MANOKA980 kérdése:

Nem tudom mitévő legyek, nincs szivem elvetetni?

Figyelt kérdés

1éves múlt a kisfiam és úgy néz ki,hogy megint terhes vagyok. Mivel nehéz anyagi helyzetben élünk,mert páromnak csak alkalmi munkája van jelenleg.

Megszakad a szivem,ha arra gondolok hogy el kell vetetnem a babát, de örökbe sem tudnám adni. Segítségem nincs egyáltalán.

Ma megyek orvoshoz.

Adjatok kérlek tanácsot,hogy ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm szépen.


2019. febr. 8. 06:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelműen mennék abortuszra, szivszakadas ide, vagy oda. Így se tudtok megélni, már van egy gyerek, akit a semmire szültél, legalább őt próbáld már meg figyelembe venni és nem meg mélyebb nyomorba taszítani
2019. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
70%

Az eszemre hallgatnék.

Ha nem volt pénz gumira/ gyógyszerre, gyerekre főleg nem lesz.

Van már egy gyerkőcöd, róla is alig tudtok gondoskodni.

2019. febr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz helyzetben vagy.


Azt kell eldönteni szerintem, hogy a két lehetséges döntés közül mit bánnál meg később?


Az abortusz végleges döntés. Akkor sem tudod majd visszacsinálni, ha a párod már jó helyen fog dolgozni és már jobban fogtok élni. Mert erre mindig van esély. Jelenleg alkalmi munkája van, de legyünk őszinték: ha összeszedi magát és többet vállal, több mindenetek lesz. Nem most kerülnek sokba a gyerekek, hanem majd később, évek múlva. Van szándék a párodban és benned, hogy addigra kijárjatok magatoknak jobb állást? Nincs lehetetlen, csak tehetetlen, ez nagyon igaz.


Ha nem akarod az abortuszt, ne hallgass arra, aki arra bíztat. Attól, hogy ő nem tudna átmenetileg sem szűkösen élni, viszont kétszer sem gondolkodna egy élet elvételén, még nem biztos, hogy ez neked is így menne.


Neked kell együtt élni a döntéseddel (és a párodnak), nem az itt válaszolóknak. Akik még viszonylag jó anyagi helyzetben lévőknek is nyakra-főre az abortuszt tanácsolják, mert túl fiatalok/nincs még saját lakásuk/nincs autójuk/nem fejezték be az egyetemet vagy bármi más miatt.


Itt ennyi egy emberélet.


Ha nálad nem ennyi, akkor belebetegedhetsz a fájdalomba, ez itt senkit nem fog érdekelni, még te lennél a hülye, aki az egyetlen "helyes" döntésével nem tud együttélni.


Egy szó mint száz: ha nem egy semmirekellő, lusta, iszákos, egész nap tétlenül hentergő valaki a párod, hanem egy rendes, szorgalmas ember, akinek minden reménye megvan arra, hogy leküzdje a jelen nehézségeit, és a hír hallatán már holnaptól mindent megtesz azért, hogy jobb helyre kerüljön, akkor a szívedre hallgass.

2019. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
68%

Nehez döntés, de ha ennyire rossz anyagi helyzetben vagytok ne tarts meg

Neki sem lesz jo élete es a másik gyereknek sem

Nem eleg egy gyereket latni aki nélkülöz?

2019. febr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire rossz helyzetben eltek, akkor sajnos nem tehetsz mast, vagy elveteted, vagy orokbeadod. Koztes megoldas nincs sajnos. :( Egy gyereket is nehez igy ellatni ahogy irtad, nem hogy meg kettot. De ha orokbe nincs szived adni (mondjuk nekem sem lenne) akkor sajnos barmennyire is faj fel dolgozni es bele is gondolni, de marad sajnos az abortusz. :(
2019. febr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
61%

Ha megtartod a babát én szívesen segitek neked babaruhákkal stb...és biztos lesznek még akik segitenek.

Tudom,hogy nem könnyű,nekem sem volt az,de egyszer lent, egyszer fent.

Én sem vetettem el a babámat és azóta helyre jöttek a dolgok. Remélem nálatok is megoldódik minden.

Majd irj mit mond az orvos. Kitartás!

2019. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
67%

Nekem valószínűleg kimaradt a kérdező néhány hozzászólása, mert itt mindenki arra hivatkozik, hogy "ahogy írtad, mennyire rossz helyzetben éltek".


HOgy konkrétan mennyire rossz helyzetben, azt én nem láttam leírva sehol. Az alkalmi munka lehet filléres napszám, és összejöhet belőle egy tanári nettó bér is havonta. Melyik áll közelebb a valósághoz?


A nehéz anyagi helyzet jelentheti az éhezést és azt, hogy a rezsit sem tudják kifizetni, és jelentheti azt is, hogy mindenre telik, ami kell, csak nagyon be kell osztani és mondjuk félretenni már tényleg nem futja.


Senki nem érzi úgy, hogy van még mit pontosítani a körülményeken, mielőtt gondolkodás nélküli abortuszra biztatjátok a kérdezőt?

2019. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, a párodnak mi a véleménye? Mert ez a TI életetek, nektek kettőtöknek kell valami döntésre jutni.
2019. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
70%

Bírom egy-ket ember hozzászólását.

'gumira sem volt penzed' stb.

Mi történik ebben a világban,hogy azonnal ítélkezni kezdünk?!

Nem írta le a körülményeket,nem azt írta,hogy éheznek


Egyszerűen annyit írt,hogy a férje alkalmi munkából tartja el őket.

Könyörgöm,senkivel nem fordult elő,hogy szar helyzetbe került?!

Itt mindenki olyan nagyon tudatosan vállalt gyereket,hogy elvégezte az iskolát, összejött élete szerelmével,szuzen ment férjhez,de akkor már volt egzisztencia is, és az első hónapban már meg is fogant?!

Olyan szép az élete minden válaszolónak, a többi meg dogoljon meg?!

Szégyen egy-ket válasz ,komolyan mondom.

2019. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, meg a többi!


A néhez anyagi helyezet egyértelműen nem azt jelenti, hogy nyaralásra meg kaviárra nincs pénz, hanem azt, hogy a mindennapokban is jelen van a pénz hiány. Átlag ember, na jó, az ertelmesebbje arra következtet, hogy a bevételük épp csak a megélhetésre elég, arra is csak éppenhogy. Ebbe ugyan minek kellene még egy gyereket vállalni?

Az alkalmi munka meg megint milyen. Arra hogy lehet alapozni? Milyen végzettségé lehet annak a ferfinak, ha a mai vilagban meg gyari munkara se veszik fel? A kerdezonk meg nyilvan gyesen van.

2019. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!