádé! Amúgy miért nem ad rá értelmes magyarázatot, miért nem vállalja? Ki tudja... Milyen férfi ez?! :(

Tegyük fel, elveteted. Tudnál rá másnaptól ugyanúgy mosolyogni, vele lenni? Minden maradna a régiben? Ugye hogy nem?!

Repüljön ez a féreg. Maradjon a baba. Benne több örömöd lesz, ő biztosan feltétel nélkül szeretni fog. Jó egészséget kívánok nektek!

2018. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
88%
Csakhogy az éhes gyerek nem szeretettel lakik jól...
2018. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező! Valóban annyira rossz az anyagi helyzetetek, hogy éheztek?


Nem hinném, hogy ennyire rossz a helyzet. Ez csak fel van fújva. Nem kell túldrámázni... Internete van, és eszköze is hozzá. Ráadásul áram is, amivel működik. Azoknak, akik tényleg éheznek ezek nem állnak rendelkezésre, és ez a kérdés fel sem merül bennük, főleg nem írják ki ide.


Szóval tartsd meg, mert életed végéig bánni fogod, ha nem. Jut neki falat, éheznie nem kell, max neked lesz nehéz, de azt feleded, amint kézbe veszed. Vagy 20 év múlva, amikor a szelet nem engedi a közeledbe...

2018. dec. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
63%

Utolsók, erre a szempontra csak akkor lehetne bővebben válaszolni, ha a Kérdező leírná, milyen az anyagi helyzete. A "nem menne" jelentheti azt is, hogy nincs kedve, meg azt is, hogy már az elsőt is alig tudja eltartani segélyekből.

Azért annyi csak sejthető lett volna, hogy szexből általában előbb-utóbb baba lesz, így mindketten elbénázták, majd az egyik puffog, hogy ja mégse, a másik nagyon szeretné, de azért és döntsön helyette az internet népe, hogy maradjon-e vagy menjen, hogy még az se legyen felelősség... az abortusz szerintem sem játék és nem fogamzásgátló. Sajnos az a minimum ára, hogy a döntést nem lehet megúszni (ráadásul annál rosszabb mindenkinek..., minél később kerülsz oda, ha így döntesz.)

2018. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
34%

""Hadd döntse már el minden férfi magának kivel akar kezdeni, és milyen indokból. Nem kell ahhoz megszállottan gyerek-ellenesnek lenni, hogy ne akarjon az ember egy ilyen csajt."


Idézd hogy én hol állítottam ennek az ellenkezőjét. Veled ellentétben számomra ez evidens.

Én képes vagyok felérni ésszel hogy valaki nem akar gyerekes férfit, VAGY NŐT, és ennek semmi köze ahhoz hogy a jövőben szeretne-e gyereket vagy nem.

Itt sértődött egyedül te vagy aki idézlek "Hát OLYAN nőnek tényleg nem, aki férjnek és apának valót keres a babaprojektjéhez.""....ergo számodra aki nem akar csomggal az csak megszálllott babmniás lehet.

Feminácizás helyett talán nézz tükörbe. De nem tudom mit várok. A fajtád az, aki mindig mindenre előrántja a femináci kártyát, mert azzal most jaj de beszlólt. Meglátom ezt a szót egy kommentben és már tudom hogy kár vitázni.

2018. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
47%

#39, ha feltűnt volna, akkor én azt a két mondatot egy konkrét állításra írtam válaszul, arra, hogy valaki azt a balgaságot bírta írni a Kérdezőnek, hogy

"Megérdemli, ha elhagy, hogy két gyerekes egyedülálló apuka legyen. De szerintem nem hagyna el, mert akkor már egy nőnek sem kellene."

Mert ezzel szemben a valóság meg az, hogy egy két gyerekes egyedülálló férfi sokkal simábban talál társat - akár gyermektelent, akár fiatalabbat is - mint egy két gyerekes egyedülálló nő. Ez ellen lehet nyugodtan lázadozni, lehet nyugodtan tagadni, de ettől még így van. (én is pont így voltam vele, amikor érintett voltam)

Aki szerint meg az emberiség "nők vs pasik", nos az vagy sértődött férfigyűlölő, vagy hardfemi... ép lélekkel bíróknál nők vs férfiak vagy csajok vs pasik.

2018. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!