Miért van ennyi abortusz?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy ez egy hülye kérdés, de nagyon félek, hogy teherbe esek, bár a barátommal mindig óvszerrel védekezünk mégis folyton parázok. És nem értem, hogy ha a konvencionális fogamzásgátló módszerek elvben nagyon biztonságosak, akkor hogy lehet, hogy körülbelül minden negyedik nő egyszer legalább átesik egy abortuszon.

2019. máj. 19. 15:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Akinek véletlenül becsúszott, mert pont beleesett a hibaszázalékba, vagy beteg lenne a gyerek és azért veteti el, azt én nem tudom elítélni. De még csak azt sem, ha valaki nem érzi rá magát felkészültnek. Úgyhogy én csúnya, rossz “abortuszpárti vagyok”. Hadd dönthesse már el a nő, illetve a pár, hogy meg akarja-e tartani vagy sem, akármilyen okból is. Az ő teste, az ő élete. Viszont, amit például a 9-es is írt, azt mélységesen elítélem, és nem feltétlenül azt, hogy elvetette, mert egy ilyen nő tényleg ne is vállaljon gyereket, hanem azt, hogy ennyire felelőtlen..az abortusz nem egy védekezési módszer.


Kérdező! A statisztikák nem szólnak arról, hogy miért esnek át a nők abortuszon. Ennek ezerféle oka lehet, például nemi erőszak, anyagi helyzet, betegség, lakhatási körülmények stb. Nagyon biztonságos módszerek vannak igen, de semmi sem 100%os. Ha be vannak tartva a használati útmutatók, akkor baj nem lehet. Ha mégis, akkor ott a 72 órás.

2019. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%

"Miért van ennyi abortusz?" - Kérdező, látszik, hogy az emberek még mindig nincsenek topon a matematika tudományában. Ugye van a fogamzásgátló módszerek hatásosságának mérésére szolgáló Pearl-index, ami azt mondja meg, hogy az adott védekezést alkalmazó 100 nőből hányan esnek teherbe 1 év alatt.

pl: [link]

Egyszer már számold ki, hogy mondjuk egy 1körüli Pearl indexszel bíró módszernél (ide tartoznak mondjuk a kombinált fogamzásgátló tabletták, de ideális használat mellett az óvszer is) ez Magyarországon, éves szinten hány terhességet jelent...

Ugye, statisztikailag azt látod, hogy ha évi 1% a teherbe esők aránya, akkor 100 év alatt esne mindenki teherbe az adott módszerrel elvileg.

A nők éljenek mondjuk 25 évig fogamzóképes korban rendszeres nemi életet. Na, hányan fognak ez alatt teherbe esni statisztikailag az adott módszer mellett?

Bizony 100/25 = minden 4. nő.

Ez van, és persze ezt szokták dühödten lehúzni a tényekkel haragban lévő drága magzatvédők.

(persze ez statisztika, valójában a számot csökkentik azok a terhességek, amit mégis kihordanak, és növelik azok, ahol nem megfelelő használat mellett következik be a terhesség.)

2019. máj. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%

"Ez van, és persze ezt szokták dühödten lehúzni a tényekkel haragban lévő drága magzatvédők."

Nem, újfent ugyanazt a hazugságot mantrázod, kretén gyermekotthagyó.

Abból, amit írsz az következhetne, hogy bizony az abortuszok legjelentősebb része valamely védekezési módszer hibájából fakad. Ezzel felmented (feleslegesen próbálod nyugtatni) a felelőtlen, semmilyen módon nem védekezőket, vagy az olyanokat, mint a korábban hozzászóló négyszeres küretre járó.

Én megértem, hogy bizonyos esetekben az abortusz lehet az egyetlen út. De ugyanakkor az abortálók legjelentősebb része könnyebb megoldásként alkalmazza az abortuszt, ha valaki a felelőtlenségükre hívja fel a figyelmet, azt kikérik maguknak, és ez a pökhendi, ,,én megtehetem, te ne ugass bele (legyen az idegen, barát, barátnő, férj, feleség), milyen jogon szólsz bele abba, hogyan védekeztem/akarok élni/ mi a jó nekem/ hozzáállás semmilyen szinten nem védhető. Elegendő csak az ebben a témakörben feltett kérdéseket visszaolvasni. Többségében párkapcsolatból fogant terhességek megszüntetését akarják egészséges, dolgozó (vagy egyetemista) fiatalok. Nem a putriból író, kilátástalan emberek mennek abortuszra, hanem akik a luxy, könnyed, felelőtlen életüket akarják folytatni. Ám legyen, nekem mindegy. De a magam részéről az első abortusz (mert bárkinek becsúszhat) legyen 38 800 Ft, vagy nem tudom, most mennyi, a második 350 000 Ft, a harmadik 1 000 000 Ft. Mert azért legyen már ára a hülyeségnek.

Különben így vagy úgy, kicsit a világ szerencséjére lassan-lassan jön vissza majd egy trend, ami kicsit felelősségteljesebb hozzáállást eredményezhet a szexualitásban, lásd az alabamai szabályozást. Az EU-ban ha nem ez a féktelen liberális szemlélet nyer, akkor végre lehet majd itt ilyen kérdésekben is felelősséget várni az eddig csak a jogaikat hangoztató emberektől.

2019. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

Ugye, statisztikailag azt látod, hogy ha évi 1% a teherbe esők aránya, akkor 100 év alatt esne mindenki teherbe az adott módszerrel elvileg.


