Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítás utáni...

Terhesség megszakítás utáni ez normális érzés?

Figyelt kérdés

Fizikailag jól vagyok. Minimális görcs, kevés vérzés. Viszont lelkileg üresnek érzem magam. Nincs bűntudatom, alig gondolok a tettemre, tudom, hogy a lehető legrosszabb dolgot tettem egy élet ellen, de valahogy nem is jut eszembe, egyszer sírtam csak, utána kb harmadik napon, mert eszembe jutott, hogy milyen lett e, ha mégis megszületett volna. Már van egy kisfiam, de egy újabb babát nem tudtunk volna vállalni, több szempontból sem.

Valójában tudatosan nem gondolok rá, nem is gondolok semmire ezzel kapcsolatban, mintha az agyam eltemette volna jó mélyre, ne is jusson eszembe. Ezért arra gondoltam, hogy talán ez nem is normális, lehet, hogy pszichopata vagyok?


2018. dec. 26. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Semmi baj veled

Te igy dolgozod fel

Mas beleroppan

Egyik sem rossz vagy jo csak mas !



Engem meg ennyire se erintett meg az abortusz kb mint egy foghuzas... Tudatos dontest hoztam meg es el is fogadtam a dontesem. Valszeg ezert nem okozott torest bennem.

Alapvetoen azt vettem eszre h az sinyli meg a legjobban aki keptelen a sajat donteset elfogadni.

Neked valamennyire sikerult ezert is konnyebb neked...

2018. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, nyugi, te egy teljesen normális ember vagy, aki miután hozott egy megfontolt döntést, hogy a rendelkezésre álló lehetőségek közül számára melyik a legkevésbé rossz, utána nem azon pörög önsorsrontó módon, hogy "mi lett volna ha", hanem képes elfogadni a saját döntését.

Ne is hagyd, hogy bárki bármilyen lelkiismereti terrorista módon is belerángasson az önsorsrontás spiráljába, és ezzel hatalmat szerezzen a te életed felett.

A neten jó ideig keringett a Szent Imre kórház szülészet-nőgyógyászat volt főorvosának "abortusz" című rövid könyve - és ha valaki, ő több ezres esetszámból, tényleg pontosan ismeri a valóságot. És őszintén le is írja, hogy az abortusz után a leggyakoribb érzés a nőknél a megkönnyebbülés.

Ez van.

(ha valaki egy könyvet akar elolvasni egy ilyen döntés előtt, én feltétlenül ezt javaslom:

[link]

Tényeken, tapasztalatokon alapuló szakmai mű, ami nem foglal állást se pro, se kontra, leírja a dolgokat a maguk valójában, anélkül, hogy az olvasót befolyásolni akarná a saját döntésében)

2018. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Igen vannak olyan nők mint te, akiknek nincsenek érzéseik. Ezen az oldalon is vannak páran.


És komolyan nem rossz, mikor a gyerekedre nézel és arra gondolsz hogy ennek adtam esélyt az életre a másiktól meg elvettem a saját kényelmem miatt?


Ha én nem tudok egy esetleges terhességet vállalni, védekezek, duplán is.

2018. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Nekem olyan erzes mintha meg sem történt volna velem..csak egy rossz álom.

Talán így dolgozzuk fel

2018. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
6%
Sosem fogom megérteni hogy lehet valakinek gyomra ahhoz hogy abortuszra menjen... Viszont kedves kérdező csak hogy megnyugtassalak azokat az orvosokat akik ezt hajlandóak elvégezni még nagyobb önző g*cinek tartom. Nekem ha 1 ilyeg is el kéne végeznem valakin felkötném magam a legelső fára...
2018. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
8%
5-ös voltam, még annyit hogy mostmár utólag fölösleges bánkódnod de többet ne menj ilyenre, ha már védekezni képtelen vagy (van kb 20 féle módszer ma a védekezésre) akkor legközelebb tartsd meg, vagy add örökbe, még az is jobb mert nem kell azzal a tudattal küszködni hogy elvetetted. előbb utóbb elmúlik a lelki fájdalmad, de ha semmiképp nem megy keress fel pszichológust, valahogy muszály lesz megemésztened mert van egy gyereked akiről gondoskodnod kell, szóval nem hátrálhatsz meg ettől a gondolattól
2018. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, ha legközelebb válaszolsz, előbb talán olvasd el a feltett kérdést...

Kérdező, szóval pont az ilyen megnyilatkozásokra írtam, hogy "Ne is hagyd, hogy bárki bármilyen lelkiismereti terrorista módon is belerángasson az önsorsrontás spiráljába, és ezzel hatalmat szerezzen a te életed felett."

2018. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most komolyan azt hiszik itt páran, hogy a lelkiismereti kiselőadásuk után majd bűntudatom lesz? Terhesség megszakításom volt, én döntöttem így, és pont azt írtam a kérdésemben, hogy nem érzek semmit, de mit gondoltok, a ti magyarázásotok után majd szarul fogom érezni magam? Annyit kívánok nektek, hogy pontosan ugyanabba a helyzetbe kerüljetek, mint én voltam. Senkiim nem vagytok, hogy számonkérjetek.

Többieknek köszönöm a hasznos választ!

2018. dec. 27. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Normális.Semmi baj veled
2018. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, hogy normális-e? Ezt nem tudom, de létező jelenség. Nem vagy pszichopata. Tökéletesen leírtad, mi történik most benned: tudod, hogy elvetted a magzatod életét, és tudod, hogy ez a lehető legrosszabb, ami egy élet ellen elkövethető. Azt is jól látod, hogy most temeted magadban a reakciókat, az igazi érzelmi válaszokat.

Nekem meggyőződésem, hogy a bűntudat, amit mások rád szórt átkának gondolsz, az egyetlen lehetőség ilyenkor, hogy egy abortusz lelkileg is rendezhető legyen. Amíg ez nincs, amíg nem adod át magad annak a kínzó, de őszinte szembenézésnek, amit egy abortusz utáni lelkiállapot jelent, addig sosem fogsz tudni igazán elhatárolódni a tettedtől. A felismerést, a tetted lényegére és súlyára való rádöbbenést, ha egyszer kopogtat az ajtódon, fogadd el, ne félj tőle! Tudd, hogy fájni fog, de megtisztít és új célokat ad neked. És ez nem átok, ez nem bosszú, hanem remény.

2018. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!