Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz drama, valaki atment...

Abortusz drama, valaki atment hasonlon?

Figyelt kérdés

Eletem elso (es utolso) abortusza lesz szombaton es a kerdesem az h 3 fele metodus kozul lehetett valasztani es en a hosszu tuszurast a mehbe valasztottam (allitolag ez azonnal elmulasztja a fajdalmat) de a tuszuras nyilvan faj.


En szabalyosan rettegek mert a fajdalom turo kepessegem a zero fele konvergal, en konkretan a verveteltol is rosszul vagyok. Altatasos megoldas nincs.


Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Minden valaszt koszi


37/N


2019. jan. 10. 16:50
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

13-as


Olyanban volt reszem 11 eve szimplan mert nem ertettem eleg jol az adott orszag nyelven es azt hittem h szimpla rakszuresre megyek. Meg furcsalltam is h megkerdezik h kerek e erzestelenitot....szoval eletemben semmi nem fajt annyira mint az a biopszia.

2019. jan. 10. 22:28
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

Elég durva, hogy az embriót/magzatot babának hívod abortusz előtt.


Szerintem nem lehet vészes, bár még nem éltem át ilyet, viszont.


Mirena spirálom van, a felhelyezése egyáltalán nem fájt, egy icipicit éreztem csak valami furcsát, pedig még csak nem is egy tűt vezettek fel a méhszájamon, hanem egy nagyobbacska pálcikát.


A doki mondta, hogy rossz esetben át is szúrhatja/meg is sértheti a méh falát, de van, akinek ez fel sem tűnik, csak a vérzésből.


Fogalmam sincs, mennyi érző ideg lehet az ember méhében, én arra tippelnék, hogy nem túl sok, ha ilyeneket nem éreznek meg.


Szerintem inkább furcsa/újszerű/meglepő lesz, mint fájdalmas.


A kérdező 37, benne van a korban, egyèrtelmű, miért nem lesz több abortusza. Így is kb a csodával határos, hogy egyáltalán megfogant benne egy életképes magzat. Sajnos ez a csoda épp rosszkor/rossz helyre jött.


Szóval szerintem ne izgulj ezen, nem lesz rossz, csak kellemetlen és furcsa. Rosszabb lesz, ha szorongsz miatta.

2019. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
15-is nagyon szepen koszonom, akkor ezekszerint ez megsem annyira dramai mint ahogy elkepzeltem. Jogos, embrio es nem baba leven csak 8 hetes terhes vagyok de en ezt valamiert allati rosszul elem meg.
2019. jan. 10. 23:39
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

"Nőgyógyász vagyok, de őszintén nem értem a kérdést. Milyen tűszúrás a méhbe? Miről beszélsz?" - khmmm... azért egy nőgyógyász el tud végezni egy helyi érzéstelenítést a méhszájon... (3, 5, 7 és 9 óránál kell beszúrni 2-2,5 ml érzéstelenítőt)... így tud az ember mindenféle kisebb beavatkozást végezni a méhszájon, méhben amikor nincs mód altatni.... a kürettől a hiszteroszkópiáig...

Kérdező, kb annyira fájdalmas, mint a fogorvosnál az érzéstelenítő injekció, lévén ugyanaz a felhasznált gyógyszer is többnyire, meg a metodika is.

2019. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%
De van egy B, lehetőség is, magát az abortuszt is ki lehet váltani méhbe adott injekcióval, prosztaglandin készítménnyel a hüvelyboltozaton vagy a hasfalon át beadva... bár ezt inkább középidős terhességek EÜ indokkal való megszakítására használják, szóval nem hiszem, hogy erről lenne szó.
2019. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
28%
Nekem missed ab mutetem volt, de ugy tudom, a procedura ugyanaz. Nem altattak, fel se merult opciokent. Kaptam helyi erzestenitot, de sz.rt sem ert, mindent ereztem, szornyu volt, soha a budos eletbe nem csinalnek ilyet szandekosan. Engem csak az vigasztalt, hogy a magzat nem elt, neki legalabb nem fajt...
2019. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
49%
Jaj ez lemaradt, a tuszuras volt a legkisebb fajdalom, bar en nem is feltem tole, annyira zaklatott voltam, hogy el se jutott az agyamig.
2019. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%
Jah, hogy a kérdező a cervixbe adott hyi érzéstelenítés gondol? Hát bocs, nekem ebből a leírásból ez nem esett le. Ilyen mondjuk létezik, bár hozzáteszem, mióta dolgozom nem láttam cervicalis érzéstelenítés én végzett beavatkozást. Mikor valaki evett, de muszáj volt megcsinálni a műtétet, akkor is inkább gerincközeli érzéstelenítést csinált az anesztes:D és középidős terhességmegszakításnál is im. adjuk a prostaglandint, nem a cervixbe.
2019. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
24%
Kerdezo, kivancsi lennek, hogy melyik orszagban elsz ahol az abortuszt erzestelenitesel vegzik es nem altatnak? Szamomra nagyon durva. Sajnos nekem is volt benne reszem, mert volt egy missed ab-om tavaly januarban, de en nagyon nem szeretem volna tudatomnal lenni mig befejezik a beavatkozast
2019. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%
Pl. Romániában is a helyi érzéstelenítés az általános gyakorlat tudtommal, legalábbis pár éve az volt. És az nem Afrika, hanem egy EU tagország.
2019. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!