Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férjem akarja a terhességet,...

A férjem akarja a terhességet, én nem. Mi lesz így a házasságunkkal, életünkkel? Hogy beszélhetnénk meg, ha itt nincsen közös megoldás?

Figyelt kérdés

Már van két gyerekünk, 3 éves a 'nagy', és 10 hónapos a pici. Nem terveztünk több gyereket egyáltalán. Én 29 éves vagyok, ősztől szeretném beindítani a saját vállalkozásomat, végre szeretnék dolgozni. A férjem 38 éves, sokat dolgozik, részben emiatt van több fizetett segítségem is, tehát nagyon nem hiányzik ide egy újszülött... De terhes lettem, ő akarna még egy gyereket, én viszont egyáltalán nem. Minden porcikám tiltakozik ellene. Pedig szeretem a már meglévő gyerekeinket, ők az életem értelmei és mindent értük teszek/teszünk, de úgy érzem, hogy képtelen lennék még egy gyerekkel itthon lenni.


Viszont a férjemmel nem igazán tudunk beszélni erről, pedig ezelőtt sosem veszekedtünk. Ez pénteken derült ki, tegnap már összevesztünk egyszer, aztán ma is... Nagyon feszült a légkör itthon, délután megkértem, hogyha képtelen lenyugodni, inkább aludjon ma egy hotelban, mert sem nekem, sem a gyerekeknek nincs szüksége erre a feszültségre.


2019. febr. 10. 15:24
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
74%

Itt csak EGY dolgot nem értek!

Ha TE NEM AKARSZ még egy gyereket, akkor miért nem védekezel RENDESEN??????

2019. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Szerintem kár már itt a védekezésről beszélni. Hiába írnám, hogy igenis védekeztem, lesz 10+1 válaszoló, aki szerint úgyis hazudok, és nem védekeztünk rendesen, mert "akkor nem lennék terhes". Szóval úgy érzem, erről már feleslegesen beszélni, mert ettől nem leszek kevésbé terhes.
2019. febr. 10. 15:30
 3/59 anonim ***** válasza:
58%
En sem ertem, ha egy no egyaltalan nem akar tobb gyereket miert nem teszi meg a megfelelo vedelmet h ez elkerulheto legyen. Vagy teis vedekezes mellett estel teherbe ahogy a gyk ilyen kerdesek 95%aban?
2019. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
84%
Mindattól függetlenül, hogy miképpen is döntesz, azért azt be kellene látnia férjednek is, hogy ő könnyen beszél. a jelenlegi munkája mellett szinte alig tölt időt a családjával, nem rá hárulna a harmadik gyerekkel járó terhek java része, értem én, hogy családfenntartó, de más *aszával nem verjük a csalánt! Könnyű azt kijelenteni, hogy persze jöjjön csak akár az ötödik is, ha apukának annyi a szerepe mindebben, hogy este berakja a fürdőkádba(már ha egyáltalán) és mutogatja a családról a képeket a haveroknak. Ő dolgozik, emberek közt van, a nevelés, háztartás, gyerek körüli mindenféle teendő a tiéd. ha ebben aktívan részt venne, akkor azt mondom jogos lenne a hiszti. Mindenképp meg kell beszélni,hisz ez közös döntés, de első körben indíthatnál az érvelésedben onnan, hogy oké, de akkor fél éves kora után ő megy GYED-re és marad vele otthon 2-3 éves koráig. Vajon úgyis olyan lelkes lenne?
2019. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
65%

1. Nem fölösleges a védekezés kérdése, mert különben egy év múlva írod ki a következö kérdést, hogy újra terhes lettél. Ugyanis megbízható, szabályosan használt védekezési módszer mellet nem esik teherbe senki.

2. Ha már terhes vagy, akkor most teljesen mindegy, mit döntötök, sok jövötök nem lesz. Ugyanis ha megtartjátok a gyereket, akkor te érzed magad rosszul, ha meg elveteted, akkor a férjed törik össze.

