Mennyire lenne jó ötlet megtartani?

Figyelt kérdés

Még éppen nincs 3 hónapja, hogy szültem. Császáros voltam és rengeteg problémám volt a terhességem alatt, ezért úgy döntöttünk,hogy még legalább 3 évig nem lesz kistesója, ezért minden alkalommal rendesen védekeztünk óvszerrel. Fogamzásgátlót nem szedhetek. Tudomásunk szerint nem szakadt el, viszont elmaradt a menstruációm. Szülés után 4 héttel már menstruáltam és rögtön be is állt. Pms tüneteim vannak. Holnap vagy holnapután tesztelték.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes megtartani a babát? Nem szívesen vetetném el,de pokoli nehéz volt a terhességem és rengeteget voltam kórházban. Ezek még be is vállalnám,de nagyon félek attól, hogy szétválik a heg és bajunk lesz. Nem szeretnék tönkre menni és szeretném megadni a babának is a lehetőséget, hogy egészségesen szülessen meg. Császáros anyukák főleg, akinek van ebben tapasztalata írjatok.


2019. máj. 13. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Baratnom a csaszarja utan nagyon gyorsan varandos lett ujra (3 vagy 4. honapban), a dokija a termeszetes szulesre biztatta, es sikerult is neki. De amugy ez eleg egyeni, hogy ki mennyi ido alatt regeneralodik, ugyhogy en dokit kerdeznek a helyedben, aki ismeri az elozmenyeid.
2019. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze mindenképpen megkérdezem,ha babát várok,csak kíváncsi vagyok rá, hogy másoknak hogyan volt mit mondott az orvosuk.
2019. máj. 13. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem azt tanácsolták, hogy a császár után legalább egy évig ne essek teherbe. A sebszétválás így nagyobb eséllyel elkerülhető.
2019. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
4 hónapos volt a nagylányom, amikor úgy döntöttünk, jöhet a következő. Jött is. 😄 13 hónap van köztük, a második vbac baba. 😊
2019. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Én szülésznői végzettséggel és tapasztalattal úgy gondolom, nyudodtan megtarthatod, ebből nem lenne probléma. Több ismerősöm is volt ilyen helyzetben, és nem volt gond a heg miatt sem. Egy régi mondás szerint ha fogantatás történik, akkor van is esély a kihordásra. A szervezeted is ezen dolgozik most. És a méh súlya fokozatosan növekszik, még sok idő után lesz akkora, hogy a heg húzódhatna. :)
2019. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Orvossal beszélném meg. Ha kockázatosnak látja ab, ha szerinte minden rendben, akkor megtartanám.
2019. máj. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
74%
Nyugodtan megtarthatod. Nekem uígy volt, horror első terhesség után a második azonnal jött, 2 hónapos múlt a kisfiam. Császár lett megint, de teljesen simán. Hegszétválástól csak akkor kellene tartani, ha természetesen akarnál szülni, de még ilyen esetben is oda tudnak figyelni, és ha bármi gond van, még a szétválás előtt tolnak a műtőbe.
2019. máj. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Detto ilyen helyzetben voltam. Csaszaros szules utan 3 honappal ismer terhes lettem. Nem is volt kerdes, hogy ne tartsuk meg! Minden doki azt mondta, h semmi gond, a heg mar szules utan par honappal teljesen osszeforrt a mehen, sot a masodik szulest termeszetes uton csinaltuk. A heg nem valt szet, kutya bajunk nem volt. Most egyutt nonek a picik, es imadom h ilyen kis korkulonbseg van koztuk. Egyik baratnomeknel ugyanez volt a helyzet, ott 14 honap korkulonbseg van a fiuk kozott. Orulj!! A terhesseged 3 ev mulva se lenne konnyebb. Sot! Annyival is oregebb leszel, annyival is lassabban regeneralodik az ember lanya. :)
2019. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, ezt a pároddal,meg a nőgyógyászoddal kell megbeszélni, egyikünk se ismeri a párod, és egyikünk se volt ott a császárodnál, hogy érdemben tudjunk reflektálni.

(a hegszétválás randán hangzik, de korántsem annyira veszélyes, mint a sima méhrepedés, lévén a hegben az erek el vannak kötve. Persze ettől még adott esetben fel kell tárni, és a sebszélek felfrissítése után össze kell stoppolni újra)

2019. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csináltam tesztet negatív lett, szóval lehet,hogy csak egy kis hormonális zavar. Nem vetettem volna el,de örülök neki, hogy mégsincs baba a dologban. Köszönöm szépen mindenkinek a választ! 😘
2019. máj. 15. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!