Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan döntsek jól, amikor a...

Hogyan döntsek jól, amikor a barátom nagyon szeretné a babát, én viszont bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Én még gimis vagyok (most fogok érettségizni), a barátom viszont idősebb nálam, 25 éves. Már a terhesség előtt is éreztem, hogy neki jóval fontosabb ez a kapcsolat, ő az a fél, aki "jobban szeret".


Pénteken tudtam meg, hogy terhes vagyok (orvoshoz a jövőhéten megyek), és amíg én pánikoltam és féltem az első perctől fogva, ő teljesen úgy áll hozzá, hogy ez mennyire jó lesz és örül. Sosem éreztem hátrányát annak, hogy idősebb nálam, de most érzem. Ő már járt egyetemre, van diplomája, már jól kereső munkája van (az apja cégénél). Ezzel szemben nekem jelenleg még érettségim sincs, pedig én is szeptembertől egyetemre akartam menni. Ez egy babával nem jönne össze, sőt, az a szak sem, amit akartam, mert azt gyerek mellett elkezdeni és el is végezni kb lehetetlen. Ő nyugtat, hogy majd segít mindenben, és az anyagi oldalától sem kell tartanom. De még csak 8 hónapja vagyunk kapcsolatban, és hiába ismerjük egymást, töltünk együtt sok időt, akár 2-3 év múlva is közölheti, hogy vége, másra vágyik. Akkor pedig ott leszek egyedül, munka/végzettség nélkül egy gyerekkel, és hajrá, boldoguljak. Lehet a szüleim kapcsolata(i) miatt állok ennyire pesszimistán ehhez, de úgy érzem, hogy túl korai lenne nekünk ez. Viszont a barátomat sem akarom "megbántani", ő már most odavan a hírtől...


2019. jan. 6. 11:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
48%
Mar bocsi de ha te meg nem alsz keszen a gyerekre miert nem vedekezel?
2019. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
26%
Talán védekezni kellett volna...amúgy meg ha elveteted, a pasit elfelejtheted az tuti.
2019. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Ti ott voltatok, amikor szexeltünk, vagy mi?! Hol írtam azt, hogy nem védekezünk? Szerintetek én megakartam kockáztatni egy terhességet?


Meg amúgyis, minek kell ilyen kommentet írni? Amiért ezt leírjátok, hirtelen nem leszek terhes, vagy mi?

2019. jan. 6. 11:51
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Én a helyedben elvetetném. A semmire nem érdenes gyereket vállani, de neked kell tudni.
2019. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
Ha óvszerrel védekeztetek,akkor a pasit átvert.☺ Nincs jò döntés,rossz se.Ha elveteted lehet az nyomja mad a lelked,de ha már most tudod,hogy a pasi jobban szeret,akkor a vége az egyedülálló anya státusz.Neked kell mérlegelned mire vágysz.Ha elveteted valszeg a kapcsolatod se éli túl,mivel a srác odáig van a közös gyerek érkezésének gondolatától.Igazából senki sem fogja tudni megmondani mi a jó döntés.
2019. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
57%
Felelősségteljes vedekezés mellett gyakorlatilag lehetetlen teherbe esni, de persze itt gyiken mindneki védekezés mellett lesz terhes aki nem akar babát. A kérdésedre válaszolva, én abban az esetben megtartanám a babát, ha szerelemmel szeretném a páromat, mivel írtad, hogy az anyagiakat meg tudná teremteni. De mivel a kérdésedből az jön le, hogy nem annyira szereted ezt a palit, így nem tartanám meg. (Vagyis könnyen beszélek más helyébe, nekem nem lenne szívem soha elvetetni a gyerekemet, igaz véletlen sem estem még teherbe soha.)
2019. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is korai, a kapcsolatod is még csak nyolc hónapja tart. Most valóban a tanulás, a jövőd építése az első. Egy nem tervezett gyerek mindent tönkretehet. Csak a partnered kedvéért nem szabad megtartani, mert ha megbánod, már nem tudsz változtatni rajta.
2019. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Szeretem, viszont nem úgy, ahogy ő engem. Pl. én vágyok még valamilyen szintű szabadságra, ezért mikor kiderült, hogy kapok egy lakást, majd kiugrottam a bőrömből. Ő pedig megsértődött, hogy miért nem vele akarok inkább összeköltözni... Mondtam, hogy én még nem arra vágyok, hogy valakinek az élettársa legyek, nekem kell még az, hogy a barátnőimmel csajbulit tartsunk, együtt készülődjünk egy-egy buli előtt, vagy hogy néha egyedül legyek.
2019. jan. 6. 12:15
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
Senki nem garantálja hogy együtt fogtok megöregedni, amíg nincs semmid ami az egyedüllétben is felszínen tart(pénz, lakás, szakma),addig gyerek ne jöjjön.
2019. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanígy vagyok most én is.

