Kálvin Tamás kérdése:

Lehet abortusz?

Figyelt kérdés
Én és a barátom nem akarunk gyereket és már 6 napja késik a menszeszem.Mindketten még tanulunk és tovább akarunk menni tanulni szakmát. Én 21 éves vagyok ő a barátom pedig 19.Dontotunk és ha a teszt pozitív lesz elvetetjuk, de el lehet vetetni ha szimplán nem akarjuk semmi felekeppen és azt sem, hogy az életünket egy gyerekhez szogezzuk mikor meg csak élvezni akarjuk az életet, tanulni akarunk egy szóval nem állunk készen rá főleg lelkileg nem. El mehetünk abortuszra?

2019. máj. 22. 11:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

Milyen gyermek? Nincs gyereke a kérdezőnek meg a párjának, egy embriójuk van.

Ne áldozzátok fel a jövőtöket és a boldogságokat! Gondolkodjatok ésszel, nem kell a NER-es demagógiáranak bedőlni. Ezt most vetessétek el, majd máskor.

2019. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
68%

20# ja persze, mert kihordani, megszülni majd lemondani róla egyáltalán nem megterhelő és nem lesz lelkiismeret furdalasa, mi? Nem értem miért kell minden ilyen kérdés alá odahànyni, hogy de tartsátok meg.

Egy sejtcsomòròl beszélünk, nem egy kifejlett gyerekről. Döntsön az, akiben növekszik. Egyébként 6 napja késik, teszt már kimutatnà

2019. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%
"Adjátok örökbe." - na, itt is előkerült a véleményem szerint a lehető legerkölcstelenebb felvetés... persze, tegyünk ki veszélyeknek, kockázatoknak és áldozathozatalnak egy rosszabb helyzetben lévő párt azért, hogy egy amúgy is jobb helyzetben lévő párnak még jobb legyen...
2019. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
6%
Ha tudjátok, hogy gond lehet, mert nem védekeztek (beletartozik a megszakítás módszer és a fogamzásgátló helytelen használata) akkor még a menstruáció megelőző én érdemes korai tesztet csinálni. A terhességet az előző menstruációtól számoljuk, tehát ha már 6 napja késik és terhes vagy, akkor már az 5. hétben jársz. Még egy hét és szívhang is lesz. Nem szabad ennyit várni vele, mert az abortuszt elintézni sem egy nap.
2019. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%

"tehát ha már 6 napja késik és terhes vagy, akkor már az 5. hétben jársz. Még egy hét és szívhang is lesz. Nem szabad ennyit várni vele, mert az abortuszt elintézni sem egy nap." - khmmm... voltaképp tök felesleges az AB-ot intézni, amíg nem egyértelmű az élő terhesség, n.b. a 6. hétig simán megszakadhat magától is, ha valami okból hibásan ágyazódott be pl.

A hatályos magyar jogot alapul véve, úgy kb a 9. héten kell elindítani legkésőbb a folyamatot ahhoz, hogy biztosan beleférjen az ember lánya a határidőkben. Ha a saját páromról lenne szó, a 7. héten javasolnám a folyamat megkezdését, így a 8-9. héten túl lenne a beavatkozáson.

2019. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
76%

"Adjátok örökbe. Nem fogsz egy életen keresztül a megölése miatt lelkiismeret furdalást érezni."


Ja nem fog lelkiismeret furdalást érezni, hogy odaadta ismeretleneknek a gyerekét, és fogalma nincs, hogy azok hogyan viszonyulnak hozzá.


Áhhh, semmi lelkiismeret furdalása nem lehet, ha tudja hogy van valahol egy gyereke, de nem tudhatja, hogy az boldog, vagy boldogtalan, szeretik-e, vagy sem.


Arról már nem is beszélve, hogy mi a fenéért tegye ki magát valaki a terhesség és szülés minden nyomorának, ha nem kell neki a gyerek?

2019. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
15%

"Áhhh, semmi lelkiismeret furdalása nem lehet, ha tudja hogy van valahol egy gyereke, de nem tudhatja, hogy az boldog, vagy boldogtalan, szeretik-e, vagy sem."


Mert az sokkal jobb, ha megöli és akkor tudja, hogy a gyereke halott...



Ember gondolkozz már... Azok fogadnak örökbe, akik nagyon szeretnének gyereket. Tudom, mert engem is örökbefogadtak anyumék, meg vannak még örökbefogadott ismerőseim és mindnek nagyon jó arc szülei vannak. És bár nem ismerem a vérszereinti szüleim, de annyira szeretem őket, amiatt, hogy élek.

2019. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem vágom miért kezdtek háborút egy egyszerű kérdés miatt.

1.Akiknek problémájuk van egymással azok oldják meg privátban.

2. Mindenkinek joga van saját véleményhez, legyen az abortusz, örökbe adás, vagy bármi.

3. Ez most itt nem a ti döntésetek. Tiszteletben kell tartonotok mit szeretne a másik(kérdező). Ellehet itélni persze, de azt csináljátok szépen, csendben a sarokban. Szerintem egyikötök sem ismeri annyira hogy itélkezhessen és ugyan úgy egyikötök sem hibátlan. Mindenkinek magának kell meghoznia a saját döntéseit és tükörbe nézniük utána. Itt most nem tanács kérés történt. Egy egyszerű kérdés volt, hogy ez lehetséges e. Szóval hagyjátok meg az ilyen vitákat azoknak akik vevöek rá és akiknek tényleg szükségük van rá ahhoz hogy döntést hozzanak. (Higgyétek el ilyen nem lesz)

4. Lehet véleményetek nem fer azt ráerőszakolni a másikra. Külön álló emberi lények vagyunk, különböző háttérrel, tapasztalattal és érték renddel.

5.Nem mindenki engedheti meg magának hogy megtartson egy becsúszott gyereket. Lehet veszekedni mi a helyes, de ha azt hiszitek hogy utána a gyerek majd ne talán hálás lesz na azt felejtsétek el. Eltudjátok képzelni milyen azzal a teherrel élni, hogy nem akart gyerek vagy? Hogy a szüleidnek miattad siklott félre az életük? Komolyan ezt kívánjátok bárkinek is.

Ugyan úgy örökbe fogadásnál,annak aki megtudta hogy a szülei nem az igazi szülei, meg se fordul a fejében hogy vajon miért nem kellett a szüleinek? (Tudom van aki boldog és örül hogy így alakult, de biztos hogy van aki nem. Biztosan vannak olyanok akik egyre csak azon agyalnak mi a baj velük, amiért elhagyták öket)

2019. máj. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
67%

"Biztosan vannak olyanok akik egyre csak azon agyalnak mi a baj velük, amiért elhagyták öket"

Nekem örökbe fogadottnak ez spec tényleg soha se fordult meg a fejemben... viszont majdnem abszolút mértékig örökbeadás-ellenes vagyok, és azt gondolom, hogy adott esetben az abortusz a sokkal elfogadhatóbb alternatíva.

2019. máj. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam hogy törvény szerű a dolog :), arra akartam kilyukadni hogy mindenki másképp érez és senki sem tudja pontosan ki mit, ami valakinek öröm az másnak lehet kín
2019. máj. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!