Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akinek volt már abortusza,...

Akinek volt már abortusza, mennyi idő volt a kórházban tartózkodás?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 5. Hetes terhes. Nem tudjuk megtartani, nem is szeretnénk. Védekeztünk, én 5 éve szedek gyógyszert, mégis...voltam ultrahangon, 4mm petezsák, embrió nincs, már az első családvédelmis látogatásis megvolt, szombaton megyek magánklinikára konzultációra. Mire számítsak? Műtét reggelén kell csak mennem, vagy elötte este?

2019. jan. 17. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nödoki, elmondod, h nem szeretnéd. Elmész 2x a védőnőhöz, családgondozóhoz beszélgetni, ott megkérdezni, h nen akarod őrökbe adni, miért nem szeretnéd, stb stb.


Majd bejelentkezel a kórházba időpontért, és befizeted a csekket, ami közel 40ezer ft (kötelező)


Műtét napján reggel elmész a kh.ba, veszel be egy antibiotikumot, de nem ihatsz ehetsz.


Ha még nem szültél kapsz egy tágítót, h későbbiekben ne legyen baj a szüléssel.


Kapsz egy ágyat majd vársz.


Bemész a műtökbe felfekszel, kapsz egy branült, kikötik a lábadat és a kezedet, alád raknak egy fémtálat, közben kapod az altatót és elalszol.


Felkelsz az ágyadban, eltöltesz még ott pár órát, beraksz a legnagyobb betétből, mert eléggé fogsz vérezni.


Délután/este hazamész. És este még beveszel egy antibiotikumot.


Pár hétre rá vissza mész kontrollra, vagy nem.


Ennyi

2019. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első szépen leírta, röviden tömören 1 napot esel ki, viszont ez az sztk-s menetrend! Magándokinál lehet, h más a helyzet, simán el tudom képzelni, h mivel fizetsz, már előző este be kell menned, kapsz kényelmes ágyikót, mittudomén, aztán a műtét után még x ideig megfigyelgetnek, nem baxnak ki, mint macskát xarni, mégiscsak kapj vmit a pénzedért...

Nyilván részben magamból indulok ki, de én azt gondolom, h akik abortuszra mennek, azoknak jelentős többsége anyagi megfontolásból teszi, egyszerűen nincs megfelelő lakhatás/körülmények/pénz egy gyerekre... ergo abortuszra sem magánklinikára jelentkeznek. Ezt most csak azért mondom, mert nem tartom valószínűnek, h reális választ kapsz majd egy ilyen szituban.

2019. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem... Nálunk ilyen korán nem is állnak szóba az illetővel, csak ha már van szívhang.
2019. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Kicsit kamu a dolog. Embrió és szívhang nélkül még nem beszélhetünk terhességről, egy épeszű orvos sem ad igazolást róla, hanem visszarendel 1-2 hét múlvára. Max. terhesség sejthető, így családvédelmis látogatáson sem lehettél. Mivel ha nincs embrió, csak petezsák, később sem lesz benne semmi, akkor missed ab, amit vagy megvárnak, hogy beinduljon a vetélés, vagy műtétileg fejezik be, ami ingyenes.
2019. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szivhang elott nincs jo abortuszrol
2019. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma túl estem rajta. Reggel be, este haza. Gyógyszeres tágítót használtak, a műtét 10 perc volt maximum.
2019. jan. 24. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!