Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 12 hét után is lehet abortuszr...

12 hét után is lehet abortuszra menni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy 12 hét felett már nem lehet. Egy távoli ismerősöm 3 hónapos kismama, eddig akarta a babát, most viszont ki találta, hogy elveteti.


Lehet ilyet?



2019. febr. 4. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Csak nagyob komoly orvosi indokkal lehet.
2019. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Magyarországon hála Istennek nem. Esetleg az örökbeadás jöhet szóba.
2019. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Csak ha beteg a magzat, egészséges terhesség esetén nem.
2019. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, egyfelől:


"A 18. hétig elvégezhető a terhesség megszakítása, ha a kérelmező korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen (pl. ha kiskorú), ha a nő önhibáján kívül, egészségi oknál fogva vagy orvosi tévedés miatt nem észlelte a terhességét, valamint abban az esetben, ha a nő az egészségügyi intézmény vagy más hatóság mulasztása miatt lépte túl a 12 hetes időkorlátot. A törvényben meghatározott okok valamelyikének, tehát az egészség veszélyeztetettségének akár a nő, akár a magzat oldalán, bűncselekménynek vagy súlyos válsághelyzetnek ezekben az esetekben is fenn kell állniuk.


A 20. hétig végezhető el az abortusz, ha 50 %-ra tehető a magzatnál a genetikai rendellenesség vagy teratológiai (fizikai-kémiai, pl. gyógyszer, sugárzás) ártalom valószínűsége. Ha a diagnosztikai eljárás elhúzódik, a terhességet a 24. hétig meg lehet szakítani.


Függetlenül attól, hogy mennyire előrehaladott a terhesség, bármikor elvégezhető az abortusz, ha arra az anya életének megmentése érdekében van szükség vagy olyan magzati rendellenességre derül fény, amely a születés utáni élettel összeegyeztethetetlen."


másfelől ha ezek nem állnak, akkor itthon - Magyarországon nem - de más EU tagállamokban létezik a 12. hétnél tágabb időhatár.

2019. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy egészséges a magzat és minden rendbe vele. Egyébként nem Magyarországon élnek.
2019. febr. 4. 10:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok ahol lehet később is abortusz.
2019. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Akkor miert nem orvost kerdez meg? Magyarorszagon az van amit leirtak elottem de ahol ok vannak nem tudhatjuk.
2019. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Hollandia, 21.ig hetig elveszik! A klinka linkjet megtudom adni, ha szukseges!
2019. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Juj Hollandiától ők nagyon messze vannak. És utána olvastam, hogy ott ahol vannak csak 12. hétig veszik el. Na, de mindegy is a lány most azt akarja be adni mindenkinek, hogy el vetélt.. Nem tudom van e benne igazság ugyanis eléggé szeret kamuzni.
2019. febr. 19. 08:23
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, lehet, hogy rendelt abortusz-tablettát a neten pl. Az is vetélést vált ki...
2019. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!