Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A nőgyógyásznak mit kell...

A nőgyógyásznak mit kell ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok viszont nem szeretnenk megtartani a babat. Hogy mukodik az abortusz menete?
2019. jan. 17. 06:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerencsére nem volt benne részem. De elmondod: nem szeretnéd megtartani. Kapsz egy csúnya nézést valszínű. El kell menned a védőnőhöz elbeszelgetésre 2x -első után gondolkodási idő,és csak utána csinálják a beavatkozást.
2019. jan. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nödoki, elmondod, h nem szeretnéd. Elmész 2x a védőnőhöz, családgondozóhoz beszélgetni, ott megkérdezni, h nen akarod őrökbe adni, miért nem szeretnéd, stb stb.

Majd bejelentkezel a kórházba időpontért, és befizeted a csekket, ami közel 40ezer ft (kötelező)

Műtét napján reggel elmész a kh.ba, veszel be egy antibiotikumot, de nem ihatsz ehetsz.

Ha még nem szültél kapsz egy tágítót, h későbbiekben ne legyen baj a szüléssel.

Kapsz egy ágyat majd vársz.

Bemész a műtökbe felfekszel, kapsz egy branült, kikötik a lábadat és a kezedet, alád raknak egy fémtálat, közben kapod az altatót és elalszol.

Felkelsz az ágyadban, eltöltesz még ott pár órát, beraksz a legnagyobb betétből, mert eléggé fogsz vérezni.

Délután/este hazamész. És este még beveszel egy antibiotikumot.

Pár hétre rá vissza mész kontrollra, vagy nem.

Ennyi

2019. jan. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem sem volt ilyenben részem, de amikor terhes lettem és először elmentem az orvoshoz, akkor mondtam, hogy van két pozitív terhességi tesztem és az volt az első kérdése, hogy “és örülünk neki vagy nem?”. Ha nemet mondtam volna, akkor utána elmondta volna az teendőket.
2019. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is így volt, mint az utolsónál, az volt az első kérdése a dokinak mikor mondtam, hogy pozitívat teszteltem, hogy ez most jó vagy rossz nekem. Mondtam, hogy jó. A másodiknál nem kérdezte, mert tudta, hogy babát szeretnénk, voltam előtte nála kivizsgáláson. A továbbiakat nem tudom, de itt már egész jól leírta valaki.
2019. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Tegnap volt abortuszom.

Mivel fiatal vagyok, így az orvosom azt kérdezte, hogy gondolja nem tartom meg.

Elmondott mindent lépésről lépésre, nekem sajnos elég lassan haladt, az év eleje miatt. Így pontosan 2het volt az egész herce-hurca, de kB. 2honapja volt az egyik ismerősömnek is, neki kB. 1het alatt lezajlott.

Illetve én nem kaptam antibiotikumot, sem műtét előtt, sem most utána. (ő utána kapott, valószínűleg azért, mert ő nem vérzett, és ettől kezdett el).

2019. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk megkérdezik rögtön uh után hogy és megtartja? Akkor is ha egyértelmű hogy vártad örülsz neki stb.

Másik doki azt szokta kérdezni : na és örülünk vagy nem?

Szóval gondolom, ha mondaná az ember hogy nem tartja meg, akkor elmondják mi hogy van.

2019. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen Megkerdik meg előtted hogy mondanád.
2019. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jan. 17. 10:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a protokoll higy az orvosnaj meg kell kérdeznie valamilyen formában a terveidet. Akkor is ha hatalmas vigyorral mész repdesve minimum megkérdezi hogy örülsz-e/jó hír-e/tervezett volt-e/megtartod-e. Akkor is ha lepontozzátok aki ezt válaszolta.
2019. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ja és nem biztos higy kapsz csúnya nézést. Sok mindent látnak naponta, és nem is vélemenyezheti a döntésedet. De 100% hogy rákerdez és utána elmondja a teendőid.
2019. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!