Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz ellenesek! Elolvasnát...

Abortusz ellenesek! Elolvasnátok ezt a cikket?

Figyelt kérdés

Őszintén érdekelne, ennek tudatában is ész nélkül biztatnátok-e mindenkit arra hogy ha teherbe esett szüljön, és "adja örökbe a gyerekét"? Ugyanis EZ a valóság, nem az hogy minden baba szerető családba kerül. A cikk íróját kirúgták amiért meg merte ezt írni, és mellőzte a rózsaszín cukormázat... Ez a cikk rávilágít hova juthatnak azok a gyerekek akiket úgy szülnek meg hogy nem is akarják őket.


Félreértés ne essék: Nem az abortusz híve vagyok, hanem a védekezésé, és azé hogy a nők eldönthessék bevállalják-e a szülést. De örömmel fogadnék VALÓS érveket arra hogy miért jó mégis megszülni a nem kívánt gyereket. A "fogantatásától ember" "A magzatnak is vannak jogai" szintűeket mellőzzük, meg a gyilkosozást is, ezek nem észérvek.



2019. márc. 10. 18:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
17%
Mégis miért lenne egoista az, aki úgy meri élni az egyetlen életét, ahogy az neki megfelel??! Abban sincs semmi egoizmus, hogy az ember rendelkezhet és rendelkezik is a saját tulajdon teste felett! Elképesztő egyesek mennyire nincsenek tisztában a fogalmakkal és mindenáron a saját beszűkült, idiota nézeteit akarjak masokra erőltetni, csak mert szerintük az úgy van jól.! Engedtessék már meg mindenkinek az az alapvető jog, hogy szabadon dönthessen az életéről. Esz megáll komolyan..
2019. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
72%

"Mégis miért lenne egoista az, aki úgy meri élni az egyetlen életét, ahogy az neki megfelel??!"


Mondjuk mert közben úgy élni, hogy MÁSNAK árt... És ha nekem a legjobban úgy felelne meg, ha rabszolgákat tartanék?


"Abban sincs semmi egoizmus, hogy az ember rendelkezhet és rendelkezik is a saját tulajdon teste felett! "


Igen, a SAJÁT teste felett, de az egoizmus, ha MÁS EMBER kárára nem vállalja ennek következményeit.


"Engedtessék már meg mindenkinek az az alapvető jog, hogy szabadon dönthessen az életéről."


Az igazság az, hogy jelentős részben most sem magunk döntünk az életünkről. Ha mindenki maga döntene az életéről mindenki milliárdos lenne... Az életben vannak korlátok.

2019. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
35%

Sikerült megint egy valag baromságot összehordani.

Miért esik ennyire nehezedre felfogni, hogy semmi közöd más ember életéhez? A sajátodat úgy éled, ahogy akarod, maseba nincs és soha nem is lesz beleszólásod.


1. NEM a te tiszted eldönteni, hogy ki miért és milyen módon vállalja a felelősséget! Óriási tévedés, hogy egy nő csak és kizárólag a szüléssel vállalhatja a felelősséget! Ezt csak a fanatikus magzatvedok szeretik hirdetni. Az abortusszal is ugyanúgy felelősséget vállal, vállalja, hogy akár valami probléma is felléphet műtét közben vagy hogy lelkileg fogja a műtét meggyötörni stb.


2. A legnagyobb probléma, hogy nem vagy tisztában alapvető dolgokkal! Az a nehány hetes fejletlen embrió még nem ember!! Koránt sem egyenlő, egy már megszületett, kifejlett, tudattal és érzéssel rendelkező, a nő testétől függetlenül is létezni képes emberi lénnyel! Anna a nehány milis embriónak NINCS tudata, fel sem fogja mi történik abortusz során és fájdalmat sem érez, olyannyira fejletlen. A tényekkel nyugodtan lehet vitatkozni, de felelsleges. Továbbá az ég világon semmihez nincs joga, pláne nem ahhoz, hogy már megszületett életek felett döntsön. Feltételes a jogkepessege, majd HA elve megszületik, akkor lesz bármihez is joga.