Azért írom le az esetem, hogy lásd nem vagy egyedül.

Barátommal fél éve vagyunk együtt. Annyira szeret engem, hogy az leírhatatlan és néha már megfojt.

Én tudom, hogy szeretem őt, de annyira mint ő engem nem tudom szeretni.

Én 20 éves vagyok és idén szeretnék jelentkezni egyetemre. És fogok is, mert ez minden álmom. Tanulni végre azon a szakon amit szeretnék és végre letenni valamit az asztalra.

Azonban már harmadjára szakad szét a gumink. És teljesen kivagyok miatta készülve. Az első két eset egymás melletti időpontban volt. Bevettem esemény utáni tablettát, de most a kovi honapban megint kiszakadt. Nem ment el, de pont ovulációm van. Remelem hogy en nem estem teherbe most..

Kezdek nagyon kikészülni és úgy érzem, hogy pasira sincs szuksegem, mert nekem nem kell ez a folosleges szivbaj minden honapban hogy mikor lesz baleset mikor esek vajon teherbe. Es arra gondolok egyedul tenyleg jobb lenne.

Szeretnek nyugodtan lenni es minden almom hogy vegre en is tanulhassak tovabb.

Minden almom majd hogy legyen 2-3 gyerekem, de hat nem most es nem is egy feleves kapcsolatban.


A baratom nekem is azzal jon koltozzunk ossze. Meg már megakarja kerni a kezem. Kb. Fel ev mulva. Mar ilyeneket mond hogy nem tudja vajon orulnek e neki de o mar nagyon megkerne a kezem es nagyon osszekoltozne velem. De komolyan egy ev utan? Nekem ez sok. Nagyon megijeszt. Butasag a reszerol, mert meg fiatalok vagyunk es nsgyon mrg fogja banni ugy erzem.


Ő 21F


Na de valaszolok a kerdesedre is! En ha most teherbe estem nem fogom elvetetni. Mert kesobb tenyleg szeretnek babat es nem akarom hogy baj legyen. En egy 3 eves egyetemre szeretnrk jelentkezni amit levelozoson is lehet csinalni baba mellett. Ha lesz baba akkor szulessen meg, mert imadni fogom attol es 4 ev mulva ugy is szerettem volna mar babat. Tehat minel hamarabb 24-25 eves koromban. Bar nem husz evesen:/ de akkor sem szeretnem ezt meggatolni egy abortusszal. Mert tudom hogy imadom a gyerekeket es ha lenne baba akkor mindennrl jobban imadnam ot is.

Milyen szakra szeretnel mrnni? Van belole levelrzos? Mert baba mellett nappalira mar szerintem nem nagyon tudnal menni.

Erettsegi mistt ne aggodj, mert mig a baba kicsi leteheted az erettsegit. Esti kepzesen. Sok lehetoseg van ra.

Ha a baba mellett dontesz en azt javaslom az erettsegiig mar nincs sok hatra. Probald megirni!

Jelentkezz egyetemre.

Iratkozz be augusztusba.

Tedd magad passzivra 2 felevre. Es utana tudod folytatni. Fel leszel veve es nem kell jovore megcsunalni a felvis procedurat es akkor a 2020-as uj szabalyok se fognak vonatkozni rad

Sok szerencset kivanok akarhogy is dontesz!!

2019. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!