Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért döntöttetek az abortusz...

Miért döntöttetek az abortusz mellett? Borzasztóan el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Tegnap pozitívat teszteltem 3 teszten is..de még egyetemisták vagyunk a párommal és egyikőnk sem származik túl jó családból. Nekem konkrétan már csak egy nagymamám van, aki demens és sokszor még engem sem ismer fel. Ígyhát külső segítségre nem számíthatunk. Rengeteget dolgozunk a suli mellett hogy tudjuk fizetni a lakbért és ennivalónk is legyen minden nap. Nagyon szeretnénk gyereket, de majd 2-3 év múlva amikor már lesz is miből... Nagyon szomorú vagyok mert mindig védekeztünk, de ezek szerint ennél is körültekintőbbnek kellett volna lennünk.. Annyira el vagyok keseredve, hogy 2 napja csak sírok. Ha valaki (aki nem azért jár ide hogy szenvedő emberekbe rugdosson és osztogassa az észt) írna aki volt már hasonló helyzetben, azért nagyon hálás lennék. 22/L
2019. máj. 21. 11:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Helyetted nem dönthet senki. De azt hiszem itt az érzelmek helyett én inkább az ész érvekre hallgatnék, különben örök fájdalom lenne, hogy a gyerekemnek nem tudtam mindent megadni. De ez én vagyok, nem vagyunk egyformák.
2019. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy a lehető legrosszabb helyen irtad ezt ki.


En annyit mondhatok, sok erot kivanok neked a dontesedhez. Szerintem van az az elethelyzet, amikor még nincs itt az ideje a gyermekvallalasnak. Ez idealis esetben KETTŐ egesz embert kivan (legalabb) tehat egy anyát es egy apat. Nagyon sok lemondassal es nagyon sok befektetessel lehet csak gyerneket nevelni. (ertsd érzelmi, idobeni, anyagi, stb)


Azt, hogy ez az elethelyzet az-e amikor "nincs itt az ideje" nektek kell megitelni.

2019. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
20%

Itt most talán tenyleg észérvek számítanának. De csak ti hozhatjátok meg ezt a döntést.

Mindenesetre sajnos rengetegen nincsenek azzal tisztában hogy a megszakítás nem vedekezés. (gondolom úgy csináltátok, hosz egy óvszert nem lehet "nem körültekintően" feltenni..) Ez nem kioktatás, de sajnos muszáj a fiataloknak felfogni, megérteni, hogy évente rengeteg nem kívánt terhesség lesz a megszakításból. Akinek nincs háttere az jobb ha gumit húz, az a legmagasabb védelem.

2019. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
12%
Mi lesz más 2-3 év múlva? Meggyógyul a nagyid? Nem. Sőt, lehet, h már nem is lesz. A párodnak lesz jobb családi háttere? Nem. Lehet, h lediplomáztok és máshol fogtok dolgozni, de mindkettőt lehet babával is. Nem véletlen, hogy ez a kisbaba, a ti gyermeketek megfogant. 2-3 év nem olyan sok, hogy egy akkorra tervezett gyerkőc most gondot jelentsen.
2019. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
Kedves utolsó hatalmasat tévedsz! El nem végzett egyetem, úgy hogy nincs szülői segítség egyenlő azzal, hogy 10 éven belül nem is fogja a kérdező befelyezni. Gyed/gyes iszonyú kevés lesz, a párja is el kell h menjen dolgozni, majd a mókuskerékből sosem lesz kilépés. Igenis, 2-3 év alatt világok nyílnak meg, ha most nem szúrják el egy gyerek bevállalásával, és a későbbiekben egy normális életet élhetnek és abba már nyugodtan vállalatnak gyereket! Sajnos ez az egyetlen ésszerű döntés.
2019. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%

"Nagyon szomorú vagyok mert mindig védekeztünk, de ezek szerint ennél is körültekintőbbnek kellett volna lennünk.. Annyira el vagyok keseredve, hogy 2 napja csak sírok. Ha valaki (aki nem azért jár ide hogy szenvedő emberekbe rugdosson és osztogassa az észt)" - Kérdező, számomra pont az a megdöbbentő, hogy sokan csak eleve mentegetőzve mernek kérdést írni ebbe a témába a sok bűntudatkeltő nyomoronc "erkölcsi ítész" miatt... hogy hogyan védekeztetek, az a ti dolgotok, nem része a kérdésnek.

Nálunk az exem sajnos megtartotta ilyen helyzetben a terhességét,rá is mentek az idegeink és a kapcsolatunk.

Nem gondolom, hogy bárkinek is az lenne a dolga, hogy bevállaljon egy olyan helyzetet, amikor tízszer annyi áldozatot kell hoznia ugyanazért, és tízszer akkora a kockázta annak, hogy rámenjen a párkapcsolata - pusztán azért, hogy a drága magzatvédőéknek tetszését elnyerje. Ha ti akkorra tervezitek a gyereket, amikor már mindketten munkába álltatok, mert akkor tudnátok felelősen gondoskodni róla, akkor így kell tenni, és kész.

2019. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%
Őszintén megmondom, nem értem a kérdés lényegét. Mit vesz le a felelősségből bárki válláról az, megtudja, ki miért ment abortuszra? Nyilvánvalóan azért, mert nem vállalta a gyerekét. A könnyfakasztó történetekben, a női élethelyzetekben soha senki nem találhatja meg a saját sorsát. Egy ilyen döntést mindenki maga hoz meg és a következményeket maga viseli. Nem a magzatvédők nyomására, de nem is a felnőni képtelen, a saját "áldozati" helyzetükbe belenyomorodó, nettó bosszúállók erőszakoskodásának hatására. Épp ennek lehetőségével érvelnek a választáspártiak: jogot formálnak a döntés meghozatalára. Akárcsak te is, kérdező. Szóval te döntesz most a gyerekedrőlb az életéről, vagy annak végéről: nem a sors, nem más nők, mem magzatvédők, nem abortuszfanok, hanem egyedül csakis te!
2019. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%
#7 Tudod, ha az ember párkapcsolatban vállal gyereket, akkor az, ha a gyerek mellett nem maradna ideje / energiája a párjára (akár a férfinak, akár a nőnek, tök mindegy) mert a létfenntartásért való munka plusz a gyerek felemésztené minden létező energiájukat, az bizony igen erős érv a terhesség megszakítása mellett.
2019. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%
Azt is gondold át, mekkora lelki terhet jelentene Neked egy abortusz. Valakinek ez semmi, valaki meg egy életen át bűntudattal alszik el. Ha úgy mennél a kórházig, hogy minden porcikád tiltakozik ez ellen akkor ne vetesd el! Bármennyire is fontos a diploma, mert fontos, ez kétségtelen, a lelki egészséged fontosabb, mint a végzettséged. Még az örökbeadást is átgondolhatod.
2019. máj. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
73%

Rossz helyen írtad ki a kérdést. Sajnos itt sokan sportot űznek a NER-propagandából.


Szerintem: 22 éves vagy, bizonytalan háttérrel, végzettség nélkül. Kérdés, hogy mire szülnél gyereket, milyen életet tudnál biztosítani, és nem elfelejtendő: mi lenne veled. Egy abortusz nem semmi, de nem a világvége. Tönkretenni a jövődet, na az az igazi tragédia.

Szerintem nincs mit vacilálni. Irány a doki, amíg még nem késő.

2019. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!