Érdekes a már kellőképen meghízott disznó levágásáért nem sipakol senki, pedig egy embrional ezerszer jobban ki van fejlődve, de az valahogy rendben van, hogy egy állat sorsa felett önkényesen döntsünk, na de ahhoz, hogy a SAJÁT életünk és testünk felett donthessunk, már semmi jogunk, mi...? Halistennek ez nem igy működik.


Fejreállhatsz felőlem, de akkor is a lég alapvetőbb emberi jog a saját, szabad döntés és választás lehetősége, ami még csak véletlen sem egyenlő az egoizmussal! Aki ezt nem képes felfogni, annak kár érvelni, nincs azon a szinten, hogy ezt felfogja. Mindenkinek egy élete van, miért kéne akaratán ellenére olyat cselekedjen, amivel tonkrevagja az égésű hátralevő eletet?! Erre válaszolj msr a hülyeségek összehordasa helyettt. Vagy te talán, ha utálod a tökfőzeleket, akkor is megeszed, mert kit erdekel, ha más is megeszi, akkor én is meg kell egyem?! Ha valamit kifejezetten nem akarsz és nem szeretsz (pl vagdosni magad), csak azért is csinálod? Fura egy életet élhetsz, de a magánügyed, a lényeg h ezt másra soha nem fogod tudni ráerőltetni.

2019. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
61%

Azért gondoljuk manapság, hogy nem ember, mert kényelmes ezt gondolni. A biológiai tény az, hogy ember, olyan tudata, mint nekünk, pedig egy újszülöttnek sincs. Alapvető tévedés, hogy az tesz valakit emberré, hogy tudata van, vagy hogy önállóan életképes. A disznó pedig kifejletten sem ember, úgyhogy ez semmilyen szinten nem jön ide.


Akárhogy fejre állhatsz, nem határozhatod meg 100%-ban, hogy milyen legyen az életed. SENKI nem tudja ezt megtenni, így az ehhez való "jog" egy illúzió. Ha tehetné MINDENKI milliárdos/miniszterelnök/olimpia bajnok lenne. Kivétel nélkül mindenki.

2019. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%

A tény az, hogy ember lesz majd, HA élve megszületik. Ha akkor szülnéd meg a “babácskádat”, amikor az abortuszt végzik, szóval nagyjából 8-9 hetesen, 5 percig nem maradna életben, mert annyira fejletlen, hogy magától még levegőt sem tudna venni, tudod ami feltétele az életnek! Az is csak a te mérhetetlen tudatlansagodra vall, hogy egy napon emlegedet az embriót egy újszülöttel, aki képes életben maradni a nő méhen kívül is, tud magátol levegőt venni és barki elláthatja, nem szorul egyetlen egy ember segítségére!

Mindenben 100%-ban lehet, hogy nem dönthetek úgy, ahogy nekem jól esne, de a testem felett akkor is 100%-ban én döntök és barmenyire nehezedre esik ezt felfogni, ebbe igen is beletartozik az is, hogy szabadon eldönthetem minek van és minek nincs helye a mehemben! Addig amíg nekem kell 9 hónapig kihordani, az én szervezetemet és testemet strapalja le és veszélyezteti, nekem kell azt a kínt és mérhetetlen fájdalmat átélni, addig senkinek nincs joga beleugatnia a döntésembe, ennyi!

2019. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
40%

Bocs, valahol elírtam valóban, mert kisbabàt LENNE kedv örökbefogadni, de mint azt is hozzàtettem, amíg az anya nem mond le róla, nem adható örökbe, 14 éves kamaszt meg senki nem akar örökbefogadni, de még pici 2-3 évest se nagyon.

Mellesleg azért tartsak meg egy nemkívànt terhességet, hogy màs örökbefogadhasson?Hàt nem!