3. Esetleg megoldás lehet, hogy ö marad otthon a gyerek(ek)kel, ha ennyire akarja a harmadik gyereket.

4. A legtöbb vállakozást el lehet indítani gyerek(ek) mellett is, föleg, ha van háztartásban alkalmazottad, aki segít, szóval ez csak kifogás.

2019. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
20%

És el tudnád vetetni, mert szerinted még ember, majd csak pár hét múlva lesz az? Én mivel embernek tartom, a helyedben meggyászolnám a terveimet - tuti biztos sokat bőgnék toporzékolva - de aztán csak belenyugodnék, hogy másképp alakul és még kb. két évre háttérbe szorulok (történt a nagy álmaimmal már ilyen, akkor katasztrófának tűnt, visszanézve nem vesztetettem semmit). De biztos lesznek olyan tanácsadók is itt, akik szerint a hasadban az még nem gyerek, és a közjónak azaz érdeke, hogy világra se jöjjön, mert bele fogsz őrülni és majd mindenkit romba döntesz, ha nem kezdheted el a tervezett önmegvalósítást, mert nem fogod tudni szeretni se őt, se a többieket. Ha a férjed és te is másképp gondolkoztok e témában, akkor tényleg rámehet a házasságotok. Én az én világnézetemmel nem tudnék asszisztálni ahhoz a férjed helyében, ha abortuszra mennél, akkor sem, ha szeretlek. Szóval előbb ezt a kényes elvi/hitbéli/vagykiminekhívja kérdést kéne szerintem tisztáznotok (amit ideálisan az első szex előtt kellene mindenkinek...) De nem ismerlek benneteket, lehet ő sem gondolja embernek, csak titokban hármat szeretettet volna, és csak úgy gondolja, elég jó dolgod van, hogy beleférjen ennyi.

Jó ötlet az is, ha apa jön el gyedre, de gyanítom, egy gyerekek mellé tervezett induló vállalkozás nem ugyanaz anyagilag, mint az, amiből most a fizetett segítségeket is fizetitek...

2019. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Biztosan nem fogom megszülni, egyszerűen nem tudnék még itthon tölteni éveket. Meg őszintén, nem is hiányzik az újszülött korszak, hogy alig jussak el valahová, ne bírjunk rendesen kettesben lenni, az egész napom az etetés-pelenkacsere-altatás hármasból álljon.
2019. febr. 10. 16:12
 8/59 anonim ***** válasza:
48%
Mond azt, hogy elvetéltél. Közben elmész abortuszra. Reggel megcsinálják, délután mehetsz haza, már szült nőknél nem.kell ott tölteni az éjszakát. Hogy hol vagy egy napot, meg mi lesz adfig a gyerekekkel, azt találd ki te.
2019. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
26%
Csak megjegyzem, a pocakodban is a TI közös gyermeketek van, hahó! Ha nem akarsz már mi a fenéért nem vagy képes védekezni??? Itt meg sír a szád, h nem bírnád, védekezés nélküli szex meg megy?
2019. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
67%

Igen egyébként nekem is megfordult a fejemben, hogy azt mondod elvetéltél, de ha esetleg ez kiderülne, tuti elhagyna, mert ez azért óriási nagy hazugsag és nyilván atverve érezné magát jogosan, de hát végülis miért derülne ki? Szóval ez az opció így nem tudom mennyire játszana, én nem biztos hogy meg tudnám ezt így, ilyen formában.

Viszont a férjemnek megmondanam, hogy nem fogom megtartani, már két gyereket van, felnevelted őket, nem birnal még egy gyerekkel évekig otthon bezárva lenni. Szeretnél végre magadra is időt fordítani stb. Ő könnyen beszél, nem neki kell az oroszlánrész nagyjából 95%-át megcsinalnia négy fal köze zárva. Ha normális akkor ezt gond nélkül megérti. Aki képes két gyerekét, a szerető családját hátrahagyni, csak mert neki fontosabb volt egy embrió, azért nem is kár..

2019. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!