Ja, és ez pedig tökre hibás matematikai számolás ebben a kérdésben. Ugyanis 100 év alatt is 1% esne teherbe, mert értelmetlen azzal számolni, hogy 100 éven keresztül ugyanaz a vizsgált kör használja ugyanazt a módszert.

2019. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

"Különben így vagy úgy, kicsit a világ szerencséjére lassan-lassan jön vissza majd egy trend, ami kicsit felelősségteljesebb hozzáállást eredményezhet a szexualitásban, lásd az alabamai szabályozást" - mármint arra gondolsz, hogy Alabamában 25 vallási fanatikus kanmajom el akarja dönteni a nők helyett (de természetesen "csak az ő érdekükben") hogy nekik mi a jó???

[link]

Nem, szerencsére az USA biblia-övezeti (Bible Belt) részének marhaságai nem szoktak nem szoktak importálódni a nagymértékben szekuláris Európába. Mert csak azért sem, mert amíg Alabamában olyan 6% az egyházakhoz nem kötődő emberek aránya, addig "A 2005-ös Eurostat Eurobarometer felmérés során az Európai Unió polgárainak 52%-a válaszolt, úgy, hogy „hisznek Istenben” vagyis a lakosság másik FELE nem. És még az Európában kiemelkedően vallásos írek is fityiszt mutattak a vallási fanatizmusnak.

Na ezek mennek...


"Ja, és ez pedig tökre hibás matematikai számolás ebben a kérdésben. Ugyanis 100 év alatt is 1% esne teherbe, mert" - szerintem a kedvedért biztos megalapítnák a matematikai Nobel-díjat is:))))

2019. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

A mocsadványos libsi ideológiák köszönheted, hogy ott jártatok a szád, ahol senki sem kíváncsi rád, és olyan baromságokat mosol össze, hogy azt büntetni kellene. A te általad felvázolt paradigmaváltás a mélységes sötétség jele volna, és nem hogy az abortuszhoz való joga, de minden szabad embernek kijáró jog eltűnne a nők számára. Vannak országok, ahol elvetélt nőket is bíróság elé állítanak, éltfogytiglanra ítélnek, mert felmerül, hogy abortuszt hajtott végre magán. A nőgyógyász nem orvos hanem besúgó, jah, és a férfiak némi erőszakért kapnak egy ejnyebejnyét! Majd ha a férfiakat némi erőszakért életfogytra ítélik, és nem áldozathibáztatás megy, majd akkor elfogadom, hogy a nőket is ilyen módon, "ÉLETFOGYTIG" tartva vonják felelősségre a terhesség miatt. Sokkal komplexebb ez az egész, mint így elsőre gondolod. Családon belüli erőszak, felvilágosítás hiánya - nem csak a virág-méhecske, hanem hogy milyen elérhető védekezési lehetőség van, annak az anyagi vonzata, a családtervezés fontosságát, párkapcsolati érettség, stb stb....

Amit te "felelősségre nevelő rendszer"-ként dicsőítesz nem más, mint egy fasiszta ideológia, ahol vallási és egyéb gazdasági érdekeket kiszolgáló "etikai" alapon döntik el, hogyan kell gondolkodnod. Jah! És ez a nemzeti fasizmus (nem a nemzeti lojalitás! nem összekeverendő!) a legsötétebb, alulképzett proli, agilis, erőszakos réteg ideológiája. Abból amit leírtál a világszemléletedről nagyjából körül is írtad magad, sőt, azt is tudom kire szavazták. Mert ennyire birkák vagytok, egykaptafára készített bábok.

2019. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

#16, eszerint te azon újszülöttek közé tartozhatsz, akinek minden vicc új...:))

Az USA egyik sajátossága, hogy ahányszor a GOP kerül hatalomra, a Bibliaövezet fundamentalistái mindig zsezsegni kezdenek mint a mérgezett egerek...

A legutóbbi ilyen akciójuk a kis Bush idején ez volt:

"Szűzhártya-moratórium Amerikában


Az amerikai bigottak a kamaszkori cölibátus megszállottai, szerintük a házasságig a két ifjúnak önmegtartóztatásban kell élnie. A házasság előtti szexmentes élet propagálására a Bush-kormány évente többszáz millió dollárnyit fordít."

[link]


Nem rémlik, hogy ennek bármi hatása is lett volna globál szinten, egyetlen európai fiatalt is érdekelt volna, hogy min erőlködnek ezek a kedves emberek. Sőt megkockázom, az USA középső és északi részére sem volt semmi hatással... tudod, a kutya ugat, a karaván meg halad...

2019. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%
Hát csessze meg aki azért lepontozott, mert védekezés mellett (spirál) lettem terhes!!!
2019. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Lili8989 ***** válasza:
71%

Az abortusz nem gyilkosság. Azért terhességmegszakítás. A magzatnak jogai vannak? Ok! Nekem is. Ha feltételezzük, hogy ugyanannyi jogom van mint a magzatnak, akkor legyen jogom eldönteni, hogy akarok e egy idegen testet a hasamban növeszteni. Miután eltávolitották, azt csinálhat amit akar. Hiszen ugyanannyi joga van, mint nekem.

Ez az egész abortuszellenesség arrol szol, hogy iranyitani akarják a noket

2019. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Lili8989 ***** válasza:
71%
A posztolo kerdesere a valasz: Mert egy gyerem k..va sokba kerul. Es a GYED osszege igencsak le van korlatozva. A Nőnek a bevétele kb a felére csokken.
2019. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!