Arról nem is beszélve, hogy lemondani nem tudnék róla miutàn 9 hónapig bennem élt.

Egy 8-9 hetes (nemkívànt!) embrióhoz mégis milyen kötődésem alakulhatna ki?Semmilyen.

Minden nő sajàt maga dönti el, hogy akar szülni, vagy nem akar.

Ezt nem az itt kàrogó megrögzött magzatvédők döntik el szerencsére.

2019. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
46%
Ijesztő és ugyanakkor érthetetlen, hogy valaki képes habzó szájjal, vérben forgó szemekkel nyekeregni azon, hogy mindenkinek joga van úgy élni az eletet, ahogy azt ő akarja és rendelkezhet a teste felett..:D Mit faj ez nektek? Csinálhattok bármit, az abortuszhoz akkor is minden nőnek joga van és ez így van rendben. Elvégre az ő testében fejlődik az az embrió, ami egyáltalán nem egyenlő már megszületett emberekkel, és ami képtelen létezni, fejlődni és életben maradni a nő teste nélkül, így azontúl hogy végtelenül logikus, teljesen természetes is, hogy erről szabadon dönthet. Az ő teste és egészsége a tét, még jó hogy nem ilyen beszűkült látókörű, fanatikus magzatimádók mondják meg, hogy mit kezdjek a testemmel...:D
2019. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
36%

"Mindenben 100%-ban lehet, hogy nem dönthetek úgy, ahogy nekem jól esne, de a testem felett akkor is 100%-ban én döntök és barmenyire nehezedre esik ezt felfogni, ebbe igen is beletartozik az is, hogy szabadon eldönthetem minek van és minek nincs helye a mehemben! "


Akkor ahhoz is ABSZOLÚT JOGOD van, hogy LEGYEN benne magzat? Nem nincsen, és ha az állam akár mit csinál, és akárhogy teszi ingyenesség a lombikot, akkor sem tudja garantálni, hogy sikeres lesz... Mert az ember alkotta törvény nem tudja felülírni az objektív tényeket. Amúgy most sincs a hatályos magyar ember alkotta törvény szerint sem korlátlan rendelkezési jogod a tested fölött, mert nincs jogod a kórházban aktív eutanáziához-nagyon helyesen-és mellesleg a hatályos magyar törvény szerint ha füvet szívsz, akkor azzal mindenképp bűncselekményt követsz el, pusztán azzal, hogy beviszed a testedbe...


Másrészt: Nem bírom felfogni, hogy egyesek hogy lehetnek annyira embertelenek, hogy az önálló életben maradás képességétől tegyék függővé, hogy ki ember, és ki nem... Nem, az újszülött sem marad életben önállóan. Attól, hogy már nem csak egy konkrét ember képes életben tartani, VALAKIN "élősködnie" kell,hogy életben maradjon. És vajon megszűnne-e az élethez való joga, ha SENKI nem akarna gondoskodni róla?

2019. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
18%
Szándékosan nem akarod felfogni, amit ír neked az ember?! Rendben, akkor hogy megnyugodjon a kis lelked, akkor “csak” 99%-ban remdelkezhet az ember a saját testével, de ebbe igen is beletartozik az, hogy eldönti mi lehet a méhében és mi nem! Ennyi. Ha akarom, teletetováltatom magam, ha akarom szúratok 10 piercinget, ha valami depressziós, hülyegyerek vagyok akkor meg nyugodt szívvel vagdoshatom is akár magam. Senkinek semmi köze és beleszólása. Abortusz dettó ugyanez! És igen minden nőnek joga van ahhoz, hogy legyen egy magzat a hasában, ha azt akarja!! Az más dolog, hogy egy esetleges betegség miatt nem jon össze neki, attól még minden joga megvan hozzá. Ahogy ahhoz is, hogy ne legyen semmilyen embrió a méhében. Tényleg ilyen nehéz felfognod??
2019. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!